Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

ES apņemas zemestrīcē cietušajai Albānijai piešķirt 100 miljonus eiro

Eiropas Savienība (ES) pirmdien donoru konferencē Briselē apņēmusies zemestrīcē novembrī cietušās Albānijas atjaunošanai atvēlēt 100 miljonus eiro.

"ES viena pati no sava budžeta nodrošinājusi 100 miljonus eiro," konferencē Kopā Albānijai sacīja Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena.

Šī palīdzība piešķirta pēc tam, kad ES decembrī jau bija apstiprinājusi 15 miljonus eiro prioritārajiem atjaunošanas darbiem.

26.novembra zemestrīcē Albānijas Adrijas piekrastē dzīvību zaudēja 51 cilvēks, bet vairāki simti tika ievainoti. Pazemes grūdienu rezultātā sabruka veselas ēkas.

Katastrofa tiešā veidā nodarījusi postījumus 985 miljonu eiro apmērā, liecina valdības aplēses, turklāt sagaidāms, ka zaudējumi būs vēl lielāki palēninātās ekonomiskās izaugsmes dēļ.

Konferencē pirmdien Briselē piedalījās ES un tās dalībvalstis, kā arī Rietumbalkānu partnervalstis, starptautiskās organizācijas un starptautiskās finanšu institūcijas, arī ANO un Pasaules Banka, norādīja EK.

Albānija tiek mudināta paralēli rekonstrukcijas darbu veikšanai arī uzlabot noteikumus būvniecības regulējuma jomā, ņemot vērā, ka daudzas sabrukušās ēkas, arī piekrastes hosteļi, uzbūvētas, nerēķinoties ar drošības standartiem.

Domstarpību dēļ, kas bija radušās ES valstu vidū, pērn pretēji plānotajam netika uzsāktas sarunas par Albānijas iestāšanos ES.

Kā vēl janvārī norādīja Leiena, ar donoru konferenci ES vēlas koordinēt starptautisko palīdzību un apkopot finansiālo atbalstu ilgtermiņa atjaunošanas projektiem, kā arī palīdzēt Albānijai uzlabot tās spējas reaģēt uz katastrofām.

Albānijas premjerministrs Edi Rama 1.decembrī lūdza starptautiskās sabiedrības palīdzību, lai valsts spētu atgūties no zemestrīces.

Rama sacīja, ka valdība ir izdarījusi izmaiņas budžetā, bet būs neiespējami paveikt visu bez starptautiskās sabiedrības finansiāla atbalsta. Premjerministrs arī sacīja, ka Albānijai nepieciešama ārvalstu ekspertu palīdzība.

26.novembrī notikusī 6,4 magnitūdu zemestrīce bija spēcīgākā, kāda satricinājusi Albāniju pēdējās desmitgadēs. Tai sekoja simtiem pēcgrūdienu. Zemestrīcē tika ievainoti vairāk nekā 3000 cilvēku un tūkstošiem palikuši bez pajumtes.

Vislielākie postījumi ir Duresi, kas ir otra lielākā Albānijas pilsēta, un Sumanē, kas atrodas 40 kilometrus uz ziemeļiem no Duresi.

Albānijas urbanizācija pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados notika haotiski un daudzas ēkas tika uzceltas bez atļaujām un neievērojot noteikumus.

Valdība ir solījusi uzbūvēt jaunas mājas zemestrīcē cietušajiem cilvēkiem.

 

 

 

Top komentāri

Irlielāmērāticams
I
ka ar laiku iemācīsies būvēt .
prokurors Vioriks
p
Simts ļimaki bļe
:)
:
Nauda tiks albāņu bandītiem, kas pa visu ES tirgo narkotikas un kontrolē vergu tirgu!
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits