Laika ziņas
Šodien
Migla

Uzņēmums no Lietuvas ieguvis tiesības Pārdaugavā būvēt panorāmas ratu

Lietuviešu uzņēmums SIA RPR Operators izsoles kārtībā saņēmis tiesības Pārdaugavā, Raņķa dambī, izbūvēt panorāmas ratu, noskaidroja aģentūra LETA.

Lēmumu par apbūves tiesību izsolīšanu uz 30 gadiem Rīgas dome pieņēma pērn jūlijā.

Lēmums paredzēja izsolei nodot 5700 kvadrātmetru lielu zemesgabalu Uzvaras parkā, starp Raņķa dambi un Slokas ielu. 

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Rīgas domes Īpašuma departamentā, izsole notika pērn oktobrī, un tajā uzvarēja RPR Operators. 90% uzņēmuma pieder lietuviešu uzņēmumam Mozavita, bet 10% - Dimitrijam Uspenskim. Uzņēmums dibināts 2018.gadā un atbilstoši deklarētajam darbojas atrakciju un atpūtas parku nozarē, taču līdz šim saimniecisko darbību nav veicis.

Izsole paredz uzņēmumam piešķirt apbūves tiesības uz 30 gadiem. Rata augstums nevarēs pārsniegt 60 metrus.

Uzņēmumam ir pienākums līdz 2021.gada 30.septembrim izstrādāt un akceptēt panorāmas rata būvprojektu, saskaņojot to ar departamentu. Rata būvniecība jāpabeidz līdz 2022.gada septembrim.

Kā pastāstīja Rīgas pilsētas būvvaldes pārstāvis Edgars Butāns, iestādē jau ir saņemta būvniecības iecere panorāmas rata uzstādīšanai, servisa ēkas jaunbūvei un teritorijas labiekārtošanai.

Būvvalde lēmumu šajā jautājumā plāno pieņemt 20.jūnijā, jo lūgusi attīstītāju iesniegt papildu informāciju. Piemēram, būvvalde ir lūgusi iesniegt vairākus rata izvietojuma variantus ar vizualizācijām un to analīzi vides kontekstā.

Tāpat lūgts iesniegt esošo celiņu tīkla un tam pakārtoti veidoto stādījumu inventarizāciju un analīzi, darbību aprakstu esošo apstādījumu saglabāšanai un tamlīdzīgi.

Par panorāmas rata būvniecību Rīgā ir diskutēts vairākkārt, un dažādi investori to vēlējušies izvietot, piemēram, Esplanādē, taču nedz politiķu, nedz sabiedrības atbalstu iecere par rata būvniecību pašā centrā nav guvusi.

 

Top komentāri

Villijs
V
Kāpēc uzņēmums iegūst tiesības no Lietuvas,ja ceļ Latvijā?
švaki !
š
Vien 60 m. Pēterbaznīcas skatu laukums 72m, TV tornī 97m. Londonas Acs rats 135m. Tad jau blakus vajadzētu arī karuseli ar zirdziņiem.
Latvju puika
L
Tad jau tas okupantu betona metamais ar sātana krustu galā ir jājauc nost !
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas