Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Valsts parāds līdz 2021.gadam varētu sarukt par četriem procentpunktiem

Valsts parāds līdz 2021.gadam varētu sarukt par četriem procentpunktiem, teikts Finanšu ministrijas (FM) atbildes vēstulē Fiskālās disciplīnas padomei (FDP).

FM norādīja, ka vispārējās valdības parāda līmenis ir krietni zem Māstrihtas kritērija noteiktā līmeņa, attiecīgi 2017.gadā parāds bijis 40% apmērā no iekšzemes kopprodukta (IKP).

Savukārt šonedēļ valdībā atbalstītajā Latvijas Stabilitātes programmā vidējā termiņā tiek prognozēta vispārējās valdības parāda līmeņa neliela samazināšanās un stabilizēšanās attiecībā pret IKP, 2021.gadā sasniedzot 36% no IKP. 

Tāpat FM informēja fiskālās disciplīnas uzraugus, ka šogad plānots rīkot diskusiju par Latvijai optimāli uzturamu valsts parāda līmeni, piesaistot ekspertus no FM, Valsts kases, Latvijas bankas, FDP, akadēmiskās vides u.c.

FDP norādījusi, ka valdībai būtu jāiesniedz visaptverošs plāns, kā līdz 2020.gadam sasniegs nodokļu ieņēmumu iekasēšanas mērķi trešdaļa no IKP. Savukārt FM norādīja, ka nodokļu reformas plāns ir pilnībā atspoguļots gan pieņemtajos likumos, gan arī apstiprinātājā vidēja termiņa budžetā, kas paredz stabilu nodokļu ieņēmumu apjomu, ko nodrošina daudzi, pamatā ar administrēšanas pilnveidošanu saistīti kompensējošie pasākumi.

FM prognozēja, ka iekasēto nodokļu īpatsvars pret IKP palielināsies pēc 2021.gada, kad būs jūtama ieviestās nodokļu reformas ekonomiskā atdeve un uzlabota nodokļu iekasēšana.

Top komentāri

Ai ai
A
tad tas oficiālais valsta ārējais parāds, cik tur tagad 11 miljardi vai(?), saruks līdz, piemēram, 10 miljardiem vai arī tomēr skaitliski turpinās nemitīgi pieaugt bet it kā "saruks" procentos no mistiska sarēķināta IKP?
Zobs Kaulā NEBALSOTĀJS
Z
Kamēr parāds netiek dzēsts, tikmēr kreditors ir noteicējs. 'Varētu' arī ir tikai minējums un mēģinājums mierināt parādam pakļautos nodokļu maksātājus.
Trollis JT
T
Līdz ko grib iestāstīt kaut kādu fufeli... tūlīt parādās jēdziens "procent-punkti". Tiec nu gudrs, punkti, procenti, vai abi divi. Bet izklausās ļoti kompetenti.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Vai veido uzkrājumus nebaltai dienai?

Kopā nobalsojuši: 185

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Aptur Rigvir izplatīšanu Latvijā(6)

Biotehnoloģiju farmācijas uzņēmums Rigvir grupa pēc savas iniciatīvas pieņēmis stratēģisku lēmumu uz nenoteiktu laiku apturēt nacionālajā reģistrācijas procedūrā reģistrēto zāļu Rigvir izplatīšanu Lat...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas