Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +4 °C
Apmācies
Trešdiena, 17. aprīlis
Rūdolfs, Viviāna, Rūdis

Starptautiskie eksperti Rīgā spriež par ilgtspējīgu ostas pilsētu attīstību

Šajā nedēļas nogalē Rīgā notiek vērienīga starptautiskās pasaules ostas pilsētu tīkla AIVP organizācijas sanāksme, kuras ietvaros eksperti diskutēs par ostu un pilsētu mijiedarbību un to ietekmējošajiem procesiem, kā arī apspriedīs jaunās AIVP Programmas 2030 ieviešanu praksē, ar to saistītos problēmjautājumus un izaicinājumus.

Sanāksmes ietvaros tiks diskutēts un meklētas atbildes uz jautājumiem, kas ir aktuāli un tiek pastāvīgi risināti ostas pilsētās visā pasaulē, tostarp Rīgā – kā veicināt dialogu starp ostu un pilsētu, kā panākt, lai ostas darbība un attīstība sadzīvotu ar tīru vidi un pilsētnieku dzīves komfortu, kā saglabāt īpašo ostas pilsētu kultūru un identitāti – šie jautājumi, kas ir tik pazīstami un aktuāli Rīgai, tiek pastāvīgi risināti ostas pilsētās visā pasaulē.

Pasaules ostu pilsētu tīkls AIVP ir starptautiska organizācija, kas 30 gadu garumā pulcē daudzus ostas un pilsētas mijiedarbības un attīstības procesos iesaistītus publiskā un privātā sektora pārstāvjus. Tās sastāvā ir ostu pārvaldes, valsts un pašvaldību institūcijas, jūras un upju transporta organizāciju pārstāvji, ostu pakalpojumu sniedzēji, pilsētas plānošanas speciālisti un ainavu arhitekti, universitātes, pētniecības institūti un novatori. Organizācijas mērķis ir uzlabot attiecības starp ostu un pilsētu, veicinot savstarpēju sadarbību, izpratni un izglītošanas darbu.

Sanāksmes Rīgā līdzorganizators ir Rīgas brīvostas pārvalde, savukārt Rīgu šajā sanāksmē pārstāv Rīgas brīvostas pārvaldnieks Ansis Zeltiņš, Rīgas brīvostas valdes loceklis Mihails Kameņeckis, Rīgas pilsētas arhitekts Gvido Princis, Latvijas Universitātes rektora vietniece juridiskajos jautājumos Baiba Broka, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (A/P).​ Pasākuma programma pieejama mājaslapā

AIVP biedri 2018. gada jūnijā Kanādas pilsētā Kvebekā, Pasaules pilsētu un ostu konferences ietvaros, pieņēma Programmu 2030 (Agenda 2030), kurā ietvertas 10 saistības, kas izpildāmas līdz 2030. gadam. 2019. gada laikā tā tiks iesniegta Apvienoto Nāciju Organizācijā (ANO) kā ostas pilsētu ieguldījums virzībā uz 2015. gadā ANO pieņemtās rezolūcijas Mūsu pasaules pārveidošana: ilgtspējīgas attīstības programma 2030. gadam 17 ilgtspējīgas attīstības mērķiem. Plašāka informācija par Programmu 2030 pieejama interneta vietnē.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Ar likumu garantēs skaidras naudas pieejamību

Valdība otrdien atbalstīja grozījumus Kredītiestāžu likumā, kuru mērķis ir nodrošināt skaidrās naudas pieejamību iedzīvotājiem visā Latvijas teritorijā, nosakot minimālās prasības pakalpojumam, kura r...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas