Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +10 °C
Skaidrs
Otrdiena, 7. maijs
Henrijs, Jete, Henriete, Enriko

Vulgarizētais tiesiskums jeb "piemet, piemet žagariņu"

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Oligarhi
O
Lai piedod tie cilvēki, kuri mani nesaprot un kurus es nesapratīšu... Ja TĀ SAUCAMAIS OLIGARHS AR SAVU PRĀTU IR SAPELNĪJIS NAUDIŅU UN PALĪDZ CITIEM- neko sliktu es tur nesaskatu. Cilvēciņi- atmetiet to "melno" skaudību- pašiem paliks vieglāk dzīvot!!!
oliboli
o
Sarmīte Ēlerte, kas Dienā savulaik cenzēja visus viedokļus, kas kritizēja Tautas partiju, ir pat ne oligarhs, bet dīvains pakalpiņš :).
(*****)
(
Autore nezin kāpēc ir ielīdusi svešā zināšanu lauciņā, kam ar ar tiesību zinātnēm nav nekāda sakara - križu un paaugstinātas sociālās spriedzes apstākļos ļaudis vienmēr ir meklējuši ienaidnieku vai arī tāds ļaudīm ir bijis piespēlēts, un, nepavisam nav nozīmes vai ienaidnieks ir oligarhi, žīdi, krievi vai musulmaņi - to nosaka attiecīgās sabiedrības īpatnības, tāpēc cienījamās tiesību znātņu doktores traktāts neatbilst mūsdienu pirmsvēlēšanu aktualitātēm un nepelna pozitīvu vērtējumu
piezīme
p
Vēl jau nav doktore,vien doktorante. Ja turpinās šādā garā izpausties,tad nez,vai kļūs par doktori,jo pārāk rupjiem un pārāk baltiem diegiem sadrākelēts šis neveiklais darinājums vadonim Minhauzenam par godu.
  • 2
  • 1
J
Kad tu redzi, ka daži cilvēki nopērk likumu, deputātus, partijas, kad tu redzi, ka daži cilveki ir nodiriģējuši likumdošanu tā, ka šos dažus nekādi nav iespējams saukt pie atbildības. Viņu labā strādā desmitiem advokātu un nauda. Kad tu redzi ,ka tiesas iztiesā lietas desmitgadēs un par maizes nozagšanu lielveikalā reāli atņem brīvību, ka likumi ir tikai reakcija uz notikumu, bet pie mums arī nekvalitatīvi....Tad jājautā, kā sauc to mucu, kurā autore dzīvo?
Skaisti!
S
Oligarhu nav, visi miljoni ir sapelnīti trakoti , vaigiem sviedros strādājot. Neviens necenšas ietekmēt tiesu varu, likumdevējus un izpildvaru, neviens nediktē žurnālistiem, nepērk medijus, neuzpērk politiķus. Brīnišķīgi! Tikai žēl, ka tas pūlis tāds pastulbs un tik "piemet žagariņus" ugunskuram, kura nav.
Re, kur tas suns aprakts!
R
Šlesera Reformu partija LPP/LC 2011.gada 17.septembra 11.Saeimas vēlēšanas Ziņas par deputāta kandidātu Anda Ozola Dzimšanas gads: 1965 Ārvalstu pilsonība: nav Dzīves vieta: Rīga Izglītība: augstākā Pabeigtas šādas mācību iestādes: Latvijas Universitāte, 2002, tiesību zinātņu maģistra kvalifikācija Latvijas Universitāte, 2001, jurista kvalifikācija Darba vieta un amats: AS Rīgas Elektromašīnbūves rūpnīca, galvenais jurists Valsts valodas prasmes pašnovērtējums: dzimtā Tautība: latviete Ģimenes stāvoklis: precējusies Īpašumi: 4. Kandidāta parādsaistību summa, ja parādsaistību vērtība katrā gadījumā atsevišķi vai kopā pārsniedz 20 valdības noteiktās minimālās mēnešalgas 10000 EUR Deputātu kandidāts(-e) ir norādījis(-usi), ka nav sadarbojies(-usies) ar PSRS, Latvijas PSR vai ārvalstu valsts drošības dienestiem, izlūkdienestiem vai pretizlūkošanas dienestiem kā šo dienestu ārštata darbinieks, aģents, rezidents vai konspiratīvā dzīvokļa turētājs
briedēns
b
Cik gan skaisti būtu uzlikt jūsu personīgo info visu apskatei. Ozola acīmredzami spēj bišku labāk uztvert un analizēt apkārt notiekošo. Ai, nepiesienās pie raksta, bet publicē "lielo atradumu". Nožēlojami vai vai.
  • 0
  • 3
pt
p
Ha ha - tad redz, kāpēc šī pseidoerudīcijas lēkme. Sākumā domāju, ka tāpēc, lai pateiktu, ka "es zinu tādus vārdus kā Moska un Mihelss", bet, izrādās daudz prastāk. Vulgāras priekšvēlēšanu aktivitātes. Nu jā, "Katrs cīnītājs ar oligarhiem ir žagaru pienesējs sārtam, kurā sadedzinām [Šlesera interpretāciju par ] valsts Satversmi un sevi".
  • 3
  • 0
Taisnīgā
T
Kāpēc nav pierakstīts, ka Anda Ozola ir deputāta kandidāte no LPP, pardonm, Šlesera RP saraksta? Tā taču ir reklāma, vai ne?
Cibiņa
C
Taisnīgā, A.Ozola ir juridiskā doktorante + raksts ir pietiekami atturīgs un balstīts uz faktiem un loģisko domāšanu. Cik gan īsti latviskā garā Jūs Taisnīgā meklējat taisnību :D
  • 2
  • 2
Peteris
P
Visumā labs raksts, tomēr ir daži "bet": nevar noliegt, ka parlamentārā republikā izpildvara ir lēmējvaras vairākuma instruments; pastāv būtiska atsevišķu personu ietekme uz lēmējvaru; ietekmēta lēmējvara neizbēgami ietekmē uz izpildvaru; ja krīzes pamatcēloņi ir ārpus izpildvaras ietekmes zonas, ir diezgan muļķigi aicinēt vērsties pret izpildvaru (kā tas, piemēram, tika organizēts pret Godmaņa valdību 2008. un 2009.gadā)
Ameba Planktonovna> Vāji
A
Tam arī piekrītu. Karalis ir pliks... To arī ne katrs uzdrīkstas pateikt :) Un par to var tiesāt?! :)))
Vāji
V
Kamēr vēlētāji tikai to vien darīs kā vāvuļos "nav pierādādīts, nav zaglis" un neanalizēs acīmredzamus notikumus un rīcību, lai saprastu, ka ne viss, kas spīd ir zelts, tikmēr šādu kundzīšu iedvesmoti cilvēki akli sekos skaistvāvuļu aģitācijai. Šis raksts ir tipiska Stendzenieka - Liepnieka priekšvēlēšanu PR aktivitāte. Mērķis - duļķot ūdeni, radīt šaubas. Neuzķerieties!
Fridrichs
F
Vāvoļošana par "acīmredzamajiem notikumiem un rīcībām" noveda pie holokosta un cīņas pret tautas ienaidniekiem. Ja "acīmredzamo notikumu un rīcību" analīze noved pie secinājumiem, tad ar tiem jādodas pie tiesībsargiem. Spriest tiesu ir tiesu varas ziņā. Viss pārējais ir šmucīgas politiskas spēlītes.
  • 1
  • 0
no taalienes
n
paldies par rakstu! Labi! ... bet, bet , bet! .... labi, mēģināšu paskaidrot savu "bet" .... Redziet, pastāv skaidrojums (svešvārdu vārdnīca) vārdam "oligarhija" t.i. "[fr.oligarchie< gr.oligarchia 'nedaudzu vara'] - valdīšanas forma, kurā valsts vara pieder nelielai cilvēku grupai" un vārdam "oligarhs" ir jābūt atvasinājumam no vārda "oligarhija". Tātad, oligarhs ir viens no gupas, kurai pieder: likumdevēja vara, izpildvara un tiesu vara. Tātad, mūsu tautas gadījumā runāt par oligarhiju (kā pierādāmu faktu) ir pilnīgi nevietā, jo nevienai cilvēku grupai nepieder visa valsts vara (ir partijas, kurām pieder ietekme kā likumdevējam, un kā Ministriem viņu pārvaldītajās ministrijās)! Vara ir sadalīta! Ir pareizi runāt par "varas ietekmi", bet nevis par "varas piederību" tātad t.i. par politiku - kamēr nav pierādīts pretējais. Bet ja mēs runājam par politiku, tad mēs ieejam pelēkā pārejas joslā (pielaides , tolerances joslā), kas publiskā apspriedē vienumēr būs spekulatīva, un tātad - šeit nav nekādas saistība ar jurispudenci t.i. ar skaidriem spēles noteikumiem. Par politiku var spriest filosofiski, - un tikai! "Simbolu" radīšana ir neatņemama politiskai mākslai un nevajaga jaukt kopā gaļu un zivi t.i. mēģināt "simbolu" ielikt juridiskos rāmjos. Simbolu jeb tēlu radīšanas prasme ir cīņa par ietekmi. Un tikai!
Nu ko
N
Šis ir labākais un saturīgākais, bez liekām emocijām uzrakstītais komentārs par oligarhu tēmu.
Bille
B
Bez liekām emocijām uzrakstītais saturīgais raksts par vārda "oligarhs" vēsturisko izcelšanos. Un ko tas mums palīdz skatoties uz mūsu likumdevēja balsošanas īpatnībām? Tas, kas Saeimas namā notika, tur varētu notikt arī, ja tajos krēslos sēdētu 100 simtlatnieki. Tā pat kā līdz šim viņiem ar kartīti vai īkšķi parādītu kā jābalso un viņi nobalsotu. Valstij lētāk gan tas būtu. Tas, ka kādam, kas likuma pantus nesaprot, pasaka priekšā, jau pat nebūtu sliktākais. Sliktākais ir tas, ka tur balsojumi tiek pieņemti nevis valstij par labu, bet valstij par sliktu. Vai aiz iemesla, lai kādam oligarham būtu labums vai lai koalīcijai ieriebtu, vai vienkārši lai nodemonstrētu savu varu. Un par oligarhiem nevajag uztraukties. Nebūs jau nekāda Lielā franču revolūcija, ne Oktobra revolūcija. Viņus pašus nelikvidēs, mantu neatņems, varēs nesadalot uzmanību nodarboties ar saviem biznesiem. Saprotu, ka "oligarhu taustekņi" stiepjas tālāk par tiem 100 krēsliem, bet tomēr ceru.
  • 1
  • 0
Nevaru saprast
N
Tikai vienu nevaru saprast - ja meitene tik "gudra", kāpēc viņa nav blondīne?
kāpēc
k
Visizcilākā "pērle" ir šī "Arī pirms tiesas virinātājs ir virinātājs, zaglis ir zaglis". Šīs sentences autoram, acīmredzot, par autoritāti nekalpo ne tikai sengrieķu domātāji, kuru darbi patiesībā ir pamatā mūsdienu tiesiskumam un jurisprudencei civilizētajā pasaulē, bet pat jaunākos laikos radies teiciens- nav pieķerts, nav zaglis. Autore runā par jautājuma juridisko, nevis morālo pusi. Bieži tie nesakrīt, tā ir tiesa, bet jebkurā sevi cienošā demokrātiskā un civilizētā valstī cilvēki pieturas pie uzskata, ka, ja arī likums tev nešķiet pieņemams, tas tomēr ir jāievēro, savādāk iestājas haoss un anarhija. Un juridiskajā praksē netiek lietotas frāzes "kurš gan cits, ja ne viņi" un "to taču visi zina".. Te nav runa par zināšanu vai nezināšanu, bet par PIERĀDĪŠANU. Ja mūsu tiesu varai ir problēmas ar nozieguma pierādīšanu, tas nav pamats, lai kādu notiesātu bez šiem pierādījumiem un tiesas sprieduma. Kāda saukšana par noziedznieku tikai uz savas pārliecības pamata ir tieša analoģija ar padomju represīvās sistēmas piemēriem, kad cilvēku notiesāja tikai uz aizdomu vai sūdzību pamata. Un man tas ir skaidrs pilnīgi bez kādas juridiskās izglītības. Kāpēc mēs tik ietiepīgi visās jomās turamies pie tā, ko paši katru dienu kritizējam?
Ministry of Truth
M
Svifts: "(...) juristiem ir princips, ka viss, kas kādreiz tiesā lemts, var tikt likumīgi atkārtots, un tāpēc tie sevišķi cenšas atcerēties visus tos spriedumus, kas vēršas pret taisnību un cilvēku veselo saprātu. Uz šiem spriedumiem ar nosaukumu «precedenti» tie atsaucas kā uz autoritatīviem, lai attaisnotu visnetaisnīgākos uzskatus, un tiesneši nekad nepalaiž garām izdevību rīkoties saskaņā ar šiem precedentiem. Iztiesājot sūdzības, tie cītīgi izvairās iedziļināties lietas būtībā, bet skaļi, nikni un garlaicīgi izklāsta apstākļus, kas neattiecas uz šo lietu. Piemēram, manis pieminētajā gadījumā tie nekad nevēlētos izzināt, kādas tiesības manam pretiniekam ir uz manu govi un kā viņš tās var pierādīt, bet interesētos, vai minētā govs ir sarkana vai melna, vai tās ragi ir gari vai īsi, vai pļava, kurā tā ganās, ir apaļa vai četrstūraina, vai govi slauc māj ās vai ganībās, kādas kaites tai bijušas un tamlīdzīgi; pēc tam viņi meklē precedentus, atliek prāvu no viena termiņa uz otru un tad pēc desmit, divdesmit vai trīsdesmit gadiem nonāk pie kāda slēdziena. Jāpiemin, ka šai apvienībai ir īpaša valoda un savs žargons, kuru neviens cits mirstīgais nevar saprast, un šajā valodā sarakstīti visi viņu likumi, kurus tie sevišķi cenšas pavairot, tā pilnīgi sajaukdami patiesības un nepatiesības, taisnības un netaisnības būtību; tāpēc būtu vajadzīgs vismaz trīsdesmit gadu, lai izlemtu, vai lauks, ko manu priekšteču sešas paaudzes man atstājušas, pieder man vai kādam svešiniekam, kas dzīvo trīssimt jūdžu attālumā no manis."
  • 3
  • 1
Arturs-pensionārs
A
Paldies autorei par precīzo skaidrojumu . "Vulgarizētais tiesiskums ",manuprāt , ir precīzākais kā raksturot neveiksmniekus un baru politisko procesu nesaprotošo un nepārvaldošo, arī neizglītoto, gluži emocionālo darboņu izdarības uz Latvijas politiskās skatuves .

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas