Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Saskaņā ar PMLP datiem vēlētāju apliecības tiks izgatavotas nedaudz vairāk nekā 60 000 balsstiesīgo iedzīvotāju

Vēlētāju apliecības eID karšu īpašniekiem sāks izsniegt 25. septembrī

Latvijas balsstiesīgie iedzīvotāji, kuri kā savu vienīgo personu apliecinošo dokumentu izmanto personas apliecību (eID), 13. Saeimas vēlēšanām nepieciešamās vēlētāju apliecības varēs saņemt Pilsonības un migrācijas pārvaldes (PMLP) nodaļās no 25. septembra, portālu Diena.lv informēja PMLP.

Jāatgādina, ka sākotnēji vēlētāju apliecību izsniegšana tika plānots uzsākt 24. septembrī, taču šī diena saistībā ar pāvesta Franciska vizīti Latvijā ir noteikta kā svētku diena. Vēlētāja apliecību izsniegšana notiks no 25. septembra līdz pat 13. Saeimas vēlēšanu dienai - 6. oktobrim.

Vēlētāja apliecības varēs saņemt tajā PMLP nodaļā, kurā personai izsniegta personas apliecība, tāpat PMLP atgādina, ka līdz 25. septembrim var pieteikt apliecību izsniegšanu sev ērtākā nodaļā, rakstot iesniegumu klātienē, vai uz e-pastu pmlp@pmlp.gov.lv (elektroniski parakstītu) vai izmantojot e-pakalpojumu portālā www.latvija.lv sadaļā “Iesniegums iestādei”.

Lai saņemtu vēlētāja apliecību, ir jāuzrāda eID. PMLP norāda, ka vēlētāja apliecības ir nodrošinātas ar pretviltošanas elementiem un tās neizgatavo klātienē PMLP nodaļās.

PMLP vēlreiz aicina balsstiesīgos Latvijas iedzīvotājus pirms 13. Saeimas vēlēšanām, kas notiks sestdien, 6. oktobrī, laikus pārbaudīt, vai vēlēšanu dienā būs derīga pase. Pēc PMLP datiem, no septembra līdz vēlēšanu dienai pases derīguma termiņš beigsies 2336 Latvijas pilsoņiem.

Jaunu pasi var saņemt kādā no 30 PMLP teritoriālajām nodaļām visā Latvijā, neatkarīgi no dzīvesvietas. Savukārt, lai izvairītos no neērtībām un gaidīšanas rindā, PMLP mudina izmantot iepriekšējā pieraksta iespējas un vienoties par konkrētu apmeklējuma laiku. To var izdarīt, zvanot vai rakstot e-pastu uz kādu no PMLP nodaļām, kā arī izmantojot e-pakalpojumu “Pieteikšanās personu apliecinoša dokumenta izsniegšanai”, kas pieejams portālā www.latvija.lv.

Top komentāri

Hūgo Vācietis >no barikād vācietis
DIENĀ ATKA L KRIEVI ?ES JŪS VIENALGA PADZĪŠU !
Instrukcija manai tautai !!!
I
Latvieti, balso par NA, JV, JKP vai PAR !
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Līgo svinēšu:

Kopā nobalsojuši: 640

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Plinti krūmos vēl nemet(2)

Sešpadsmit deputātu kopa, ko no KPV LV kandidātu sarakstiem ievēlēja 13. Saeimā, faktiski sašķēlusies trīs daļās. Aizvadīto mēnešu laikā pietiekami lielu publicitāti piedzīvojusi trīs deputātu aizi...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas