Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Saskaņā ar mediju ziņoto, desmit cilvēki iebruka vēstniecībā, nodarot vieglus miesas bojājumus darbiniekiem un nolaupot datorus un dokumentus

Ziemeļkorejas vēstniecībā nozagtā informācija piedāvāta FIB

Līderis bruņotajai bandai, kas februārī iebruka Ziemeļkorejas vēstniecībā Madridē, piedāvājis nozagto informāciju ASV Federālajam izmeklēšanas birojam (FIB), otrdien paziņojusi Spānijas tiesa.

Grupas līderis, kas identificēts kā Meksikas pilsonis Adrians Hunčans, piecas dienas pēc uzbrukuma sazinājies ar FIB Ņujorkā un piedāvājis vēstniecībā nozagto informāciju. Viņš apgalvojis, ka rīkojas uz savu galvu, teikts tiesas paziņojumā.

Šīs ir pirmās oficiālās ziņas, ka nonākušas atklātībā par 22.februārī notikušo incidentu Ziemeļkorejas vēstniecībā Madridē.

Saskaņā ar mediju ziņoto, desmit cilvēki iebruka vēstniecībā, nodarot vieglus miesas bojājumus darbiniekiem un nolaupot datorus un dokumentus.

Incidents notika piecas dienas pirms Ziemeļkorejas un ASV samita, kuru apmeklēja arī Ziemeļkorejas bijušais vēstnieks Spānijā Kims Hjokčhols.

Tiesnesis, kurš izskata šo lietu, sacīja, ka divi no uzbrucējiem mēģinājuši pārliecināt vēstniecības tirdzniecības atašeju pārbēgt uz Rietumiem, bet atašejs nav piekritis.

Uzbrucēji apgalvojuši, ka pārstāv cilvēktiesību kustību, kas cīnās par Ziemeļkorejas atbrīvošanu.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits