Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

VIDEO: Ar biedējošu animāciju laika ziņu izlaidumā ilustrē Florensas draudus

Viesuļvētrai Florensa jau sasniedzot ASV austrumu piekrasti, laika ziņu kanāls The Weather Channel ar datoranimācijas palīdzību demonstrē paredzamo plūdu apjomu dabas stihijas skartajos piekrastes apgabalos, tādējādi mudinot iedzīvotājus evakuēties no šīm teritorijām.

Paredzams, ka viesuļvētras Florensa, kura pašlaik novērtēta atbilstoši pirmās kategorijas vētras līmenim un maksimālais vēja ātrums sasniedzis 150 kilometrus stundā jeb 42 metrus sekundē, rezultātā līdz ar spēcīgām lietavām pārplūdīs vairākas vietējās upes.

Ar trīsdimensiju vizualizācijas palīdzību demonstrēts plūdu mērogs pilsētu ielās, ūdens līmenim paaugstinoties metru, divus, vai trīs metrus virs normālā līmeņa. Paredzams, ka tādā gadījumā ēkas būtu līdz vidum ūdenī, ielās atstātās automašīnas peldētu ūdenī utt.

Līdz ar šīm vizualizācijām cilvēki mudināti pēc iespējas ātrāk doties prom no apvidiem, kur gaidāma viesuļvētras plosīšanās.

The Weather Channel jau iepriekš izmantojuši šādus paņēmienus, lai ilustrētu potenciālās stihijas sekas. Piemēram, jūnijā kanāls izplatīja video, kurā simulēta situācija, kad pārraides vidū studiju it kā skar viesuļvētra.

Diena jau vēstīja, ka viesuļvētras Florensa radītā vēja ātrums ir mazinājies, taču tā vienalga tuvākajās dienās var izraisīt katastrofiskus postījumus plašā teritorijā ASV austrumu piekrastē, tāpēc varas iestādes ir aicinājušas simtiem tūkstošiem iedzīvotāju pamest mājas un doties uz drošākiem rajoniem.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Cik partijas vai partiju apvienības, tavuprāt, tiks nākamajā Saeimā?

Kopā nobalsojuši: 317

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

NVO kuģis ar migrantiem iestrēdzis Vidusjūrā(26)

Nevalstiskām organizācijām (NVO) piederošs kuģis ar 11 izglābtiem migrantiem ir iestrēdzis Vidusjūrā, jo tā apkalpe ir atteikusies nogādāt migrantus atpakaļ Lībijā, savukārt Itālija un Malta neļauj š...

Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits