Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Samsung brīdina par viedajiem televizoriem, kas noklausās sarunas

Elektrotehnoloģiju kompānija Samsung brīdinājusi savus klientus, lai tie padomā divreiz, pirms ieslēgta viedā televizora priekšā risina ģimenes jautājumus un atklāj sensitīvu informāciju. Proti, televizori, kurus iespējams vadīt  ar balss komandām un kuri pieslēgti internetam, sarunas var "noklausīties" un daļu informācijas nodot tālāk Samsung vai trešajām personām, vēsta BBC.

Samsung publicētajā "ceļvedī" viedā televizora lietotājam iekļauta sadaļa par privātuma aizsardzību. Tajā minēts, ja lietotājs ieslēdzis balss atpazīšanas tehnoloģiju un izmanto balss komandas, lai pārslēgtu kanālus vai lietotu citas funkcijas, dažas no frāzēm var tikt pārsūtītas trešajām personām - pakalpojumu sniedzējam, kas pārveido runu uz tekstu un analizē šos datus, lai uzlabotu pakalpojuma kvalitāti nākotnē. "Lūdzu ņemiet vērā – ja jūsu teiktais satur personīgu vai sensitīvu informāciju, arī šī informācija var tikt pārsūtīta Samsung vai trešo pušu pakalpojumu sniedzējiem," brīdina kompānija.Juriste Korīne Makšerija BBC norādīja, ka ar "trešajām personām" Samsung, visticamāk, domā kādu kompāniju, kas nodrošina runas pārveidošanu rakstītā tekstā, tomēr uzsver - ja viņa būtu Samsung kliente, labprāt uzzinātu, kurai tieši kompānijai šī pakalpojuma nodrošināšana uzticēta un vai dati pārsūtīšanas brīdī ir labi aizsargāti.Sarosījušies ir arī aktīvisti, kas iestājas par stingrāku personas datu aizsardzību, un šo situāciju salīdzinājuši ar Džordža Orvela slavenajā romānā 1984 minētajiem teleekrāniem, kuri vienlaikus pilda gan pārraidīšanas, gan novērošanas un noklausīšanās funkciju.Samsung gan uzsver, ka klientu datu aizsardzību uztver ļoti nopietni, tieši tāpēc brīdinājums izplatīts – lai ļautu klientiem veikt informētu izvēli, vai viņi vēlas lietot balss komandu atpazīšanas funkciju.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Vācija mēģina izravēt ekstrēmismu specvienībā(5)

Vācijas valdība iecerējusi tuvāko mēnešu laikā panākt nozīmīgus pārkārtojumus bruņoto spēku elites formējuma – Īpašo uzdevumu vienības KSK (Kommando Spezialkräfte) – darbībā. KSK karavīru augstā profe...

Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits