Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Lielbritānija varētu atcelt par sešiem mēnešiem īsākus cietumsodus

Lielbritānijas valdība apsver iespēju atcelt cietumsodus, kas nav ilgāki par sešiem mēnešiem, lai samazinātu recidīvismu un mazinātu cietumu sistēmas noslodzi, sestdien paziņoja par ieslodzījuma vietām atbildīgais ministrs Rorijs Stjuarts. Saskaņā ar šo plānu no cietumsoda izvairītos desmitiem tūkstoši cilvēku, kas tiek notiesāti par nevardarbīgiem vai ar seksuālu vardarbību nesaistītiem noziegumiem, tādiem kā zādzība, intervijā laikrakstam The Daily Telegraph sacīja Stjuarts. Viņa ieskatā īslaicīgs cietumsods ir "pietiekami ilgs, lai nodarītu cilvēkam kaitējumu, bet nav tik ilgs, lai liktu kādam laboties."

"Cilvēki tiek ieslodzīts uz trim vai četrām nedēļām, viņi pazaudē savas mājas, savu ģimeni, savu reputāciju. Viņi ierodas, satiek daudzus "interesantus personāžus" (citus cietumniekus), tad jūs viņus atkal izliekat uz ielas," sacīja Stjuarts. "Sabiedrībai ir drošāk, ja mums ir laba sabiedriskā darba piemērošanas sistēma, (..) un tas arī ievērojami mazinātu cietumu sistēmas noslodzi."

Stjuarta iecere sasaucas ar 2010. gadā Skotijā veiktajām reformām, kur tiesnešiem tagad vadlīnijas mudina nepiespriest par trim mēnešiem īsākus cietumsodus. Tur recidīvisma līmenis ir nokrities līdz zemākajam teju divās desmitgadēs, tāpēc Skotijas valdība tagad apsver iespēju atteikties no cietumsodiem, kas īsāki par gadu.

Anglijā un Velsā cietumnieku skaits kopš 90. gadu sākuma ir dubultojies - tur cietumos šobrīd atrodas vairāk nekā 80 000 cilvēku.

2017. gadā vairāk nekā pusei no notiesātajiem 86 275 likumpārkāpējiem tika piespriests sešu mēnešu vai īsāks cietumsods. Valsts cietumi atrodas krīzes stāvoklī - tos pārņem narkomānija un vardarbība. 

Top komentāri

Aizsajūsmasaizrāvāselpa
A
"Valsts cietumi atrodas krīzes stāvoklī - tos pārņem narkomānija un vardarbība"... tāpēc sodīsim šos narkomānus un varmākas ar izlaišanu brīvībā!
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Zelenskis un Putins pirmo reizi aci pret aci(10)

Ukrainas un Krievijas atšķirīgais redzējums par konflikta noregulējumu Donbasā vieš maz optimisma pirms pirmdien Parīzē paredzētās Ukrainas, Krievijas, Francijas un Vācijas līderu tikšanās, kur...

Swedbank grupa reorganizē vadības sastāvu(6)

Zviedrijas Swedbank grupa reorganizējusi vadības struktūru, kā arī atbrīvojusi no amatiem galveno risku pārvaldnieci un Baltijas segmenta vadītāju. Grupas vadības amatpersonu skaits reorganizā...

Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits