Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +6 °C
Skaidrs
Otrdiena, 7. aprīlis
Helmuts, Zina, Zinaīda

Atbalsta noteikumus, kas ļautu citu ES valstu uzņēmumiem nodrošināt starppilsētu autobusu pārvadājumus

Eiropas Parlaments (EP) ceturtdien atbalstīja priekšlikumus, kas ļautu citas Eiropas Savienības (ES) valsts pakalpojumu sniedzējiem saņemt atļauju starppilsētu pasažieru pārvadājumu veikšanai, vienlaikus nosakot aizsardzības pasākumus, kam jānovērš sabiedrisko pakalpojumu kvalitātes krišanās.

Kā aģentūru LETA informēja EP preses sekretāre Latvijā Signe Znotiņa-Znota, EP apstiprināja savu nostāju gaidāmajās sarunās par noteikumiem, kuru mērķis ir veicināt konkurenci un vienkāršot atļauju piešķiršanas procedūras starppilsētu autobusu pārvadājumos.

"Esam panākuši vienošanos atbilstoši kurai Eiropas Komisijas priekšlikuma gars ir saglabāts un tiek sperti pirmie soļi starppilsētu autobusu tirgus atvēršanai, tajā pašā laikā nodrošinot, ka labi funkcionējoši nacionālie modeļi tiek pasargāti," sacīja EP ziņotājs Roberts Zīle (ECR/nacionālā apvienība Visu Latvijai! -Tēvzemei un Brīvībai/LNNK).

"Patiesā vienotajā tirgū autobusu pārvadājumu pakalpojumu sniedzējiem jāvar brīvi nodrošināt savus pakalpojumus, un tie nedrīkst tik pakļauti diskriminācijai vai patvaļīgiem noteikumiem. Tomēr mēs reizē uzstājām, ka dalībvalstu tirgus autobusu pārvadājumiem ir jāatver gudri, lai nodrošinātu, ka šī atvēršana ir saskaņā ar leģitīmām nacionālajām prioritātēm un ka tā nes pienesumu gan pašiem pārvadātājiem, gan arī nodokļu maksātājiem, bet galvenokārt pasažieriem," akcentēja Zīle.

Lai palielinātu pārskatāmību, jaunie noteikumi saskaņos administratīvās procedūras, kas saistītas ar atļaujas saņemšanu starppilsētu vai starptautisko pārvadājumu veikšanai.

Atļauju jaunu pakalpojumu veikšanai varēs atteikt, ja tie apdraudētu atbilstoši sabiedrisko pakalpojumu līgumiem nodrošinātos pārvadājumus. Šie noteikumi arī neattieksies uz pilsētu un piepilsētu pārvadājumiem.

Atļauja varētu tikt liegta arī gadījumos, kad pārvadātājs pakalpojumus ilgā laika periodā sniegtu zem to normālās izmaksas, tā apdraudot godīgu konkurenci.

EP nostāja šodien tika apstiprināta ar 354 balsīm, pret bija 246 un astoņi deputāti atturējās. Par galīgo noteikumu redakciju Eiropas Parlamentam jāvienojas sarunās ar ES Padomi.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Briti, viltus ziņu maldināti, dedzina 5G torņus(27)

Aizvadītajā nedēļā vairākās vietās Lielbritānijā aizdedzināti un citādi bojāti 5G datu pārraides torņi, ziņo BBC. Policija un valsts amatpersonas vandalismu saista ar sociālajos medijos izplatīju...

Valstu līderi brīdina par grūtu Lieldienu nedēļu(4)

Jaunā koronavīrusa (SARS-CoV-2) izraisītā slimība Covid-19 konstatēta vairāk nekā miljonam pasaules iedzīvotāju. ASV, Lielbritānijas un citu valstu līderi gatavojas jaunam sasirgušo un mirušo vilnim...

Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits