Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +25 °C
Daļēji saulains
Trešdiena, 29. maijs
Raivis, Raivo, Maksis, Maksims

Valsts aizsardzības dienesta trešajā iesaukumā obligātā kārtā iesauks 150 Latvijas pilsoņus

Valsts aizsardzības dienesta trešajā iesaukumā obligātā kārtā būs nepieciešams pēc nejaušības principa iesaukt 150 Latvijas pilsoņus, aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrija.

Līdz šim dienesta trešajam iesaukumam ir brīvprātīgi pieteikušās 515 personas, no kurām vairāk kā 320 ir nokārtojušas veselības pārbaudes un ir atzītas par dienestam derīgām.

Trešajā iesaukumā kopumā nepieciešams iesaukt 480 personas, tamdēļ 23.janvārī tiks veikta atlase pēc nejaušības principa, kur ar speciālu gadījumskaitļu ģenerēšanas programmu tiks atlasīti 300 iesaucamie. Atlasītās personas saņems pavēstes par veselības pārbaužu kārtošanu, uz ko būs jāierodas Nacionālo bruņoto spēku Medicīnas centrā Rīgā. Pēc veselības pārbaužu veikšanas dienestā tiks iesauktas 150 personas.

Pēc Aizsardzības ministrijas apkopotajiem datiem Latvijā šobrīd ir 22 539 vīriešu, Latvijas pilsoņu, vecumā no 18 līdz 19 gadiem. No tiem 3581 pilsonis pirmsšķietami atbilst valsts aizsardzības dienesta iesaukšanas prasībām.

"Ņemot vērā plānošanas pieņēmumu, ka puse izkritīs pārbaužu laikā, tad dienestam armijā no minētajiem atlasē pakļautajiem 300 jauniešiem būs jānoformē 150 karavīri," ceturtdien aizsardzības nozares portāla "sargs.lv" diskusijā informēja Aizsardzības ministrijas (AM) VAD departamenta direktors Vitālijs Rakstiņš.

Pēc pārbaudēm lēmumi par iesaukšanu vai dienesta atlikšanu jāpieņem vēlākais līdz aprīļa sākumam.

Gatavojot VAD iesaucamo sarakstu atlasei pēc nejaušības principa, tiek ņemti vērā sekojoši vecuma kritēriji, proti, iesaukšanai VAD ir pakļauti vīrieši, kuri dzimuši pēc 2004.gada 1.janvāra un viena gada laikā pēc 18 gadu vecuma sasniegšanas, aģentūrai LETA pavēstīja AM.

Savukārt pilsoņi, kas pēc 18 gadu vecuma sasniegšanas turpina iegūt izglītību pamatskolā, vidusskolā vai tehnikumā, ir pakļauti VAD viena gada laikā pēc izglītības iestādes absolvēšanas. Ja pilsonis turpina iegūt izglītību, bet līdz 24 gadu vecumam nav absolvējis izglītības iestādi, izņemot augstāko, viņš ir pakļauts VAD viena gada laikā pēc 24 gadu vecuma sasniegšanas.

Rakstiņš diskusijā informēja, ka saskaņā ar VAD likumu darbadevējam un augstskolai jāsaglabā mācību vai darbavieta uz laiku, kamēr jaunietis atrodas VAD.

No šī saraksta tiek izslēgti Latvijas pilsoņi, kuru veselības stāvoklis neatbilst prasībām, Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonas, kuras minētajās iestādēs nepārtraukti nodienējusi ne mazāk kā divus gadus, kā arī pilsoņi, kuri ir sodīti par smagu vai sevišķi smagu noziegumu, - neatkarīgi no sodāmības dzēšanas vai noņemšanas.

Jau ziņots, ka viens no trim valsts aizsardzības dienesta veidiem ir 11 mēnešu ilgs dienests NBS, ko šogad uzsāks 600 jaunieši - 120 personas janvārī un 480 personas jūlijā.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas