Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Demonstranti Belfāstā protestē pret robežu ar Īriju

Demonstranti Ziemeļīrijas galvaspilsētā Belfāstā trešdien pauda atbalstu īru nacionālistu partijas Sinn Fein aicinājumam nepieļaut stingras Ziemeļīrijas-Īrijas robežas izveidošanu pēc Brexit.

Spītējot stiprajam lietum, aptuveni 100 cilvēku, turot transparentus, pauda prasību, lai pēc Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) netiek izveidota stingra robeža ar Īriju, kas paliks blokā.

"Ziemeļi balsoja par palikšanu ES, un šis mandāts ir jāciena un, balstoties tajā, ir jāstrādā," sacīja viens no protesta organizētājiem Sinn Fein biedrs Džons Finukeins.

Vienā no demonstrantu plakātiem bija pausta prasība, lai provincei tiktu piešķirts "īpašs statuss", bet Īrijas premjerministrs Leo Varadkars mudināts izmantot veto tiesības, lai nepieļautu pāreju uz nākamo Brexit sarunu fāzi, atstājot robežas jautājumu nenoregulētu.

"Ja tiks izveidota stingra robeža, atkal būs ieroči, pat ja paies desmit gadi," sacīja cits protestētājs, atgādinot par Ziemeļīrijas nemierīgo pagātni.

Vēl pirmdien likās, ka robežas jautājumā tiks panākta vienošanās, Londonai solot, ka pēc Brexit nenotiks nekādas pārmaiņas Ziemeļīrijas un Īrijas attiecībās, šādi izvairoties no fiziskas robežas ieviešanas, lai veiktu preču pārbaudi.

Tomēr Ziemeļīrijas Demokrātiskās unionistu partijas (DUP) līdere Arlīna Fostere šo plānu noraidījusi, sakot, ka "mēs nepieņemsim nekādu regulējošu novirzīšanos, kas Ziemeļīriju politiski vai ekonomiski atdalītu no pārējās Apvienotās Karalistes".

Trešdienas demonstrācija bija pirmā vairāku protesta akciju virknē, ko Sinn Fein plāno rīkot Ziemeļīrijā.

Tikmēr Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja trešdien paziņojusi, ka sarunas par Lielbritānijas izstāšanos no ES progresē.

 

Top komentāri

Diena dienē
D
Diena raksta par 100 cilvēkiem, kas protestē Belfastā, bet neraksta par 45'000 kataloņu, kas atbraukuši Briselē, lai atbalstītu Katalonijas neatkarību un prasītu politisko ieslodzīto atbrīvošanu, bet tūkstošiem flāmu piedāvā kataloņiem naktsmājas, daudzas viesnīcas samazinājušas cenu vai pat piedāvā numuriņus kataloņiem bez maksas.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Diena jautā

Vai stingrāki ieroču aprites likumi samazinātu masu slaktiņu skaitu ASV?

Kopā nobalsojuši: 115

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Aktuāli

FOTO: Igaunija svin simto gadadienu(3)

Igaunijas Republikā sestdien svinības - tieši pirms simts gadiem šai dienā tika proklamēta neatkarīga un demokrātiska Igaunijas valsts.

Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis

Eiropā

Vairāk Eiropā

ASV

Vairāk ASV

Krievija

Vairāk Krievija

Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi

Cits

Vairāk Cits