Laika ziņas
Šodien
Apmācies
"Veikti kompensācijas pasākumi papildu paaugstinātu tarifu veidā no 25% līdz 40% atkarībā no importa produkta," paziņoja Krievijas ekonomikas ministrs Maksims Oreškins

Krievija paaugstina tarifus vairākām ASV precēm

Atbildot uz ASV veikto tarifu palielināšanu, Krievija paaugstinājusi importa tarifus vairākām ASV precēm, piektdien paziņojusi Krievijas Ekonomikas ministrija.

"Veikti kompensācijas pasākumi papildu paaugstinātu tarifu veidā no 25% līdz 40% atkarībā no importa produkta," paziņoja Krievijas ekonomikas ministrs Maksims Oreškins.

Ministrs norādīja, ka ASV nesen ieviestie tirdzniecības ierobežojumi izmaksājuši Maskavai 537,6 miljonus ASV dolāru (459,1 miljonu eiro).

"Mūsu ievedmuitas paaugstināšana kompensēs tikai daļu no šiem zaudējumiem," viņš piebilda.

Oreškins sacīja, ka saskaņā ar Pasaules Tirdzniecības organizācijas (PTO) noteikumiem Krievijai ir tiesības šādi rīkoties, un paziņoja, ka Maskava varētu nākotnē īstenot vēl citus pasākumus.

Pagājušajā mēnesī Krievija iesniedza PTO sūdzību par ASV, apsūdzot Vašingtonu vairāku starptautisko tirdzniecības noteikumu pārkāpšanā.

Krievija oficiāli pieprasīja ASV konsultācijas par tās noteiktajiem tarifiem alumīnija un tērauda importam.

Saskaņā ar PTO noteikumiem, ja konsultācijas netiek noorganizētas 60 dienu laikā, Krievija var lūgt PTO izveidot grupu strīda atrisināšanai, kas ievadītu garu un dārgu juridisko cīņu.

Kremlis iepriekš piektdien arī brīdināja, ka tirdzniecības karš starp ASV un Ķīnu radīs sekas pasaules ekonomikai, vienlaikus norādot, ka Krievija ir gatava aizsargāt savas intereses ekonomiskās neskaidrības laikā.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Pazudusī Argentīnas zemūdene atrasta

Atrasta pirms gada un vienas dienas pazudusī Argentīnas zemūdene ar 44 apkalpes locekļiem, sestdien paziņoja varasiestādes. Zemūdene ARA San Juan atrasta Atlantijas okeānā 800 metru dziļumā, ...

Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits