Laika ziņas
Šodien
Apmācies

NVO pētījums: Latvija EP ietekmīgāka nekā Igaunija un Lietuva

Astotajā Eiropas Parlamenta (EP) sasaukumā ietekmīgākais politiķis no Latvijas bijis Roberts Zīle (NA). Kaut valsts kopējā ietekme tiek vērtēta kā zema, tā tomēr ir lielāka nekā pārējām Baltijas valstīm, secināts nevalstiskās organizācijas VoteWatch Europe veiktā pētījumā.

EP deputātu ietekme mērīta ar nevalstiskās organizācijas izveidotu punktu sistēmu, kurā vērtēti tādi politiķu darba faktori kā ziņošana par dažādiem dokumentiem, ēnu ziņošana, iesaistīšanās balsojumos, amats EP, piedalīšanās komitejās vai to vadīšana, nacionālās delegācijas vadība, amats politiskajā partijā, saikne ar nacionālo valdību, dalība Brexit sarunās, tā dēvētās maigās varas prasmes u.c.

Savukārt Latvijas ietekme EP kopumā novērtēta kā teju viszemākā - piecu līmeņu skalā Latvija ierindota ceturtajā līmenī. Līdzvērtīgi Latvijai novērtēta Īrijas, Dānijas, Francijas, Slovākijas un Ungārijas ietekme EP.

Valstis, kuru kopējā ietekme vērtēta zemāk nekā Latvijai ir Igaunija, Lietuva, Grieķija, Kipra un Lielbritānija,

savukārt kā visietekmīgākās Eiropas Savienības valstis pētījumā novērtētas Somija, Vācija, Čehija, Malta un Beļģija.

Tāpat par samērā ietekmīgām novērtētas Rumānija, Slovēnija, Bulgārija, Austrija, Nīderlande, Polija, Itālija, Spānija, Luksemburga, Zviedrija, Horvātija un Portugāle.

Pētījuma aprakstā skaidrots, ka tradicionāli valstu ietekmi EP mēdz mērīt, balstoties uz vēlētāju skaitu, taču šāds ietekmes iedalījums tapis, sadalot valstu statistiskos ietekmes koeficientus ar deleģēto EP deputātu skaitu. Pēc pētījuma autoru skaidrojuma, tādā veidā iespējams noskaidrot, kuru dalībvalstu politiķi izdarījuši vairāk nekā no tiem parasti tiek sagaidīts, un kuri - mazāk.

EP vēlēšanas Latvijā notiks maijā nogalē, un no Latvijas būs jāievēl astoņi deputāti.

 

Top komentāri

hmm
h
Kā vērts ir pētījums, kas par ietekmi uzskata "ziņošanu par dažādiem dokumentiem, ēnu ziņošanu, iesaistīšanos balsojumos, piedalīšanos komitejās, nacionālās delegācijas vadību (???), dalību Brexit sarunās"? To dara pilnīgi visi, ja vien slinkums netraucē. Un šī rīcība nekādā veidā nepalielina valsts ietekmi, it īpaši, ja tās deputāti balso vienā jautājumā pilnīgi pretēji. Tikpat labi par ietekmi varētu uzskatīt lūpu vai nagu spilgtumu, matu krāsu vai resnumu.
pepe
p
vai tā ir apmaksāta politiska reklāma?
ietekmīgs ministrs
i
Citāts no Makrona ekonomikas ministra memuāriem: "Je me laissais envahir par la chaleur du bain, la lumière de la lagune qui venait flotter sur les glaces de la porte, le savon de thé vert, et la main de Pauline qui me caressait doucement le sexe" ("Es ļāvos vannas siltumam, lagūnas gaismai, zaļās tējas ziepēm un Paulīnes rokai, kas maigi glāstīja manu dzimumlocekli")
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits