Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Rektoru padomes priekšsēdētājas amatā atkārtoti ievēlēta Muktupāvela

Piektdien par Rektoru padomes priekšsēdētāju atkārtoti ievēlēja Latvijas Kultūras akadēmijas rektori Rūtu Muktupāvelu, aģentūru LETA informēja Rektoru padomes ģenerālsekretārs Jānis Bernāts.

Priekšsēdētāja amatam bija izvirzīta Muktupāvela un Latvijas Mākslas akadēmijas rektors, profesors Kristaps Zariņš. Ar pārliecinošu balsu vairākumu par Rektoru padomes priekšsēdētāju ievēlēja Muktupāvelu.

Saskaņā ar Augstskolu likumā noteikto, Rektoru padomē ietilpst visu valsts akreditēto augstskolu rektori.

Augstskolu likumā noteikts, ka Rektoru padome izstrādā priekšlikumus izglītības un zinātnes ministram par augstākās izglītības attīstību, apspriež jautājumus par kopēju studiju programmu izveidošanu, akadēmiskā personāla un materiālās bāzes izmantošanu, sagatavo priekšlikumus un atzinumus par likumprojektiem un citiem normatīvajiem aktiem augstākās izglītības jomā, iesaka ekspertus augstskolu un konkrētu studiju virzienu akreditācijai, uz ekspertīzes rezultātu pamata izstrādā priekšlikumus par augstskolu akreditāciju, sagatavo priekšlikumus par valsts budžeta līdzekļu sadali augstskolām, reprezentē Latvijas augstskolas ārvalstīs, atbilstoši savai kompetencei risina citus ar augstskolu darbību saistītus jautājumus.

Padomes vadītājs tiek pārvēlēts ik pēc diviem gadiem.

Top komentāri

kollega Arians Buksbaums
k
Rektoru padome ar otrā plāna rektoriem, patiesībā Latvijas lielo augstskolu fakultāšu dekāniem, nedod ne kādu labumu, bet nenes arī nekādu sliktumu augstskolu attīstībai. Tā ir lieta par sevi, gluži kā bērnu spēles smilškastē.
Juris Klucis
J
Rektoru rektore jeb virsrektore. Tomēr nozīmīgāk un ietekmīgāk būtu ievēlēt par virsrektoru LU, RTU vai RSU rektoru.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas