Laika ziņas
Šodien
Migla
Pirmdiena, 26. februāris
Mētra, Evelīna, Aurēlija

Rehabilitācijas centrs Vaivari iegādājies unikālu robotizētu staigāšanas tehnoloģiju

Otrdien, 5. septembrī, Nacionālais rehabilitācijas centrs (NRC) Vaivari demonstrē tikko iegādāto robottehnoloģiju — robotizēto staigāšanas ierīci Ekso Bionic —, kura šobrīd ir vienīgā Baltijā un ir unikāla tehnoloģija rehabilitācijas procesa efektīvai nodrošināšanai, portālu Diena.lv informēja NRC Vaivari.

Iekārtas izmaksas ir 172 tūkstoši eiro, un tā iegādāta par NRC Vaivari attīstībai paredzētajiem līdzekļiem.

Ekso Bionic rehabilitācijas ierīce ir īpaši piemērota pacientiem ar muguras smadzeņu bojājumiem, multiplās sklerozes pacientiem, kā arī citiem pacientiem ar būtiskiem pārvietošanās traucējumiem paralīzes dēļ. Ekso Bionic ierīce ir mūsdienīga robottehnoloģijas rehabilitācijas iekārta, ar kuras palīdzību paralizēti pacienti var pārvietoties vertikālā stāvoklī. Šī ierīce ir paredzēta staigāšanas treniņam un pielāgojama pacientiem ar visdažādākajiem pārvietošanās traucējumiem.

"Rehabilitācijas procesā tāpat kā dzīvē vispār būtisks ir izvirzītais mērķis. Robottehnoloģijas ļauj mums šo mērķi sasniegt īsākā laika posmā. Mūsu nozarē sasniegumi ir atkarīgi gan no paša pacienta, gan speciālistu profesionalitātes, gan arī  lielā mērā no medicīnas inženierijas sasniegumiem. Esam gandarīti, ka tagad mūsu pacientiem ir pieejami visinovatīvākie tehnoloģiju sasniegumi," norāda NRC Vaivari vadītāja Anda Nulle.

Jauniegūtās tehnoloģijas izmantošana rehabilitācijā uzlabo arī pacientu vispārējo funkcionālo stāvokli, mazina spasticitāti, ietekmē iekšējo orgānu autonomo funkciju traucējumus. Nenovērtējams ir psihoemocionālās iedarbības aspekts, jo šī tehnoloģija paralizētam cilvēkam ļauj izjust brīvību atkal staigājot. Turpinās pētījumi Ekso Bionic tehnoloģisko iespēju ietekmes novērtēšanai uz cilvēka funkcionālo stāvokli .

Rehabilitācijas procesā Ekso Bionic vada fizioterapeits, kurš atbilstoši pacienta funkcionālajam stāvoklim atrod vispiemērotākos gaitas parametrus. 

NRC Vaivari speciālisti norāda, ka šī ir ļoti nozīmīga un jau sen iecerēta rehabilitācijas procesa sastāvdaļa. Šobrīd NRC Vaivari, pateicoties vairākām robottehnoloģijām, kas jau iepriekš iegādātas, var piedāvāt mūsdienīgu, efektīvu un Eiropā konkurētspējīgu rehabilitāciju, un tas ir liels solis rehabilitācijas ekselences centra attīstības virzienā. 

Kopumā pēdējā gada laikā Vaivaros robottehnoloģijas iegādātas par 300 tūkstošiem eiro, kas bija NRC Vaivari pašu līdzekļi.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas