Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Iedzīvotāji tiek aicināti doties vēlēt tikai uz savu vēlēšanu iecirkni.

Šodien var nobalsot tikai savā vēlēšanu iecirknī

Arī otrajā Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu iepriekšējās balsošanās dienā vairākos Rīgas vēlēšanu iecirkņos ir liels cilvēku pieplūdums, novēroja aģentūra LETA. Sistēmas traucējumu dēļ šorīt nav iespējams nobalsot EP vēlēšanās tiem vēlētājiem, kas ieradušies nobalsot iecirkņos, kuros viņi nav reģistrēti.

Šāda situācija novērota gan iecirknī, kas atrodas Rīgas Valsts 1.ģimnāzijā, gan Rīgas Avotu pamatskolā. Iecirkņos uz vietas norādīts, ka šādi sistēmas traucējumi ilgst jau vairāk nekā 25 minūtes.

Iedzīvotāju pieplūdums ceturtdien vērojams vēlēšanu iecirkņos, kas atrodas Rīgas Avotu pamatskolā, Rīgas Valsts 1.ģimnāzijā, kā arī Teikas vidusskolā.

Kā skaidro CVK priekšsēdētāja Kristīne Bērziņa, problēmas saistītas ar sistēmas atjaunināšanu. Viņa norādīja, ka šobrīd norit darbs, lai problēmas atrisinātu. Bērziņa skaidroja, ka patlaban iecerēts atgriezties pie iepriekšējās versijas, lai meklētu, kur bijušas problēmas, sistēmas atjaunināšanā. Apmēram 15 minūšu laikā balsošana varētu tikt atjaunota, piebilda komisijas vadītāja.

40.vēlēšanu iecirkņa komisijas priekšsēdētājs Dāvis Dimants LETA apstiprināja, ka šorīt visā Latvijā nav iespējams nobalsot tiem vēlētājiem, kuri nav mainījuši vēlēšanu iecirkni, bet vēlās balsot jebkurā no iecirkņiem. Šāda situācija ir kopš iecirkņa atvēršanas, proti, vairāk nekā pusstundu, skaidroja Dimants.

Viņš piebilda, ka šāda situācija ir visā Latvijā. Dimants norādīja, ka vakar arī bijuši īslaicīgi pārtraukumi, bet tie nav bijuši ilgāki par 10 līdz 15 minūtēm. Vēlēšanu komisijas darbinieki cilvēkiem iesaka vai nu uzgaidīt, vai arī aicina apmeklēt vēlēšanu iecirkni vēlāk.

Tomēr EP vēlēšanu iecirkņu tiešsaistes datu apmaiņas sistēmā CVK aicina šodien līdz plkst.12 iedzīvotājus doties balsot tikai uz savu vēlēšanu iecirkni, informēja komisijas pārstāve Līva Laizāne.

Viņa norādīja, ka šorīt konstatēto traucējumu dēļ šobrīd nav iespējams vēlēt citā iecirknī.

Laizāne norādīja, ka nobalsot savā vēlēšanu iecirknī būs iespējams arī rīt no plkst.10 līdz 16 un vēlēšanu dienā, 25.maijā, no plkst.7 līdz 20.

Pēc Laizānes paustā, iespējamais sistēmas traucējumu iemesls tiek apzināts, visdrīzāk tas saistīts ar naktī uzstādītajiem sistēmas atjaunojumiem. Vienlaikus par iespējas balsot citā iecirknī atjaunošanu CVK informēs atsevišķi, piebilda Laizāne.

Kopumā 2019.gada EP vēlēšanām reģistrēti 1 411 955 balsstiesīgie.

Ceturtdien visi 954 vēlēšanu iecirkņi Latvijā ir atvērti no plkst.9 līdz 12. Nobalsot iepriekš būs iespējams arī piektdien. Savukārt vēlēšanu pamatdiena sestdiena.

Iepriekš vēlētāji var balsot savā vai citā vēlēšanu iecirknī, ja starp šo iecirkni un iecirkni, kurā vēlētājs balsos ir iespējama tiešsaistes datu apmaiņa. Balsojot citā iecirknī, jāieplāno ilgāks laiks - vidēji 5-20 minūtes -, kas jāpavada iecirknī, jo vēlēšanu komisija pirms vēlēšanu materiālu izsniegšanas sazināsies ar vēlētāja iecirkni un veiks iecirkņa maiņu, iepriekš skaidroja Centrālā vēlēšanu komisija.

Piedalīties vēlēšanās drīkst balsstiesīgie Latvijas un citu Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņi, kuri reģistrējušies vēlēšanām Latvijā. Balsojot jāuzrāda pase vai personas apliecība (eID).

Latvijas iedzīvotājiem jāievēl astoņi no kopumā 751 EP deputāta. Jaunais sasaukums strādās no 2019. līdz 2024.gadam.

Uz ievēlēšanu no Latvijas pretendē 16 saraksti un kopumā 246 deputātu kandidāti. Deputātu vietu sadalē nepiedalīsies tie kandidātu saraksti, kuri būs saņēmuši mazāk par 5% vēlētāju balsu.

Provizoriskie vēlēšanu rezultāti būs zināmi pusnaktī no 26. uz 27.maiju, kad noslēgsies vēlēšanas visās Eiropas Savienības dalībvalstīs.

pievienota 6.-8.rindkopa, atjaunots virsraksts

 

Top komentāri

:)
:
e-veselība 2?
Atvainojiet!
A
Es tomēr atbildību no Bērziņas nenoņemu . Jo sarežģītāka elektroniskā sistēma, jo savlaicīgāk tai jāgatavojas! To, kas notiek, var nosaukt tikai vienā vārdā - Bardaks!
Margarēta
M
Nez, vai vēl kādam valdībā ir ideja, ka mēs esam vai varam kļūt par IT lielvalsti? Visas valsts iestāžu lapas un sistēmas ir primitīvas, nelietojamas, lēnas un caurumainas. Bet maksājušas gan tās mums ir ļooooooti daudz.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Jāpalielina nodokļu ieņēmumi(83)

Nodokļu ieņēmumu palielināšana ir viens no svarīgākajiem kritērijiem nodokļu sistēmas uzlabošanai – ar šādu secinājumu klajā nākusi Fiskālās disciplīnas padomes priekšsēdētāja Inna Š...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas