Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Dzēšanā intensīvi iesaistīts arī NBS helikopters, taču pienākusi kārta tehniskajai apkopei, kas lidaparātiem obligāti jāveic pēc noteikta nolidoto stundu skaita

Valdgales ugunsgrēka dzēšanā palīdzēs Baltkrievija

Tā kā vairākās Eiropas Savienības valstīs - Grieķijā, Zviedrijā, Somijā - šobrīd plosās milzu ugunsgrēki, iespējas piesaistīt Eiropas tehniku ugunsgrēka dzēšanai Valdgales pagastā ir ierobežotas. Pēc tam, kad notikuma vietu apsekoja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) priekšnieks Oskars Āboliņš un iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (Vienotība), nolemts lūgt arī Baltkrievijas palīdzību, Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta Panorāma atklāja VUGD priekšnieka vietnieks Kristaps Eklons.

"Mēs bijām informējuši jau pašā sākumā. Tikko sākās ugunsgrēks, jau Eiropu informējām, ka potenciāli var būt vajadzīgi resursi, tā kā var teikt, ka rindā mēs jau iestājāmies," skaidroja Eklons, bet norādīja - šobrīd Eiropā dzēšanas darbiem pieejams tikai viens helikopters, jo lieli ugunsgrēki skāruši vairākas citas valstis, kuras arī pieprasījušas starptautisko palīdzību, tāpēc "mums nav ilūziju, ka no Eiropas varam dabūt kādus resursus."

Kā skaidro Eklons, Baltkrievija nav Eiropas Savienībā un līdz ar to nav kopējā piedāvājumā attiecībā uz tehnikas pieejamību Eiropā.

"Mēs esam sazinājušies, viņi ir gatavi atsaukties. Zinām, ka viņiem stāv helikopteri jau gatavi izlidošanai. Šobrīd notiek ļoti intensīvs darbs ar Iekšlietu ministriju un Ārlietu ministriju, lai sakārtotu visu dokumentāciju," norādīja VUGD priekšnieka vietnieks. No Baltkrievijas tiks lūgta tikai aviācijas dzēšanas tehnikas iesaiste, nevis palīdzība ar cilvēkresursiem.

Tieši aviācijas resursi šobrīd ir visnepieciešamākie, jo vairāki degošās platības apgabali ir pārāk bīstami, lai tur dotos glābēji - tā kā deg kūdras purvs, kokiem ātri izdeg saknes, tāpēc tie jebkurā brīdī var krist, apdraudot ugunsdzēsējus. Savukārt līdz šim dzēšanā intensīvi iesaistītie helikopteri jau gaisā pavadījuši maksimāli pieļaujamās stundas starp obligātajām lidaparātu tehniskajām apskatēm.

Tāpat Eklons zināja teikt, ka palīdzību jebkurā brīdī gatavi sniegt ir arī kolēģi no Lietuvas.

To, ka Latvija oficiāli lūgs starptautisko palīdzību ugunsgrēka dzēšanā, pirmdien nolēma Ministru kabinets.

Top komentāri

KK
K
Slikta komunikācija. Par to, ka esam stājušies palīdzības prasītāju rindā, vajadzēja informēt nekavējoties. Citādi cilvēkiem radās priekšstats, ka nekas netiek darīts. Sakomentējuši ar īgnām piezīmēm pilnu internetu. Bet nu paldies Batjkam!
Agris
A
No malas jau visi var gudri spriest un kritizēt. Kad visu to redzi tuvumā un pats piedalies glābšanas darbos, vari izvērtēt notikušo. Paldies visiem iesaistītaliem glābšanas darbos (ugunsdzēsēji no visas latvijas, meža dienestam un vietējiem zemniekiem bez kuriem ugunsgrēku nevarētu tik viegli ierobežot). vīri ir gulējuši tikai dažas stundas, pārguruši, stiep smagās šlūtenes, dzēš. Viņi nedala kam tas pieder, nemeklē vainīgo, viņi sevi nežēlojot cenšas savaldīt uguni, jo tas taču ir mūsu kopīgais kopīgais mežs, kurā iet sēņot, ogot, atpūsties mēs visi, arī tie kas par visiem tik pasmej un kritizē.
janka
j
kur tad ir visi sabiedrotie? vajag draudzēties ar kaimiņiem, nevis ar tiem, kas aiz trejdeviņām jūrām.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Vai saņēmi informatīvo vēstuli par EP vēlēšanām?

Kopā nobalsojuši: 250

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Duterte draud piedrazot ūdeņus pie Kanādas

Ar skarbiem un pretrunīgi vērtētiem paziņojumiem pazīstamais Filipīnu prezidents Rodrigo Duterte kārtējo reizi parūpējies, ka Filipīnu un Kanādas strīds par 69 konteineriem ar atkritumiem n...

Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits