Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Itālijā ap 200 žurnālistu atrodas policijas aizsardzībā

Itālijā apmēram 200 žurnālistiem ir nodrošināta policijas aizsardzība, trešdien paziņoja valdība, minot kā "jaunu parādību" labējo ekstrēmistu draudus ziņu organizācijām.

Iekšlietu ministrija savā paziņojumā informēja, ka pastāv vismaz 19 plāni žurnālistu aizsardzībai, kā arī tiek īstenoti 167 "modrības pasākumi", tostarp regulāras policijas patrulēšanas rajonos, kur dzīvo žurnālisti.

Šie skaitļi tika publicēti, atzīmējot koordinācijas centra atklāšanu, kura mērķis ir vērsties pret žurnālistu iebiedēšanu valstī, kur varas iestādes vēl turpina cīnīties pret organizētās noziedzības grupējumu ietekmi.

Ministrijas paziņojumā teikts, ka šogad ir reģistrēti 90 mediju iebiedēšanas gadījumi, bet attiecīgā pērnā gada periodā – 114.

Iekšlietu ministrija tomēr brīdināja, ka tā pievērsīs "īpašu uzmanību augošajai parādībai – neonacistu un neofašistu grupējumu, kā arī organizētās noziedzības šūniņu izteiktiem draudiem žurnālistiem, kuri ar savu darbu izgaismo likumpārkāpumus".

Novembrī kāds mafijas darbonis uzbruka žurnālistam, kurš viņam jautāja par viņa sakariem ar neofašistu organizāciju Romas tuvumā.

 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Diena jautā

Vai stingrāki ieroču aprites likumi samazinātu masu slaktiņu skaitu ASV?

Kopā nobalsojuši: 113

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Aktuāli

FOTO: Igaunija svin simto gadadienu(3)

Igaunijas Republikā sestdien svinības - tieši pirms simts gadiem šai dienā tika proklamēta neatkarīga un demokrātiska Igaunijas valsts.

Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis

Eiropā

Vairāk Eiropā

ASV

Vairāk ASV

Krievija

Vairāk Krievija

Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi

Cits

Vairāk Cits