Laika ziņas
Šodien
Sniegs

Dānijas Augstākā tiesa akceptē pilsonības atņemšanu par pievienošanos Islāma valstij

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija otrdien lēma neatbalstīt labklājības ministra Jāņa Reira (V) priekšlikumus par aizliegumu uz ārzemēm adoptēt bērnus no audžuģimenēm.

Dānijas Augstākā tiesa otrdien paturējusi spēkā apelācijas tiesas lēmumu atņemt Dānijas pilsonību vīrietim, kurš brīvprātīgi pieteicies pievienoties teroristu grupējumam Islāma valsts Sīrijā.

Augstākā tiesa norādīja, ka Dānijā dzimušais Hamza Čakans, kuram ir arī Turcijas pilsonība, tiks deportēts uz Turciju pēc piespriestā sešu gadu cietumsoda izciešanas.

25 gadus vecais Čakans, agrāk zināms ar vārdu Eness Čiftči, 2013.gadā devās uz Sīriju, kur "Islāma valsts" viņu reģistrēja savu kaujinieku sarakstā.

Viņš arī nodarbojās ar līdzekļu vākšanu Islāma valstij, norādīja tiesa.

Augstākā tiesa secināja, ka Čakanam nav stingru saišu ar Dāniju, viņš ir vairākkārt apmeklējis Turciju un bijis saderināts ar sievieti, kas dzimusi Turcijā.

Aizstāvības advokāts raidorganizācijai DR sacīja, ka apšauba, vai deportēšana notiks, jo pastāv bažas par cilvēktiesību ievērošanu Turcijā.

Viņš atklāja, ka ar savu klientu apsvērs vēršanos Strasbūrā bāzētajā Eiropas Cilvēktiesību tiesā.

Šis ir otrais gadījums, kad kādam atņemta Dānijas pilsonība par saistību ar terorismu.

2016.gadā Dānijas Augstākā tiesa atņēma Dānijas pilsonību Marokā dzimušajam Saidam Mansuram, kurš tika notiesāts uz četriem gadiem cietumā par kūdīšanu uz terorismu un teroristu organizācijas Al Qaeda atbalstīšanu.

Top komentāri

reptilis
r
Cilvēku sūta uz etnisko dzimteni...viņa kultūras reģionu no reģiona,kur viņam viss riebjās...tas ir šī cilvēka tiesību pārkāpums???????
hmm
h
"Aizstāvības advokāts raidorganizācijai DR sacīja, ka apšauba, vai deportēšana notiks, jo pastāv bažas par cilvēktiesību ievērošanu Turcijā." Viņš jau būs nosēdējis cietumsodu par šo noziegumu, līdz ar to Turcija viņu vairs netiesās. Bet ja viņš ir pastrādājis vēl citus noziegumus, tad kāpēc lai viņu par tiem netiesātu? Vai tad tagad nevienu noziedznieku nevar izdot Turcijai? Viņš taču nav Erdogana politiskais opozicionārs.
lasu un brīnos
l
"Dānijas Augstākā tiesa akceptē pilsonības atņemšanu par pievienošanos Islāma valstij - Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija otrdien lēma neatbalstīt labklājības ministra Jāņa Reira (V) priekšlikumus par aizliegumu uz ārzemēm adoptēt bērnus no audžuģimenēm." Kāds sakars Reira priekšlikumiem ar Dānijas likumiem??????
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits