Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Vairums trešdien atklāto Covid-19 gadījumu reģistrēti Rīgā, Daugavpilī un Liepājā

No aizvadītajā dienā atklātajiem kopumā 646 Covid-19 inficēšanās gadījumiem 32% ir reģistrēti Rīgā, bet lielāks inficēto skaits atklāts arī Daugavpilī un Liepājā, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

Rīgā aizvadītajā diennaktī reģistrēti 206 no jaunajiem inficētajiem un kopumā 14 dienu kumulatīvais saslimušo skaits galvaspilsētā pašlaik ir 3068 cilvēki.

Daugavpilī atklāti 42 jauni inficētie, pēdējās 14 dienās saslimušo kopskaitam augot līdz 469 iedzīvotājiem. Liepājā reģistrēti 36 jauni inficētie un pēdējo divu nedēļu saslimušo kopskaits ir pieaudzis līdz 333 iedzīvotājiem.

Jelgavā aizvadītajā dienā atklāti 27 jauni inficētie, Ventspilī - 22, Olaines novadā - 20, Salaspils novadā - 17, bet Jūrmalā - 15 iedzīvotāji. Virknē citu pašvaldību aizvadītajā diennaktī reģistrēts mazāks inficēto skaits.

Lielākais pēdējās divās nedēļās saslimušo kopskaits ir Rīgā - 3068, Daugavpilī - 469, Liepājā - 333, Jūrmalā - 279, Jelgavā - 249, Gulbenes novadā - 240, Balvu novadā - 231, Olaines novadā - 212, kā arī Ventspilī - 167 iedzīvotāji.

Aģentūras LETA aprēķini, kas balstās uz Centrālās statistikas pārvaldes datiem par iedzīvotāju skaitu novados pēc faktiskās dzīvesvietas 2020.gadā un SPKC datiem par pēdējās 14 dienās saslimušajiem Latvijas pašvaldībās, liecina, ka 14 dienu kumulatīvā saslimstība uz 100 000 iedzīvotāju Latvijā patlaban ir 488,4 gadījumi.

43 pašvaldībā šis rādītājs ir augstāks, tostarp 18 tiek pārsniegts par 50%.

Rēķinot pēdējo 14 dienu saslimušo skaitu uz 100 000 iedzīvotāju pēc aizvadītajā diennaktī notikušajām izmaiņām, visaugstākais tas ir Balvu, Amatas, Gulbenes, Viļakas, Varakļānu, Olaines, Līvānu, Aizputes, Mazsalacas, Dundagas un Brocēnu novadā.

14 dienu saslimstības līmenis uz 100 000 iedzīvotāju ir teorētisks rādītājs, kurš ļauj salīdzināt saslimstības līmeni teritorijās ar atšķirīgu iedzīvotāju skaitu, un tas nenorāda konkrētu saslimušo skaitu.

No aizvadītajā diennaktī reģistrētajiem jaunajiem saslimušajiem 130 ir vecumā no 30 līdz 39 gadiem, 126 ir vecumā no 40 līdz 49 gadiem, 104 ir vecumā no 50 līdz 59 gadiem, bet citās vecuma grupās ir mazāk saslimušo.

 

 

Top komentāri

zemnieks
z
Tas ir loģiski, kur vairāk cilvēku rīvējas, tur Covids.
Scorseze
S
"diena", beidziet piedalīties valsts nodevībā un melu izplatīšanas afērā, jo valsts nodevība ir noziegums, kuram nav noilguma! Nirenbergas process skaidri parāda, ka vēlāk jūs nevarēsiet pateikt, ka vienkārši pildijāt pavēles, jūs arī esat līdzdalībnieki, ja palīdzat valsts nodevējiem. "dienas" žurnālisti, beidziet izplatīt melus, jo tas sagrauj jūsu uzticamību, kas ir vienīgā patiesā jūsu profesijas vērtība, jūs paši to šodien iznīcinat!
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Ādažu modelis – divi novadi vienā

Atšķirīgās robežās no sākotnējā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas piedāvājuma uz pašvaldību vēlēšanām pošas Ādažu novads, kurš būs apvienots ar Carnikavas novadu, bet ne ar...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas