Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Izveidots fonds juridiskās palīdzības sniegšanai Asanžam

Lielbritānijas labdarības organizācija, kas palīdz trauksmes cēlājiem visā pasaulē, izveidojusi fondu juridiskās palīdzības sniegšanai WikiLeaks dibinātājam Džūljenam Asanžam, brīdinot, ka viņa padzīšana no Ekvadoras vēstniecības Londonā "var būt nenovēršama".

Asanža turpmākā atrašanās vēstniecībā, kur viņš mitinās kopš 2012.gada, "pakļauta ar vien lielākiem draudiem", paziņojumā norādīja organizācija Courage Foundation.

Ekvadoras prezidents Lenins Moreno pagājušajā mēnesī paziņoja, ka izpildīti visi priekšnoteikumi, lai Asanžs varētu droši pamest Ekvadoras vēstniecību Londonā.

"Ceļš Asanža kungam ir attīrīts, lai viņš varētu pieņemt lēmumu atstāt [vēstniecību] gandrīz brīvs," sacīja Moreno, atzīstot, ka viņam, protams, nāksies atbildēt Lielbritānijas priekšā par galvojuma noteikumu pārkāpšanu.

Tomēr, kā uzsvēra Moreno, Lielbritānija sniegusi garantijas, ka Asanžs, kas ir Austrālijas pilsonis, netiks izdots valstij, kur viņa dzīvība varētu tikt apdraudēta.

Asanžs kopš 2012.gada jūnija uzturas Ekvadoras vēstniecībā Londonā, lai izvairītos no izdošanas Zviedrijai, kur viņš tika turēts aizdomās par izvarošanu, un Ekvadora viņam piešķīrusi politisko patvērumu.

Zviedrijas prokurori 2017.gada gada maijā izbeidza izvarošanas lietu pret Asanžu, taču viņš joprojām var tikt aizturēts, ja atstās vēstniecību, jo 2012.gadā pārkāpis nosacījumus atbrīvošanai no apcietinājuma.

Asanžs, kura izveidotā tīmekļa vietne publiskojusi desmitiem tūkstošu slepenu ASV dokumentu, vienmēr noliedzis, ka būtu vainīgs viņam izvirzītajās apsūdzībās izvarošanā. Viņš atteicies doties uz Zviedriju, baidoties no izdošanas ASV, kur varētu tikt tiesāts par šo dokumentu publiskošanu.

Nesen nāca gaismā, ka Asanžam ASV izvirzītas apsūdzības, taču joprojām nav zināms šo apsūdzību saturs.

Top komentāri

j
Cietumā šo !!!
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits