Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Valsts kasei būs tiesības klientam lūgt detalizētu informāciju par viņa darījumiem

Valsts kasei būs tiesības klientam lūgt detalizētu informāciju par viņa darījumiem, paredz otrdien Ministru kabinetā pieņemtais, Finanšu ministrijas (FM) sagatavotais noteikumu projekts Kārtība, kādā Valsts kase nodrošina maksājumu pakalpojumu sniegšanu.

Ministrijā informēja, ka Valsts kases funkcijas un uzdevumi, tostarp maksājumu pakalpojumu nodrošināšanā, būs pielīdzināmi pakalpojumu veidiem, kuriem ir noteiktas Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas likuma prasības. Līdz ar to nevar izslēgt situācijas, kad Valsts kasei, veicot funkcijas valsts finanšu vadības jomā, jāsaskaras ar iepriekš minētajā likumā noteikto tiesību normu piemērošanas jautājumiem.

Ar jaunajiem noteikumiem Valsts kasei būs tiesības visiem klientiem pieprasīt informāciju, lai nodrošinātu iestādes maksājumu pakalpojumu sniegšanu.

Lai nodrošinātu maksājumu pakalpojumu sniegšanu un mazinātu finanšu noziegumu riskus, Valsts kasei būs tiesības klientam lūgt sniegt detalizētu informāciju par darījumiem, bez kuras maksājumu pakalpojumu saņemšana var tikt ierobežota, apturēta vai atteikta.

Tādējādi Valsts kase varēs ierobežot, apturēt vai atteikt maksājumu pakalpojumu gadījumos, kad klients nesadarbosies vai sniegtā informācija neapliecinās to, ka tā darījumi ir tiesiski un ekonomiski pamatoti un nerada neattaisnotus riskus.

Tapāt noteikumu projektā ir pilnveidota kontu slēgšanas kārtība, nosakot, ka Valsts kasei ir tiesības slēgt kontu, ja kontā 18 mēnešu laikā nav bijis apgrozījums un konta atlikums ir nulle. Ja 30 dienu laikā no paziņojuma nosūtīšanas dienas klients nebūs iesniedzis pieteikumu par konta slēgšanu vai devis citus norādījumus par rīcību par pieejamiem līdzekļiem, Valsts kase klienta kontā pieejamos līdzekļus ieskaitīs valsts budžeta ieņēmumos.

Minētās izmaiņas stāsies spēkā 2020.gada 1.janvārī.

Top komentāri

Visiem
V
jāpierāda, ka viņi nav noziedznieki!
letins
l
Valsts kasei tiesības, VID ( Valsts izlaupīšanas dienestam) arī, ekonomikas policijai tāpat, bet kas tad no tiesībām paliek Cilvēkam Parastajam? Varbūt drīz vajadzēs atskaitīties VID arī katru mēnesi par katras mēnešalgas tērēšanu? Policejiska valsts!!!
Scorseze
S
Varbūt cilvēki īsti nesaprata šī raksta būtību, jo runa nav par cilvēku privātajiem kontiem bankās, runa ir par daudz traģiskāku situāciju, kas ierobežōs cilvēku tiesības, jo valsts turpmāk var nepieņemt nodokļu (piemēram, nekustamā īpašuma nodoklis, ...) maksājumus (kuri iet uz valsts kasi) aizbildinoties ar šo likumu, līdz ar ko cilvēks paliks parādā, pat ja nauda viņam būs, līdz ar ko valsts varēs likumiski atņemt īpašumus. Es aju minēju, ka jau nākamais gads var izrādīties pēdējais Latvijas valsts faktiskai neatkarībai, jo šī brīža valsts vadība ir kā no ķēdes norāvušies suņi, traki, bezjēdzīgi un asinskāri...!
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas