Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Bolīvijas prezidents Moraless ierodas uz samitu Kolumbijā

Amazones reģiona valstis paraksta paktu lietusmežu saglabāšanai

Septiņas Dienvidamerikas Amazones reģiona valstis parakstījušas paktu lietusmežu saglabāšanai. Kolumbijā piektdien notikušajā samitā piedalījās delegāti no Brazīlijas, Kolumbijas, Peru, Ekvadoras, Bolīvijas, Gajanas un Surinamas, noslēgumā parakstot paktu, lai pastiprinātu sadarbību cīņai pret mežu iznīcināšanu.

Kā pavēstīja Kolumbijas prezidents Ivans Duke, valstis pastiprinās sadarbību cīņā pret tādiem atmežošanas cēloņiem kā, piemēram, nelegālā kalnrūpniecība, nelegālā mežu izciršana lauksaimniecības platību ierīkošanai un narkotiku kontrabanda.

Pakts arī paredz informācijas tīkla izveidi katastrofu novēršanai, pastiprinātu atmežošanas novērošanu no satelītiem, izpētes un izglītošanas veicināšanu un pamatiedzīvotāju pastiprinātu iesaisti lietusmežu ilgtspējīgā izmantošanā.

Brazīlijā šogad izcēlušies desmitiem tūkstoši ugunsgrēku Amazones lietusmežos. Tiek uzskatīts, ka daudzus no tiem izraisījuši zemnieki pēc Bolsonaru solījuma atvēlēt jaunas mežu platības lauksaimniecībai un izrakteņu ieguvei.

Ugunsgrēki plosās arī Venecuēlā, Bolīvijā, Kolumbijā un citur Dienvidamerikā.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits