Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Visā Austrālijā dekriminalizēti aborti

Austrālijas Jaundienvidvelsas štatā ceturtdien pēc vairākas nedēļas ilgušām sīvām debatēm dekriminalizēti aborti, līdz ar to štata likumi tagad atbilst pārējai valstij. Visa politiskā spektra pārstāvji nobalsoja par to, ka tiktu atcelti 1900. gada likumi, saskaņā ar kuriem sievietēm un viņu ārstiem par abortu veikšanu draudēja pat 10 gadi aiz restēm.

Likuma grozījumi tika atlikti vairākus mēnešus, jo valdošās Liberālās partijas neliela konservatīvo politiķu grupa ieņēma partijas vadībai pretēju nostāju.

Kaut arī kriminālvajāšanas gadījumi bija reti, procedūra tika uzskatīta par legālu vienīgi tad, ja ārstam bija radusies pārliecība, ka sievietes fiziskā vai garīgā veselība tiek apdraudēta.

Atbilstoši jaunajam likumam ārsts, izpildot pacientes prasību, varēs veikt abortu līdz grūtniecības 22 nedēļai. Pēc šī termiņa operācijas veikšanai būs nepieciešama divu ārstu piekrišana.

Ar likumu abortu veikt aizliegts nekvalificētām personām, un par šī nosacījuma pārkāpumu paredzēts sods līdz septiņiem gadiem cietumā.

Izrādot pretimnākšanu likumprojekta konservatīvajiem oponentiem, paredzēti stingri noteikumi attiecībā uz abortiem grūtniecības vēlākajā posmā, kā arī noteikta obligāta medicīniskā aprūpe, ja pēc grūtniecības pārtraukšanas mazulis nācis pasaulē dzīvs.

Jaundienvidvelsa pērn noteica drošas piekļuves zonas ap klīnikām un slimnīcām, kur tika veikti aborti, šādi cenšoties nepieļaut, ka abortu pretinieki apdraud sievietes.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits