Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Premjers mudina ikvienu apzināt savu mīlestību pret Latviju, ceļot stipru valsti

Pagātne ir pierādījusi to, ka Latvijas tauta ir spēcīga un spītīga savā mērķtiecībā, tāpēc ikvienam būtu nepieciešams apzināt savu mīlestību pret Latviju un apvienot spēkus, lai veidotu stipru valsti, uzrunājot Latvijas sabiedrību gadumijā, uzsvēra Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Kariņš akcentēja, ka gadu mija ir īstais laiks, lai ieturētu pauzi, atskatītos uz pagātni un raudzītos nākotnē. Premjers uzsvēra, ka "esam talantīga tauta, mums ir skaista valsts un bagātīgas tradīcijas".

Premjers pastāstīja, ka viņa ģimenē gada nogalē ir tradīcija rakstīt tuviniekiem vēstuli par to, kā gājis un kā saredzama nākotne, jo tas palīdz apzināties paveikto un skaidri izvirzīt jaunus mērķus.

Šis gads no politikas viedokļa aizsākās ar lielu neskaidrību, atgādināja Kariņš. "Pēc Saeimas vēlēšanām likās - nebūs iespējams izveidot rīcībspējīgu valdību. Tomēr pierādījās pretējais - izveidojām plašu piecu partiju koalīcijas valdību, kas spēj gan sastrādāties, gan soli pa solim veikt uzlabojumus dažādās valsts pārvaldes jomās," pauda premjers.

Valdības vadītājs uzsvēra, ka pārmaiņas tiek virzītas ar vienu mērķi - lai visi Latvijas iedzīvotāji dzīvotu labāk, lai valsts prātīgi, atbildīgi un caurskatāmi lietotu nodokļu maksātāju naudu.

Kariņa ieskatā šī gada laikā ir izdarīts milzu darbs, sakārtojot valsts finanšu sektora uzraudzību, lai tas labi kalpotu kā Latvijas ekonomikas attīstības mugurkauls.

"Es labi izprotu to, ka ne visi piekrīt valdības virzītajām pārmaiņām. Kritika procesā ir nepieciešama, lai mēs varētu savu darbu darīt labāk," sacīja premjerministrs, pasakoties visiem tiem, kuri ir argumentēti piedāvājuši uzlabojumus valdības darbam. Kariņš pauda, ka valdība cenšas ņemt vērā ieteikumus, uzsverot, ka no viņa puses dialogs ir vienmēr gaidīts un atvērts.

Raugoties no ekonomikas viedokļa, šis gads ir pagājis izaugsmes zīmē - kāpušas darba algas kāpušas, audzis kopējais labklājības līmenis, samazinājies bezdarbs, augusi nodarbinātība, turklāt mājās atgriežas arvien vairāk tautiešu, uzskata Kariņš, gan atzīstot, ka, visticamāk, ne visi ir sajutuši uzlabojumus.

"Šī gada laikā esmu bijis daudzviet Latvijā un zinu, ka ne visi vienādi izjūt kopējo izaugsmi. Mums ir vēl vairāk jāvērš uzmanība uz to, lai samazinātu nevienlīdzības plaisu starp mūsu iedzīvotājiem," akcentēja politiķis.

Kariņš atgādināja, ka 2019.gadā arī pasaulē bijis daudz neskaidrību, uzsverot, ka Latvija nav viena - tai ir spēcīgi sabiedrotie un Latvija ir respektēta NATO dalībvalsts.

"Mēs esam daļa no Eiropas Savienības, kura ir lielākā un turīgākā demokrātiskā ekonomika pasaulē. Šī starptautiskā sadarbība palīdz nodrošināt mūsu valsts uzņemto attīstības virzienu," pauda premjers.

Valdības vadītājs prognozēja, ka arī nākamajā gadā Latvijā turpināsies mērena ekonomikas izaugsme. Tāpat tiks noslēgta administratīvi teritoriālā reforma, kas ieviesīs skaidrību ne tikai par nākotnes pašvaldību apmēriem, bet arī ļaus būtiski uzlabot izglītības sistēmu un veselības aprūpes kvalitāti visā Latvijā. Premjers solīja strādāt arī pie tieslietu sistēmas un tiesiskuma stiprināšanas, uzsverot, ka tas ir svarīgi jebkurai demokrātijai.

"Ēra, kad valsts varu noturēja šauru interešu pakļautībā, ir beigusies. Ar kopīgiem spēkiem padarīsim to neatgriezenisku," aicināja premjerministrs.

Kariņš atzina, ka kopš neatkarības atgūšanas sperti "milzīgi soļi" Latvijas attīstībā - no okupācijas režīma pāriets uz tirgus ekonomiku, privāto īpašumu atgūšanu un demokrātisko iestāžu izveidošanu no jauna. Tāpat Latvija ir pilnībā atgriezusies Eiropā, "no kuras ilgus gadus bijām šķirti".

"Mūsu turpmākais ceļš ir jāvirza uz to, lai mēs sasniegtu lielāku labklājības līmeni valstī, samazinot nevienlīdzību un veicinot to, ka vairāk uzticamies viens otram un valsts pārvaldei kopumā," teica valdības vadītājs, atgādinot, ka šo attīstības virzienu viņš nosaucis par "ceļu uz Ziemeļvalstu labklājības līmeni". Viņš skaidroja, ka tā būtu Latvija, kas saredz klimata politiku kā tautsaimniecības attīstības iespēju un kuras zinātne un uzņēmumi atgūst savu vietu pasaulē.

Kariņš piekrita, ka šis mērķis nav sasniedzams vienā dienā, taču viņš ir pārliecināts, ka, ejot soli pa solim, to varēs izdarīt, jo tas "ir mūsu spēkos".

"Valstī mēs esam dažādi - gan politisko uzskatu, gan materiālās labklājības, gan sociālā un ģimeniskā ziņā. Daži šobrīd ir draugu lokā, bet citi ir vieni un varbūt jūtas vientuļi," secināja premjers, mudinot ikvienu izmantot šo mirkli, lai cits citam pateiktu paldies.

Premjers uzsvēra, ka valsti veido visi tās cilvēki, turklāt pagātne ir pierādījusi to, ka "mūsu tauta ir neapturama, ja reiz tā nolemj kaut ko sasniegt".

"Mēs esam spēcīgi un spītīgi savā mērķtiecībā," secināja Kariņš, aicinot visus apzināt savu "milzu mīlestību pret Latviju un kopā salikt spēkus, lai celtu Latviju stipru", piebilstot, ka patlaban tam ir īstais laiks.

Top komentāri

delfi
d
Demagoģija! Kariņa runas arvien vairāk sāk atgādināt PSRS CK sekretāra Brežņeva runas: tukši lozungi un pacilāti saukļi, bez jebkāda seguma! OIK pastāvēšana, neskatoties uz Kariņa solījumiem to likvidēt, Rimševiča piesegšana, Parādnieka, Viņķele nelikumīga ievilkšna valdībā, mediķu algu palielinājuma solījumu nepildīsana, saeimas deputātu un Levita kancelejas algu radikāla kāpināšana, Bordāna nelikumīga Latvijas nomelnošana, Kariņa un Jenotības 2019. gada nedarbu listi var turpināt...bet tas viss nekādā veidā NAV virzīšanās Ziemeļvalstu virzienā
Jānis
J
Kad Tu, Kariņ, atteiksies no ASV pilsonības? Cik ilgi jāsi uz diviem zirgiem, patriot tu mans! :)
mazā piezīme
m
Kad lasīju nerakstīto krievu armijas likumu, ka ''zaldāta skatienam jābūt vienlaikus brašam un pastulbam'', nespēju to iztēloties. Ieraudzīju misteru Kreišjenu Kērinu un viss kļuva skaidrs. Paldies.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Pareizs lēmums neīstā laikā

Lēmums konceptuāli ir pareizs, taču izvēlētais laiks tā īstenošanai gan ir nepiemērots. Tāda ir Dienas aptaujāto ekonomistu nostāja pret grozījumiem Mikrouzņēmumu nodokļa (MUN) likumā, kas nodo...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas