Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Lietuvā ar jauno koronavīrusu inficējušies vēl 255 cilvēki; Igaunijā - 33

Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta 255 cilvēkiem, kā arī reģistrēts viens jauns nāves gadījums ar vīrusa izraisīto slimību Covid-19, ceturtdien paziņojusi Veselības ministrija. Tikmēr Igaunijā aizvadītajā diennaktī inficēšanās atklāta 33 cilvēkiem, paziņojis Veselības departaments.

Tas Lietuvā ir lielākais vienas dienas laikā atklātais jauno inficēšanās gadījumu skaits kopš Covid-19 epidēmijas sākuma.

Inficēšanās ar šo vīrusu valstī diagnosticēta kopumā 6760 cilvēkiem, bet atveseļošanās apstiprināta 2983 cilvēkiem.

Pagājušajā diennaktī veiktas 7823 analīzes, līdz ar to pozitīvi bijuši 3,6% testu. Pavisam Lietuvā veiktas  867 970 analīzes.

No 255 jaunatklātajiem gadījumiem 169 gadījumos inficēšanās notikusi saskarsmē ar zināmām personām, kurām vīruss atklāts jau iepriekš, deviņos gadījumos vīruss ievests no ārzemēm, bet 77 gadījumos inficēšanās apstākļi nav noskaidroti, liecina Nacionālā sabiedrības veselības centra (NVSC) dati.

Būtiska daļa jauno gadījumu saistīti ar izglītības iestādēm.

Aizvadītajā diennaktī reģistrēts viens Covid-19 izraisīts nāves gadījums.  Mirusī persona bijusi vecuma grupā no 90 līdz 99 gadiem.

Līdz ar to vīrusa izraisītā slimība Lietuvā prasījusi pavisam 110 cilvēku dzīvību, bet vēl 32 ar šo vīrusu inficētajiem nāves cēlonis bijis cits.

Pēc Lietuvas Nacionālā sabiedrības veselības centra datiem, 14 dienu kumulatīvais inficēšanās gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju 15.oktobrī Lietuvā ir 70,7.

Apstiprināto inficēšanās gadījumu skaits Igaunijā sasniedzis 3980, bet 2341 cilvēkam apstiprināta atveseļošanās.

Igaunijā kopumā veikti 238 867 testi nolūkā noskaidrot inficēšanos ar jauno koronavīrusu. Iepriekšējā diennaktī veiktas 2018 analīzes, līdz ar to pozitīvas bijušas 1,6% visu analīžu.

No 33 jaunatklātajiem gadījumiem 12 gadījumos inficēšanās notikusi saskarsmē ar zināmām personām, kurām vīruss atklāts jau iepriekš, divos gadījumos inficējusies persona atgriezusies no ārzemēm, bet par pārējiem gadījumiem pagaidām nav ziņu, kur varētu būt notikusi inficēšanās.

Nāves gadījumi ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 Igaunijā pagājušajā diennaktī nav reģistrēti. Pavisam Igaunijā ar šo slimību miruši 68 cilvēki.

Pēc Igaunijas Veselības departamenta datiem, 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju 15.oktobrī Igaunijā ir 39,88.

papildināta informācija par Lietuvu

 

 

Top komentāri

Nāves ratus uzņem apgriezienus.
N
Un paldies Dievam, jo selkām un tukšām dzīvēm - attiecīgs novērtējums. Tā bija arī Noas dienās - ēda, dzēra, laulājās, bet maukoja, un plēsa un rāva, bet kam LABA ko darīt - nebija!
pašlaik
p
Reanimācijā — 34, 42, 44 un 66 gadus veci pacienti. Vissmagāk no tiem klājas tieši jaunākajam, trīsdesmitgadniecei. Tāda ir šīs nedēļas sākuma Covid-19 smagi slimo pacientu statistika Latvijas Infektoloģijas centrā. Jaunākais te uzņemtais pacients dzimis 1988. gadā — puisis ar abpusēju plaušu pneimoniju, augstu temperatūru, nespēku un klepu ir uz robežas starp vidēju un smagu slimības gaitu, ārsti patlaban cenšas viņu stabilizēt, lai nenokļūst reanimācijā.
Emigrants
E
Latvija driiz paarspees gan Lietuvu gan Igauniju. Liikne izskataas iespaidiigi.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits