Laika ziņas
Šodien
Migla
Pirmdiena, 20. maijs
Venta, Salvis, Selva

Starptautiskās mācības Sudraba bulta 2015 fotogrāfijās

No 14. līdz 29.septembrim Ādažu poligonā norisinājās starptautiskās sauszemes spēku militārās mācības Sudraba bulta 2015 (Silver Arrow 2015), kurās piedalījās vairāk nekā 2100 karavīru no Latvijas, ASV, Dānijas, Kanādas, Lielbritānijas un Vācijas, portālu Diena.lv informējqa Aizsardzības ministrijā.

"Sākotnēji mācību uzdevums bija bataljona līmeņa vienību kaujas gatavības pārbaude, bet ģeopolitisko notikumu kontekstā šīs mācības jau otro gadu kļuvušas par starptautiskām," stāsta pulkvedis Mārtiņš Liberts, Sauszemes spēku kājnieku brigādes komandieris un mācību vadītājs. "Mācības ir laba iespēja bataljoniem pārbaudīt savas spējas sadarboties starptautiskā vidē, trenējoties veikt konvencionālās karadarbības uzdevumus."

Mācību pamatā ir NATO izstrādātais Skolken scenārijs, kas paredz pretinieka uzbrukumu no ziemeļiem uz dienvidiem, tādējādi tas ir ļoti piemērots Ādažu poligona ģeogrāfiskajiem nosacījumiem. Scenārijs paredz, ka ienaidnieks uzbrūk no ziemeļiem ar lieliem spēkiem, starptautiskais bataljons veic aizkavēšanas operāciju, pēc tam zemessargi nobloķē pretinieku aizsardzības līnijā, un tiek veikts pretuzbrukums.

Pēc tam kad Sauszemes spēku Kājnieku brigādes karavīri sadarbībā ar Kanādas un Lielbritānijas vieglajiem kājniekiem bija veikuši aizkavēšanas un aizsardzības kaujas, nedēļas nogalē mācībās iesaistījās zemessargi.

26.septembrī zemessargi trenējās veikt aizkavēšanas un aizsardzības kauju pret Dānijas Sauszemes spēku 1.brigādes karavīriem, kas uzbrukumā devās ar kājnieku kaujas mašīnām CV-90 un M113.

Studentu bataljona 2.un 3.vads bija izveidojis pozīcijas netālu no pagaidu operatīvā priekšposteņa Ādažu poligonā, un jau līdz plkst.10 rītā bija piedzīvojis divus Dānijas 1.brigādes vienības uzbrukumus. 

"Trenēties pret Dānijas vienību ir jauna, interesanta pieredze. Mūsu vienība pirmo reizi saskārās ar pretinieku, kas bruņots ar šādu bruņutehniku, un tā ir vērtīga pieredze – mācīties, kā pret viņiem cīnīties," uzsver kaprālis Kristaps Krūmiņš, Studentu bataljona rotas kaujas grupas 3.vada komandieris.

27.septembrī notika mācību viesu diena, kuru apmeklēja aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube, ASV vēstniece Latvijā Nensija Petita, Dānijas Sauszemes spēku komandieris ģenerālmajors Hanss Kristiāns Matiesens, Dānijas 1.brigādes komandieris brigādes ģenerālis Pers Orlufs Knudsens un ASV armijas 4.kājnieku divīzijas komandiera vietnieks brigādes ģenerālis Timotijs Dohertijs, kā arī citas augstas Latvijas un ārvalstu amatpersonas.

Viesu dienas laikā bija iespēja vērot uzbrukuma kauju, kurā Latvijas, Kanādas un Lielbritānijas karavīrus atbalstīja Vācijas pretgaisa aizsardzības vienība. Atbalstu sniedza arī ASV helikopteri Black Hawk, nodrošinot kanādiešu desantu. Pretinieki šajā uzdevumā bija Dānijas Sauszemes spēku mehanizētās brigādes karavīri ar CV-90 un ASV 173.kājnieku brigādes karavīri.

"Mācībās Sudraba bulta tika trenētas ne vien sadarbība starptautiskā vidē, veicot konvencionālā kara uzdevumus, bet arī jaunas spējas, tādas kā aizsardzība pret masu iznīcināšanas līdzekļiem un pretgaisa aizsardzība, kuras latvieši uzlaboja kopā ar Vācijas vienībām," sacīja ģenerālleitnants Graube.

Mācības tiek rīkotas, lai pilnveidotu NATO valstu savstarpējo sadarbību un bruņoto spēku vienību spējas konvencionālajā karadarbībā, veicot uzbrukuma un aizsardzības kaujas. Mācības uzlaboja gan NATO dalībvalstu sadarbību starptautiskā vidē un savietojamību, gan individuālo vienību taktiskās prasmes, iekļaujot mācību uzdevumā arī katras valsts mērķus.

Ieskatu mācību norisē vari gūt, ielūkojoties fotogalerijā!

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas