Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus

ES ministri apstiprina nozvejas kvotas Baltijas jūrā nākamajam gadam

Eiropas Savienības (ES) Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes sēdē Luksemburgā pirmdien tika apstiprinātas nozvejas kvotas Baltijas jūrā nākamajam gadam, teikts ES Padomes paziņojumā.

Mencu nozvejas kvota Baltijas jūras austrumu daļā nākamgad būs 24 112 tonnu, un tas ir par 15% mazāk nekā šogad. Šādu kvotu bija ierosinājusi Eiropas Komisija (EK).

Baltijas jūras rietumu daļā mencu nozvejas kvota būs 9515 tonnu jeb par 70% lielāka nekā šogad. EK bija ierosinājusi kvotu palielināt tikai par 31%.

Ministri arī nolēma siļķu nozvejas kvotas Rīgas jūras līcī palielināt par 7% līdz 31 044 tonnām, Baltijas jūras centrālajā daļā samazināt par 26% līdz 170 360 tonnām, rietumu daļā samazināt par 48% līdz 9001 tonnai, bet Botnijas līcī samazināt par 7% līdz 88 703 tonnām.

Lašu nozvejas kvota Baltijas jūras pamatbaseinā atstāta nemainīga - 91 132 tonnas, bet Somu līcī samazināta par 3% līdz 9703 tonnām.

Savukārt brētliņu nozvejas kvota Baltijas jūrā nākamajam gadam palielināta par 3% līdz 270 772 tonnām, bet kvota butēm palielināta par 43% līdz 10 122 tonnām, liecina ministru apstiprinātais EK regulas projekts.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Burova kļūšanu par Rīgas mēru vērtēju

Kopā nobalsojuši: 614

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Maz iespēju novērst bezvienošanās Brexit(2)

Līdz Apvienotās Karalistes aiziešanai no Eiropas Savienības (ES) atlicis nedaudz vairāk par diviem mēnešiem, taču nu jau šķiet, ka bezvienošanās Brexit ir nenovēršams. Par gatavošanos tam paziņojis b...

Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits