Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Swedbank Baltijā, iespējams, pārkāpusi ASV sankcijas

Latvijas, Igaunijas un Lietuvas Swedbank notikušas transakcijas 4,8 miljonu ASV dolāru (4,2 miljonu eiro) vērtībā, kas, iespējams, pārkāpušas ASV noteiktās sankcijas, konstatēts iekšējā izmeklēšanā, ko starptautiskais juridiskais birojs Clifford Chance veicis Swedbank uzdevumā.

Par to Swedbank paziņojusi Stokholmas biržai.

Par izmeklēšanas rezultātiem Swedbank informēs ASV Finanšu ministrijas Ārzemju aktīvu kontroles biroju, norādīts paziņojumā.

Kopš pagājušā gada februāra sākuma veiktajā izmeklēšanā Clifford Chance pārbaudīja klientus, transakcijas un citas darbības laika posmā no 2007.gada līdz 2019.gada martam. Clifford Chance arī pievērsa uzmanību tam, kā Swedbank vēsturiski reaģējusi uz konstatētiem trūkumiem cīņā pret naudas atmazgāšanu un sankciju pārkāpumiem.

Izmeklēšanā Clifford Chance pārbaudīja visas transakcijas ASV dolāros Latvijas, Lietuvas un Igaunijas Swedbank, kas notikušas caur Savienoto Valstu finanšu sistēmu no 2014.gada 22.marta līdz 2019.gada 22.martam. Šis piecu gadu periods izvēlēts, ņemot vērā spēkā esošo noilgumu.

Clifford Chance konstatējusi 586 transakcijas aptuveni 4,8 miljonu dolāru vērtībā, kuras, iespējams, pārkāpušas sankcijas. 95%no šīm transakcijām notikušas 2015. un 2016.gadā. No šīm transakcijām 508 ir algu maksājumi, kā arī maksājumi, kas saistīti ar peldlīdzekli, kura īpašnieks atrodas Krievijas okupētajā Krimā un izmantojis Swedbank Baltijas valstīs.

Par tālāko rīcību jālemj ASV Finanšu ministrijas Ārzemju aktīvu kontroles birojam, un Swedbank ir gatava ar biroju pilnībā sadarboties, lai atrisinātu šos jautājumus, sacīts Swedbank paziņojumā Stokholmas biržai.

Jau ziņots, ka Zviedrijas sabiedriskā televīzija SVT vēstījusi par aizdomām, ka starp Danske Bank un Swedbank Baltijas struktūrvienībām laikā no 2007. līdz 2015.gadam plašā apmērā un sistemātiski notikuši aizdomīgi pārskaitījumi, kuru kopējā summa sasniegusi vismaz 40 miljardus Zviedrijas kronu (3,7 miljardus eiro).

Izmeklēšana par to, ka caur Swedbank varētu būt notikusi naudas atmazgāšana, notiek vairākās valstīs.

Top komentāri

SWEDBANKAI maksātnespēja
S
Kur ir brēkule sulaine Santa Purgailiete? Kāpēc viņa histēriski nekliedz pasludināt Swedbanku par maksātnespējīgu?
Pareizaisjautājums
P
Vai Swedbanku tagad slēgs tāpat, kā ABLV banku?
Vietējais
V
SŪTIET DIRST TO ASV !
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits