Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Latvija kā vienīgā no NATO sūtīs papildu inspekciju Zapad novērošanai

Latvija kļuvusi par vienīgo NATO dalībvalsti, kura uz Baltkrieviju nosūtīs papildus inspekciju Krievijas un Baltkrievijas mācību Zapad 2017 novērošanai, šodien žurnālistiem pastāstīja aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS).

Latvija izteikusi vēlēšanos nosūtīt papildus inspekciju, un Baltkrievijas puse to akceptējusi.

Bergmanis gan uzsvēra, ka tikai pēc mācībām varēs komentēt, ko Baltkrievija ļāvusi novērot, taču Latvija sagaida, ka tiks ievērotas līguma saistības. "Esam ļoti pateicīgi, ka dosimies šādā papildus novērotāju vizītē," uzsvēra ministrs.

"Mēs sagaidām, ka tiks ievērotas kaut kādas līguma saistības. Man šobrīd grūti spriest, kāda būs šī vizīte, taču esmu ļoti pateicīgs, ka esam vienīgā NATO valsts, kas dosies šādā papildus novērotāju vizītē, un ir šī iespēja vairāk uzzināt par caurskatāmību, kā rezultātā mēs mazinām šos riskus," norādīja ministrs.

Latviju apmeklējošais Sabiedroto spēku augstākās virspavēlniecības Eiropā komandiera vietnieks ģenerālis sers Džeimss Everards žurnālistiem norādīja, ka NATO ļoti uzmanīgi seko līdzi šīm mācībām, lai būtu gatava jebkuram negaidītam pavērsienam, īpaši ņemot vērā mācību potenciālo mērogu un caurskatāmības trūkumu. Ģenerālis akcentēja, ka Baltkrievijai un Krievijai ir tiesības rīkot mācības, taču šajā gadījumā tiks izmantoti ļoti lieli Krievijas kaujas spēki.

Ģenerālis arī esot pārliecināts, ka šīs mācības Krievija izmanto, lai sniegtu politisku vēstījumu un izmēģinātu jaunu aprīkojumu un tehniku, "taču tūlītējus militārus draudus NATO neredz".

Abas amatpersonas informēja, ka šonedēļ Rīgā sācies NATO vingrinājums Steadfast Pyramid 2017 un Steadfast Pinnacle 2017, kurā piedalās vairāk nekā 40 vecākie un augstākie virsnieki no NATO dalībvalstīm, kā arī partnervalstīm Somijas uz Zviedrijas. Mācības jau vairākus gadus tiek rīkotas tieši Latvijā.

Kā uzsvēra Everards, vingrinājumu mērķis ir apmācīt augstākos NATO vadītājus - gan esošos, gan topošos, sevišķi ņemot vērā jauno tehnoloģiju uzstādītos noteikumus.

Jau ziņots, ka Krievijas un Baltkrievijas militāro mācību Zapad aktīvā fāze norisināsies no 14.septembra līdz 20.septembrim. Baltijas valstīs ir bažas, ka Krievija mācības var izmantot agresīviem nolūkiem.

Paredzēts, ka militārās mācības Zapad 2017 Baltkrievijā novēros trīs Latvijas pārstāvji, bet Krievijā - viens.

Top komentāri

ha ha ha
h
Klauni
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis

Eiropa

Vairāk Eiropa

ASV

Vairāk ASV

Krievija

Vairāk Krievija

Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi

Cits

Vairāk Cits