Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Uzsverot, ka Vācija un Francija paliks uzticīga ES un NATO, līgums ļauj noprast, ka Berlīne un Parīze kopīgi vērsīsies pret nacionālistiski noskaņotajiem politiķiem, kas cenšas sagraut Eiropas Savienību

Francija un Vācija nolūkā stiprināt ES paplašinās Elizejas līgumu

Francija un Vācija, cenšoties apliecināt, ka Berlīnes-Parīzes ass joprojām ir stipra, un demonstrējot apņēmību stāties pretī eiroskeptiski noskaņotajiem nacionālistiem, kas gūst arvien lielāku ietekmi citās Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs, vienojušās paplašināt 1963.gada līgumu par izlīgumu pēc Otrā pasaules kara.

Paplašināto Elizejas līgumu, ko apstiprinājušas abu valstu valdības, Vācijas kanclere Angela Merkele un Francijas prezidents Emanuels Makrons gatavojas parakstīt 22.janvārī Āhenē, robežpilsētā, kas tiek uzskatīta par senu Eiropas vienotības simbolu.

"Abas valstis padziļinās savu sadarbību ārlietās, aizsardzībā, ārējā un iekšējā drošībā, kā arī attīstībā un tajā pašā laikā pieliks pūles, lai stiprinātu Eiropas spējas rīkoties neatkarīgi," teikts sagatavotajā līguma tekstā, kas nonācis aģentūras Reuters rīcībā.

Makrona kanceleja norādījusi, ka paplašinātais Elizejas līgums ļaus abām Eiropas lielvalstīm risināt problēmas, ar kurām tām nāksies saskarties 21.gadsimtā.

Mēs vēlamies "mūsu tautu drošības un labklājības vārdā paplašināt savu sadarbību suverēnākas, vienotākas un demokrātiskākas Eiropas ietvaros," uzsvērusi Elizejas pils.

Pēdējā gada laikā saskaņotajā dokumentā teikts, ka abu valstu diplomātijas prioritāte būs Vācijas uzņemšana ANO Drošības padomē pastāvīgā locekļa statusā.

Uzsverot, ka Vācija un Francija paliks uzticīga ES un NATO, līgums ļauj noprast, ka Berlīne un Parīze kopīgi vērsīsies pret nacionālistiski noskaņotajiem politiķiem, kas cenšas sagraut Eiropas Savienību.

Līgums paredz veidot ciešāku sadarbību arī starp abu valstu izlūkdienestiem un policiju, lai apkarotu terorismu un organizēto noziedzību, kā arī pauž apņēmību veicināt abpusējo ekonomisko konverģenci.

"Abas valstis padziļinās savu ekonomiku integrāciju, veidojot Vācijas-Francijas ekonomisko telpu ar kopīgiem noteikumiem," teikts līguma tekstā.

Paredzēts veidot arī ekspertu komisiju, kas varētu dot padomus abu valstu valdībām.

Līgumā paredzēts veidot ciešāku sadarbību arī kultūrā, veselības aprūpē, inovācijās un transportā.

Top komentāri

re kā
r
Līdzīgi kā pērn, arī šogad Makronam bija paredzēts apmeklēt 28 Francijas pilsētas, lai izklāstītu gada mērķus valsts attīstībā. Taču Makrons ir nobijies tikties ar Francijas pilsoņiem un ir atcēlis visus apmeklējumus. Prezidents, kas baidās no savas tautas.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits