Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Aptauja: Aptuveni puse amerikāņu uz Trampu vairs nepaļaujas

Liela daļa amerikāņu ir zaudējuši ticību ASV prezidentam Donaldam Trampam visās jomās, sākot no ekonomikas un beidzot ar ārpolitiku, liecina pirmdien publiskotie aptaujas rezultāti.

Pēc laikraksta The Washington Post un raidsabiedrības ABC pasūtījuma veiktās aptaujas rezultāti publiskoti pēc Trampa piekāpšanās cīņā ar Kongresu par žoga celtniecību uz ASV robežas ar Meksiku.

Tramps piektdien parakstīja likumprojektu par federālās valdības darba atjaunošanu uz trim nedēļām, šādi izbeidzot ASV vēsturē ilgāko valdības darba pārtraukumu, kas bija sācies 22. decembrī un ievilcies piecas nedēļas.

Likumprojekts paredz finansēt valdības aģentūras līdz 15. februārim, kamēr starp republikāņiem, demokrātiem un prezidentu turpinās sarunas par robežas drošību.

Aptaujas jau labu laiku liecina, ka Trampam nenākas viegli saglabāt popularitāti vēlētāju vidū, ja neskaita viņa kvēlākos atbalstītājus.

Saskaņā ar pēdējo aptauju rādītājiem, kurus apkopojusi tīmekļa vietne RealClear Politics, Trampa sniegumu prezidenta amatā atzinīgi vērtē 41,2% aptaujāto, bet negatīvi - 55,5% aptaujāto. Savukārt vietnes FiveThirtyEight apkopojumā vidējie rādītāji ir attiecīgi 39,4% un 56%.

Jaunajā The Washington Post un ABC aptaujā uzsvars likts uz vēlētāju neapmierinātību.

Ekonomikas jomā, kur Tramps visbiežāk lepojas ar panākumiem, vairs tikai 49% aptaujāto uzskata prezidentu par veiksmīgu, liecina jaunā aptauja.

Stājoties amatā, 61% respondentu norādīja, ka sagaida no Trampa lielisku sniegumu ekonomikā, un 59% domāja, ka viņam labi sekmēsies ar jaunu darbavietu radīšanu. Pašreiz tikai 51% respondentu vērtē atzinīgi prezidenta sniegumu jaunu darbavietu radīšanā.

ASV budžeta deficītam sasniedzot milzīgus apmērus, tikai 33% aptaujāto uzskata, ka prezidents strādājis labi vai lieliski, salīdzinot ar 50%, kuri par Trampu bija augstās domās pirms diviem gadiem.

Pirms diviem gadiem 44% aptaujāto sagaidīja, ka Tramps paveiks teicamu darbu valsts veselības sistēmas uzlabošanā, bet pašreiz tā domā tikai 33%. 49% aptaujāto atzinuši, ka viņiem nav ticības prezidenta sniegumam nākotnē.

Aptauja veikta laikā no 21.janvāra līdz 24.janvārim, intervējot 1001 pieaugušo.

Top komentāri

bet
b
ASV vēlēšanās piedalījās 56% vēlētāju, no viņiem 46% balsoja par Trampu (un 48% par Klintoni). Tātad par Trampu balsoja 26% no visiem amerikāņiem, bet tagad "Trampa sniegumu prezidenta amatā atzinīgi vērtē 41,2% aptaujāto". Salīdzināsim ar Makronu. Francijas prezidenta vēlēšanu 2.kārtā piedalījās 78% vēlētāju, no viņiem 66% balsoja par Makronu (1.kārtā 24%). Tātad par Makronu balsoja 51% franču. Tagad viņu atbalsta vien 18%-25% atkarībā no aptaujas.
trusis nejaukais
t
Washington Post ir fake news, varat droshi ignoreet.
prieks
p
Kádu tik sviestu nepublicé "Diena"?!
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits