Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Indonēzijas tiesa noraida aicinājumu kriminalizēt homoseksuālas dzimumattiecības

Indonēzijas augstākā tiesa ceturtdien lēmusi par sliktu prasības iesniedzējiem, kas aicināja homoseksuālas dzimumattiecības un ārlaulības dzimumsakarus pasludināt par nelikumīgiem.

Konstitucionālās tiesas deviņu tiesnešu kolēģijā ar piecām pret četrām balsīm tika noraidīti konservatīvās Ģimenes mīlestības alianses argumenti. Organizācija paudusi pārliecību, ka Indonēziju interneta un sociālo mediju iespaidā pārņem amorāla uzvedība.

Džakartas Kopienas juridiskās palīdzības institūta juriste Naila Rizki Zakija, kas izklāstīja argumentus pret ierosināto kriminalizāciju, sacīja, ka šī lieta ir svarīga Indonēzijas demokrātijai un cilvēktiesībām.

"Tas ir nozīmīgs spriedums," viņa sacīja. "Tas nozīmē, ka Konstitucionālā tiesa konsekventi stiprina savas pozīcijas kā konstitūcijas aizstāvis un arī kā kā cilvēktiesību sargs."

Tiesneši spriedumā skaidroja, ka Konstitucionālās tiesas uzdevums nav kriminalizēt privātu uzvedību vai uzurpēt parlamenta varu, uzspiežot tam likumus.

Tiesas lēmums ir galīgs.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Kritizē Trampu par draudiem un izrādīšanos(17)

Protestu pāraugšana sadursmēs ar policiju un veikalu izlaupīšanas vairākās ASV lielpilsētās pirmdienas vakarā sekoja prezidenta Donalda Trampa draudiem izvest ielās bruņotos spēkus nekārtību aps...

Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits