Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Mudina aizliegt bērniem apmeklēt vēršu cīņas

ANO Bērnu tiesību komiteja mudinājusi Spānijas varas iestādes ierobežot vēršu cīņu apmeklētāju loku, liedzot tās klātienē vērot par 18 gadiem jaunākām personām, vēsta The Guardian. Kā pamatojumu savam ierosinājumam komiteja minēja bērnu pasargāšanu no vēršu cīņu "kaitīgās ietekmes".

Komiteja, kurā neatkarīgu ekspertu komanda uzrauga ANO konvencijas par bērnu tiesībām īstenošanu praksē, norādīja, ka "ir nobažījušies par to, kādu iespaidu uz bērniem var atstāt vēršu cīņu vērošana vai matadoru skolu apmeklēšana".

Eksperti savus ieteikumus darījuši zināmus delegācijai no Spānijas pēc tam, kad tās paŗstāvjus iztaujājuši par bērnu tiesību un labklājības praksi Spānijā.

Spānijas delegācijas pārstāvji atgādināja, ka regulējums par to, no cik gadu vecuma persona drīkst, piemēram, apgūt matadora prasmes, atšķiras katrā no autonomajiem apgabaliem, taču norādīja, ka apsvērs komitejas rekomendācijas.

Jāatgādina, ka Katalonijas reģionālā valdība aizliedza vēršu cīņas jau pirms astoņiem gadiem, taču šo lēmumu 2016. gadā atcēla Spānijas Konstitucionālā tiesa, pamatojot, ka vēršu cīņas ir viena no Spānijas kultūrvēsturiskā mantojuma izpausmēm.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Vai Tramps jebkad klātienē tiksies ar Kimu?

Kopā nobalsojuši: 40

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Aktuāli

Kims ticies ar Dienvidkorejas prezidentu(6)

Vairākas dienas pēc tam, kad ASV prezidents Donalds Tramps paziņoja, ka atceļ ilgi plānoto samitu ar Ziemeļkorejas līderi Kimu Čen Unu, kam bija jānotiek 12. jūnijā Singapūrā, izolētās valsts līderis ...

Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis

Eiropā

Vairāk Eiropā

ASV

Vairāk ASV

Krievija

Vairāk Krievija

Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi

Cits

Vairāk Cits