Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +18 °C
Skaidrs
Otrdiena, 7. aprīlis
Helmuts, Zina, Zinaīda

Turpmākajos astoņos gados valsts aizsardzības mācības ieviešanai skolās nepieciešami 73,5 miljoni eiro

Turpmākajos astoņos gados valsts aizsardzības mācības (VAM) ieviešanai skolās nepieciešami 73 527 518 eiro, liecina Aizsardzības ministrijas (AM) sagatavotais ziņojums.

Aizsardzības ministrija (AM) ziņojumā uzsver, ka tās piedāvātais risinājums paredz turpmāk bērnu un jauniešu valstiskuma un piederības sajūtu attīstīt divos līdzās pastāvošos un savstarpēji papildinošos formātos - Jaunsardzes kustībā un VAM kā mācību priekšmetā.

Lai izpildītu Saeimas šogad 7.jūnijā pieņemto lēmumu Par valsts aizsardzības mācības iekļaušanu valsts vidējās izglītības standartā un pakāpeniski visās vidējās izglītības iestādēs ieviestu jauno mācību priekšmetu, nepieciešams iekļaut VAM sasniedzamos rezultātus jaunajā vidējās izglītības standartā un atbalstīt ziņojumā iekļauto VAM ieviešanas mehānismu, kas paredz Saeimas uzstādīto mērķi sasniegt 2024.gadā, proti, nodrošināt, ka VAM ir apgūstama ikvienā vidējās izglītības iestādē kā obligāti apgūstams mācību priekšmets.

Papildus tam tiks nodrošināts, ka ik gadu 1000 labākie un mērķtiecīgākie jaunieši VAM praktiskajās nometnēs būs apguvuši apmācību, kas ekvivalenta NBS īstenotajam militārās pamatapmācības pirmajam līmenim.

Lai plānotajā kārtībā ieviestu VAM, nepieciešams turpināt atbalstīt jaunsargu instruktoru izglītības iegūšanu, kompensējot mācību izdevumus par augstākās pedagoģiskās izglītības ieguvi, kā arī nepieciešams nodrošināt ilgtermiņa risinājumu šī priekšmeta skolotāju izglītības nodrošināšanai, radot iespēju līdztekus sporta skolotāja kvalifikācijas ieguvei iegūt arī valsts aizsardzības mācības skolotāja kvalifikāciju, teikta AM ziņojumā.

Ministrija paredz, ka VAM ieviešana ienesīs pārmaiņas arī Jaunsardzes darbībā. Jaunsardzē īstenotā jaunsargu interešu izglītības programma arī turpmāk sniegs iespēju bērniem pēc mācību stundām un brīvdienās piedalīties aizraujošās nodarbībās, tomēr turpmāk Jaunsardzes galvenā mērķauditorija būs pamatskolas skolēni no 5. līdz 9. klasei. Apmācības Jaunsardzē turpmāk tiks vairāk sistematizētas un jaunsargu programma būs dalīta līmeņos, tādējādi nodrošinot bērna vecumposmam atbilstošas nodarbības.

AM aprēķinājusi arī VAM ieviešanai nepieciešamie finanšu līdzekļus. No 2019. līdz 2027.gadam nepieciešami 73 527 518 eiro. Nākamgad nepieciešami 655 355 eiro, bet 2027.gadam nepieciešami 13 275 252 eiro.

Patlaban AM budžetā minētie finanšu līdzekļi nav plānoti. Pozitīva lēmuma gadījumā 2019.gadā līdzekļi VAM ieviešanai tiks rasti Aizsardzības ministrijas budžetā. Savukārt par 2020.gadā un turpmākajos gados nepieciešamā finansējuma pārdali AM iesniegs attiecīgu pieprasījumu Finanšu ministrijā.

AM ziņojums patlaban izsludināts valsts sekretāru sanāksmē.

 

Top komentāri

Vai
V
tie gatavota barotne 45 gados pensijā aizgājušajiem armilas kāzu ģeneāļiem un visu pārējo nodokļu maksātāju rēķina - de ja vu sajūta - PSRSā katrā skolā bija šāds "oficieris", kas rīkoja inrindnas skates un dresēja skolēnus...
Apčidrinskis
A
Bērnu (!!!) paliatīvajai aprūpei tiek vākti ziedojumi, jo valstij neesot naudas. Tūkstošiem bērnu dzīvo pusbadā un nabadzībā. Bet te lielgabalu gaļas ražošanai ir 73 miljoni. Šajā gadījumā tā tiešām ir "lielgabalu gaļa", jo mūsdienu karošanā visu izšķir profesionāļi un tehnoloģijas. Quo vadis???
Labais
L
Noziedznieki valsts pārvaldē negrib zināt ka Latvijā ir 36%iedzīvotaju,kuri dzīvo zem istikas minimuma.Ka Latvijā 12,000 kuriem pensijas ir zem 100eur. mēnesī.Tas ir GENOCĪDS ! ! !
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas