Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Gabonas valdība paziņo, ka apvērsums izgāzies

Ar naftu bagātajā Āfrikas valstī Gabonā noticis militārs apvērsums - bruņoto spēku virsnieki pirmdienas rītā paziņojuši, ka valstī varu pārņem armija, lai "atjaunotu demokrātiju". Vairākas stundas vēlāk Gabonas valdība paziņoja, ka apvērsuma mēģinājums izgāzies, bet tā sarīkotāji ir aizturēti.

Apvērsuma sarīkotāji savā kontrolē bija pārņēmuši nacionālo raidorganizāciju, kurā arī nolasīja paziņojumu par "nacionālās atjaunošanas padomes" dibināšanu.

Gabonas galvaspilsētas Libervilas ielās bija izbraukušas bruņumašīnas un tanki.

Oficiāli valsts galva ir Ali Bongo, kurš prezidenta amatā ir kopš 2009. gada. Pirms tam valsti vadīja viņa tēvs Omārs Bongo. Ali Bongo ar nelielu balsu pārsvaru amatā tika pārvēlēts 2016. gadā vēlēšanās, ko pavadīja gan vardarbība, gan apsūdzības par rezultātu viltošanu.

Militāristi izmantoja brīdi, kad Gabonas sabiedrībā valda neskaidrība par to, cik patiesībā šobrīd noturīga ir prezidenta vara - viņš oktobrī cieta no insulta un tika pārvests uz Maroku ārstēties, kur atrodas aizvien. Baumas par savu kritisko veselības stāvokli Bongo mēģināja kliedēt televīzijā pārraidītā Jaunā gada uzrunā, kur apgalvoja, ka jūtas labi. Varu sagrābušie militāristi paziņoja, ka "prezidenta mēģinājums licis vilties un izskatījās vien pēc neatlaidīgiem centieniem ar visiem līdzekļiem turēties pie varas".

"Paziņojums tikai pastiprināja šaubas par viņa spēju pildīt prezidenta pienākumus," skaidroja viens no apvērsuma rīkotāju līderiem leitnants Kellijs Ondo Obiangs. Viņš mudināja visus jaunos cilvēkus "ņemt likteni savās rokās".

Apvērsuma rīkotāji instruēja karavīrus pārņemt kontrolē visu Gabonas transporta sistēmu, munīcijas noliktavas un lidostas.

Nu Gabonas valdības preses pārstāvis paziņojis, ka politiskā situācija valstī pēc militārā apvērsuma mēģinājuma tiekot kontrolēta. No pieciem apvērsuma sarīkotāju līderiem četri jau noķerti, bet piektais vēl tiekot meklēts.

(papildināta ar informāciju par apvērsuma izgāšanos)

Top komentāri

Tavs vārds
T
Arī Francijas valdība paziņo, ka apvērsums izgāzies. Protestu dienā Francijas iekšlietu ministrs ar šausmām acīs ir paziņojis, ka protestētāji ar speciālo būvniecības tehniku ir taranējuši Makrona uzticamākā ministra durvis un iekļuvuši ministrijas ēkā, kā rezultāta speciālās policijas spēkiem nācās steidzīgi evakuēt ministru drošā vietā. Bet tagad var apskatīt "apvērsuma" norises video - maziņš noliktavu elektrokrāvējs ir iebraucis ministrijas vārtos un izgāzis vārtu apakšējo daļu. Makrona ministri ir palikuši tik tramīgi... Starp citu, Makrona iekšlietu ministrs agrāk esot bijis azartspēļu nama turētājs un kāda noziedzīgas pasaules bosa draugs.
x
x
И еще на тему операций британских спецслужб. Хакеры из "Анонимус" на днях вывалили 4-й пакет документов по операции ИИ https://www.cyberguerrilla.org/blog/operation-integrity-initiative-british-informational-war-against-all-part-4/, где выложены документы по дискредитации Джереми Корбина, Russia Today, делу Скрипаля, операциям в Нигерии, Венгрии и Армении. Дело Скрипаля в рамках операции ИИ носило название "Операция Ирис". Приводятся данные об оплате заказных статей по делу Скрипаля и различные мероприятия, которые осуществлялись в рамках этого дела для дискредитации РФ.
:)
:
Diez, kā tas "apvērsums" saistīts ar to, ka Trampa administrācija no 02.janvāra gabonā izvieto papildus militāro kontingentu (ap 80 jūras kājiniekiem un tehnika), "asv pilsoņu aizsardzībai", bet Gabonas valdībai ir labas attiecības gan ar krieviem, gan ar ķīniešiem? :)
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Seriāla fani masveidā brauc uz Černobiļu(3)

Mēneša laikā vieta, kur pirms 33 gadiem notika cilvēces vēsturē postošākā kodolkatastrofa, ir kļuvusi par vienu no "karstākajiem" tūristu galamērķiem pasaulē. Pēc tam kad maija sākumā ame...

Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits