Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Parīze iegūst 2024.gada Vasaras olimpisko spēļu rīkošanas tiesības; Losandželosa 2028.gada

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) trešdien savā gadskārtējā kongresā, kas norisinās Peru galvaspilsētā Limā, 2024.gada Vasaras olimpisko spēļu rīkošanas tiesības oficiāli piešķīra Francijas galvaspilsētai Parīzei, kamēr 2028.gada Olimpiāde tika piešķirta ASV pilsētai Losandželosai.

Parīze un Losandželosa sākotnēji bija vienīgās pretendentes uz 2024.gada Vasaras spēļu rīkošanu, taču SOK jūlijā nolēma, ka vienā laikā paziņos 2024. un 2028.gada spēļu norises vietas. Pēc ierastās procedūras 2028.gada olimpisko spēļu rīkotāja būtu jānosaka 2021.gadā.

Sākotnēji abas pretendentes paziņoja, ka vēlas spēles rīkot jau 2024.gadā, taču pēc tam Losandželosa vienojās ar SOK, ka pretendēs tikai uz 2028.gada spēļu rīkošanu, līdz ar to trešdien pieņemtie lēmumi bija vairāk kā formalitāte.

Parīzē vasaras Olimpiāde notika arī 1900. un 1924.gadā. Arī Losandželosa olimpisko spēļu gaisotni līdz šim ir izbaudījusi divas reizes, vērienīgo sporta forumu uzņemot 1932. un 1984.gadā.

Parīze un Losandželosa palika kā vienīgās pretendentes uz 2024.gada olimpisko spēļu rīkošanu, kad pārsvarā finansiālu iemeslu dēļ kandidatūras atsauca Budapešta, Roma, Hamburga un Bostona.

Nākamās vasaras olimpiskās spēles 2020.gadā notiks Japānas galvaspilsētā Tokijā.

SOK kongress sākās ar prezidenta Tomasa Baha uzrunu, bet pēc tam savu prezentāciju, par gatavošanos nākamajai Vasaras Olimpiādei, veica Tokijas orgkomiteja, paziņojot, ka tā no vietējiem sponsoriem ir ieguvusi 2,8 miljardus ASV dolāru (2,2 miljardus eiro), kas ir jauns rekords.

Savukārt pēc tam sekoja Parīzes un Losandželosas orgkomiteju pārstāvju prezentācijas. Francūži ziņoja, ka 95% spēlēm nepieciešamo arēnu jau ir uzbūvētas, savukārt olimpiskie objekti atradīsies desmit kilometru rādiusā.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Diena jautā

Vai stingrāki ieroču aprites likumi samazinātu masu slaktiņu skaitu ASV?

Kopā nobalsojuši: 53

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Aktuāli

Slovākija neratificēs Stambulas konvenciju(19)

Slovākija neratificēs Eiropas Padomes Stambulas konvenciju, kuras mērķis ir izskaust vardarbību pret sievietēm, piekāpjoties spiedienam no koalīcijas partneru un reliģisko organizāciju puses, tre...

Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis

Eiropā

Vairāk Eiropā

ASV

Vairāk ASV

Krievija

Vairāk Krievija

Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi

Cits

Vairāk Cits