Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Francijas tiesa piemēro Amazon četru miljonu eiro lielu sodanaudu

Francijas tiesa piemērojusi ASV interneta tirdzniecības milzim Amazon četru miljonu eiro sodanaudu par lietošanas noteikumiem, kas ir netaisnīgi pret uzņēmumiem, kuri izmanto Amazon savu produktu pārdošanai.

"Tā ir rekordliela sodanauda" prāvā par netaisnīgiem komercdarbības noteikumiem, ziņu aģentūrai AFP norādīja Francijas patērētāju aizsardzības un krāpšanas apkarošanas biroja DGCCRF direktors Luīks Tangī.

DGCCRF iesniedza sūdzību tiesā 2017.gadā pēc divus gadus ilgas izmeklēšanas par trešās puses tirdzniecības platformu darbību. Izmeklēšanā tika atklāti vairāki noteikumi, kas ir potenciāli netaisnīgi pret 10 000 mazo un vidējo Francijas uzņēmumu, kas pārdod savus produktus Amazon.

Šie noteikumi ļāva Amazon grozīt līgumus bez pienācīgi ilga iepriekšēja brīdinājuma, pieprasīt īsākus piegādes laikus un nobloķēt piegādes, pieprasot papildu informāciju par uzņēmumiem.

Tangī sacīja, ka Amazon bija vienīgā interneta tirdzniecības platforma, kas atteicās grozīt savus noteikumus pēc izmeklēšanā atklātā.

Neskatoties uz acīmredzamajām priekšrocībām, ko kompānijas gūst no Amazon izmantošanas, "nesimetriskais varas līdzsvars" nedrīkst spiest kompānijas pieņemt netaisnīgus noteikumus, sacīja Tangī.

Tiesa secināja, ka šie noteikumu ir "acīmredzami nelīdzsvaroti" un lika Amazon tos mainīt sešu mēnešu laikā.

Amazon Francijas nodaļa AFP norādīja, ka tiesa pieņēmusi lēmumu par ierobežotu skaitu noteikumu, no kuriem lielākā daļa šogad jau atjaunoti.

DGCCRF dati liecina, ka interneta tirdzniecības platformas ļāvušas Francijas mazajiem un vidējiem uzņēmumiem sameklēt jaunus eksporta tirgus, uzņēmumu pārdošanai ārvalstīs pērn pieaugot līdz 350 miljoniem eiro.

"Digitālās ekonomikas attīstīšanās ir milzīga iespēja, kamēr vien lielās tirgus platformas respektē konkurenci un patērētāju aizsardzības noteikumus," norādīja Francijas finanšu ministrs Bruno Lemārs.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Lukašenko iecēlis jaunu premjerministru(5)

Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko ceturtdien par jauno premjerministru iecēlis Valsts Militāri-rūpnieciskās komitejas priekšsēdētāju Romānu Glovčenko.

Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits