Laika ziņas
Šodien
Migla

Zviedrijā reģistrēts Eiropā lielākais Covid-19 upuru skaits uz miljonu cilvēku

Zviedrijā pēdējās septiņās dienās reģistrēts Eiropā lielākais Covid-19 upuru skaits, rēķinot uz miljonu iedzīvotāju, liecina statistikas dati.

Zviedriju līdzīgi kā daudzas citas valstis visā pasaulē skāris jaunais koronavīruss, taču atšķirībā no citām Ziemeļvalstīm un pārējās Eiropas, Zviedrija nav īstenojusi ārkārtējus pārvietošanās ierobežojumus.

Tā vietā Stokholma aicinājusi pilsoņus uzņemties atbildību un ievērot sociālās distancēšanās vadlīnijas. Tiesa, ieviesti arī daži ierobežojumi, piemēram, aizliegts pulcēties vienkopus vairāk nekā 50 personām un apmeklēt veco ļaužu aprūpes namus.

Taču bērni līdz 16 gadu vecumam turpina doties uz skolu, kafejnīcas, bāri un restorāni ir atvērti un uzņēmumi turpina darbu.

Lai gan no Covid-19 mirušo skaits Zviedrijā samazinās, vidēji no 12.maija līdz 19.maijam valstī reģistrēti 6,25 nāves gadījumi dienā, rēķinot uz miljonu iedzīvotāju, liecina interneta izdevuma Our World in Data apkopotie dati.

Tas ir augstākais mirstības rādītājs Eiropā, Zviedrijai apsteidzot pat Lielbritāniju, kur šajā laikā reģistrēti 5,75 nāves gadījumi uz miljonu iedzīvotāju.

Rēķinot uz miljonu iedzīvotāju, Zviedrijas mirstības rādītājs visā pandēmijas periodā joprojām ir zemāks nekā Lielbritānijā, Spānijā, Itālijā, Beļģijā un Francijā, bet daudz augstāks nekā Dānija, Norvēģijā un Somijā.

Zviedrijas reakcija uz pandēmiju ir izpelnījusies kritiku, taču Pasaules Veselības organizācija (PVO) to arī izvirzījusi par iespējamo nākotnes modeli.

Salīdzinot ar daudzām citām valstīm, Zviedrijas ekonomika ir daudz mazāk cietusi no pandēmijas.

Šķiet, ka Zviedrijas stratēģija palīdzējusi mazināt kaitējumu, kuru pandēmija nodarījusi tautsaimniecībai, un Zviedrijas ekonomikas izaugsmes temps pirmajā gada ceturksnī piedzīvojis daudz mazāku kritumu nekā kaimiņos esošajā Dānijā un Norvēģijā.

(papildināta visa ziņa)

Top komentāri

?
?
Par to, ka Zviedrijas ekonomika ir mazāk cietusi gribētos dzirdēt sīkāk. Tas izklausās pēc pieņēmuma, nevis fakta. Vismaz ražošanas indekss aprīļa beigās/maija sākumā Zviedrijā bija pat vairāk krities kā Norvēģijā/Dānijā. Ekonomikas dzinējspēks mazās valstīs, un Zviedrija globāli ņemot pēc iedzīvotāju skaita ir neliela valsts, ir eksports. Ja visā pasaulē ekonomikas stājas, tad nav eksporta un ekonomika bremzējas neatkarīgi no tā, vai tev kafejnīcas un skolas strādā vai nē.
news control
n
No koronavīrusa mirušo skaits uz miljonu iedzīvotāju: 1.Beļģijā - 786. 2.Spānijā - 593. 3.Itālijā - 532. 4.Lielbritānijā - 521. 5.Francijā - 433. 6.Zviedrijā - 371. Izskatās, ka Eiropā Zviedrija ir 6.vietā. Turklāt jautājumus rada, piemēram, Spānijas statistika. Spānijas detalizētajos datos ir norādīts, ka Katalonijā ir 5981 mirušais, bet pati Katalonija saka: 11666 mirušie. Gandrīz divreiz vairāk. Kā rodas starpība? Spānija skaita tikai slimnīcās mirušos, bet Katalonijā arī tos, kuri no koronavīrusa ir miruši aprūpes namos. Var lest, ka Spānijā īstais mirušo skaits būtu ap 1200 no miljona.
Zvirdrija
Z
Gatava maksāt augstāku cenu par savām ērtībām. Pie mums ragavińas vairs nav tādā modē.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits