Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

VIDEO: Valsts prezidenta dzīvesbiedres Andras Levites uzruna Latvijas sabiedrībai

Publicējam Valsts prezidenta kundzes Andras Levites uzrunu Latvijas sabiedrībai.

Labdien jums visiem!

Mana uzruna būs īsa, un mani ieteikumi būs mums visiem viegli izpildāmi.

Pašlaik mēs visi atrodamies vienā laivā, bet dažiem ir jāairē, tāpēc, pirmkārt, saudzēsim mūsu medicīnisko personālu! Būsim godīgi un atklāti pret viņiem! Tas nozīmē arī – nemelosim viņiem!

Ja viņi saslims un mums iztrūks, tad es ar savu 30 gadu pieredzi slimnīcā varu apgalvot, ka pacientu, kurš būs saslimis ar Covid-19 smagā formā un kuram būs nepieciešams skābeklis, nebūs viegli pieslēgt pie elpošanas aparatūras. Tur ir vajadzīga medicīniska izglītība.

Otrkārt, uzklausīsim pareizos ziņu avotus un sekosim infektologu ieteikumiem!

Pasaules Veselības organizācija uzklausa un izplata zinātniskas atziņas no tādiem institūtiem kā L’Institut Pasteur Parīzē, Das Robert Koch-Institut Berlīnē un FDA Mērilendā, kas jau gadiem ilgi, diendienā nodarbojas ar visdažādākajām infekcijas slimībām visās pasaules malās. Arī mūsu veselības iestādes seko šīm zinātniskajām atziņām. 

Šodienas racionāli domājošam cilvēkam sagādā diskomfortu nodot savu pašnoteikšanos citās rokās. Bet atceramies: kad iekāpjam lidmašīnā, mēs uzticamies pilotiem; kad mums vajadzīga operācija, mēs paļaujamies uz ķirurgiem, anesteziologiem un operācijas māsiņām. Tāpēc arī šodien Covid-19 gadījumā paļausimies uz ekspertiem.

Treškārt, nekad medicīniski grūtie laiki cilvēces vēsturē vai cilvēku dzīvē nav bijuši mūžīgi. Roberts Kohs atklāja vakcīnu pret tuberkulozi, Edvards Dženners sāka potēt pret bakām. Arī šodien zinātnieki visā pasaulē diendienā, 24 stundas meklē medikamentus un vakcīnu pret Covid-19. Dosim viņiem līdzekļus, un viņi atradīs.

Un nobeidzot – no mums, parastiem cilvēkiem, neprasa daudz. Mazgāsim rokas! Ieturēsim distanci! Paliksim mājās!

Paldies visiem, kuri stājas pretī vīrusam! Un paldies visiem, kuri izturas atbildīgi un apzinīgi!

Es jums visiem novēlu šajos īpatnējos laikos sagaidīt un izjust Lieldienu prieku!

Top komentāri

jānis
j
Paldies par uzmundrinājumu un pie reizes milzīgs paldies mediķiem un visiem, kas iesaistīti! Vaukšķi te vaukšķ, bet karavāna iet tālāk, uz mērķi.
Ja lidmašīnai būtu tik nemākulīgs
J
pilots, kā Latvijas valdība un parlaments, kas pat nepilda pašu pieņemtus likumus, un t;āds kapteinis, kas akceptē to, ka valdība un parlaments neievēro likumus, es tādā lidmašīnā iekšā nekāptu.
ES vidēji dienā mirst 17,8 tūkstoši
E
Eiropas Savienībā vidēji dienā mirst 17,8 tūkstoši cilvēku. Tātad - kopš krīzes sākuma pēdējos divos mēnešos ir nomiruši aptuveni miljons iedzīvotāju. Relatīvi nelielai daļai no viņiem bez pārējām kaitēm, līdzīgi kā citos gados ar gripu, šogad ir konstatēts vīruss C-19. Tā histēriskā rosība, kas apzināti vai neapzināti ir uzsākta pēdējos mēnešos, ir paralizējusi ekonomiku. Bērni vairs pat normāli nemācās. Cilvēkus tvarsta policija un liek nenormālus sodus par it kā notikušiem izplūdušu un absolūti neskaidru normu pārkāpumiem. Lai tā ārprāta stāvokļa izraisītā neapmierinātība nepāraugtu vispārējā dumpī, cilvēkiem pēc ģimenēm ar bērniem nelabvēlīgiem algoritmiem tiek dāļāta aizlienēta nauda, kas kādam būs jāatdod. Un tad vēl stāsta, lai paļaujamies uz tādiem vadītājiem...
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas