Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Prioritāro grupu vakcinācija šajā nedēļas nogalē notiks sešos liela mēroga centros

Šajā nedēļas nogalē ar Pfizer/BioNTech ražotāja vakcīnu pēc iepriekšēja pieraksta prioritāro grupu iedzīvotāji tiks potēti sešos liela mēroga vakcinācijas centros, aģentūru LETA informēja Veselības ministrijā.

Prioritāro grupu iedzīvotājiem iepriekš jāizvēlas laiks kādā no centriem caur vietni manavakcina.lv.

Vietnē manavakcina.lv iedzīvotājiem iespēja pieteikties vakcinācijai kopumā sešos liela mēroga centros šajā nedēļas nogalē. To vidū ir Daugavpils centrs Daugavpils kultūras pilī, kas būs atvērts sestdien, 24.aprīlī, no plkst.12 līdz plkst.20, kā arī divi centri Rīgā - ATTA centrs, kas strādās piektdien un sestdien no plkst.9 līdz plkst.17, un Ķīpsalas halle, kas būs atvērta sestdien un svētdien no plkst.9 līdz plkst.18.

Vakcinācijas centri strādās arī citās lielajās pilsētās, tostarp Jūrmalā, kur piektdien un sestdien vakcinācijas centrs Sporta skolā strādās no plkst.9 līdz plkst.17, un Ventspilī, Sporta hallē Centrs, kur šodien doties vakcinēties iespējams no plkst.10 līdz plkst.18. Tikmēr Cēsis vakcinācijas centrs bijušā veikala Super Netto telpās strādās no šodienas līdz svētdienai no plkst.9 līdz plkst.17.

Piektdien, sestdien un svētdien, 25.aprīlī, vairākos liela mēroga vakcinācijas centros iedzīvotājiem no šobrīd atvērtajām prioritārajām grupām ir iespēja vakcinēties ar Pfizer/BioNTech ražotāja vakcīnu, iepriekš reģistrējoties, izvēloties konkrētu vietu un laiku vietnē manavakcina.lv.

Šajā nedēļas nogalē vakcinēties liela mēroga vakcinācijas centros pēc iepriekšējas pieteikšanās vietnē manavakcina.lv tiek aicināti seniori vecumā virs 60 gadiem, iedzīvotāji ar hroniskām slimībām, personas, kuras dzīvo vienā mājsaimniecībā ar smagi slimiem bērniem vai bērniem ar imūnsupresiju, smagi slimu personu aprūpētāji, izglītības iestāžu darbinieki un operatīvo dienestu darbinieki vai valsts darbības nepārtrauktībai kritisko funkciju darbinieki, ja darba devējs jau ir iesniedzis informāciju par personu vienotajā vakcinācijas tīklā ViVaT.

Par savu piederību prioritārajai grupai iedzīvotāji var pārliecināties, atverot vietni manavakcina.lv, kurā sistēma apkopojusi datus no Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes datubāzes, slimību reģistriem, kompensējamo zāļu sarakstiem, kā arī nozaru ministriju iesniegtajiem profesiju sarakstiem.

Lai reģistrētos vakcinācijai liela mēroga centrā ir jāatver vietne manavakcina.lv un jāaizpilda pieteikums vakcīnai, ja tas vēl nav aizpildīts. Ja iedzīvotāja prioritārā grupa ir atvērta, tad jāizvēlas kalendārs no tiem liela mēroga centriem, kas darbosies šajā nedēļas nogalē, atzīmējot sev vēlamo laika intervālu.

Pēc tam ir jāsagaida sistēmas apstiprinājums īsziņas vai e-pasta formātā un beigās jāierodas vakcinēties uz izvēlēto vietu un apstiprinātajā laikā.

Iedzīvotāji tiek aicināti nākt uz liela mēroga vakcinācijas centriem tikai tajā gadījumā, ja ir saņemts apstiprinājums no vietnes "manavakcina.lv" par vakcināciju, kā arī nākt uz vakcinācijas centriem ne ātrāk kā 15 minūtes pirms sava apstiprinātā vakcinācijas laika.

Lai nodrošinātu sekmīgu vakcinācijas procesu visas nākošās nedēļas garumā, iedzīvotāji tiek aicināti nākt tikai tad, ja tuvākās nedēļas laikā nav jau ieplānots vakcinācijas laiks kādā citā vakcinācijas kabinetā.

Jautājumu gadījumā par centru darbību iedzīvotāji aicināti sazināties pa bezmaksas informatīvo vakcinācijas tālruni 8989.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas