Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Ziņojums: Krievijā politisko pretinieku vajāšanai izmanto padomju metožu maigāku versiju

Krievijas tiesiskā sistēma ir Padomju Savienības tiesiskās sistēmas organisks turpinājums, un tās metodes, kuras tiek izmantotas politisko pretinieku vajāšanai, kopumā var raksturot kā padomju metožu maigāku versiju, teikts ziņojumā par politieslodzītajiem mūsdienu Krievijā.

Ziņojumu pirmdien Saeimā prezentēja Krievu Pilsoniskās sabiedrības veicināšanas un krievu emigrantu atbalsta asociācijas (AREM) pārstāvji, uzsverot, ka dažādos periodos PSRS represijas tikušas īstenotas gan tiesas, gan ārpustiesas kārtībā.

Mūsdienu Krievijā atkal sākta pastiprināties režīma politisko pretinieku vajāšana, līdz ar to varai bija vajadzīgs analogs "tiesisks" instruments. Par tādu kļuva Kriminālkodeksa pants par publiskiem aicinājumiem ekstrēmiskām darbībām, kā arī pants, kas paredz atbildību par darbībām, kas vērstas uz naida kurināšanu, kā arī cilvēka vai personas grupas cieņas pazemošanu to dzimuma, rases, tautības, valodas un citu iemeslu dēļ, ja tās ir veiktas publiski vai izmantojot plašsaziņas līdzekļus, informācijas un telekomunikācijas tīklus, pausts ziņojumā.

AREM pārstāvji skaidroja, ka, lai pielāgotu šo Krievijas Kiminālkodeksa pantu politisko represiju veikšanai, tikusi īstenota tajos iekļauto definīciju ļoti plašas un patvaļīgas interpretācijas politika.

"Acīmredzot, Krievijā izveidojušos tiesībaizsardzībasprakses ietvaros, Krievijas Kriminālkodeksa pantu var attiecināt uz jebkuru negatīvu vai pat kritisku izteikumu par varas pārstāvjiem," teikts ziņojumā.

Tajā tāpat uzsvērts, ka, formāli līdzinoties daudzu Eiropas valstu likumdošanas nostādnēm, minētie Krievijas Kriminālkodeksa panti pārvērtušies par Krievijas PFSR likumdošanas analogiem.

Organizācijas pārstāvji brīdināja, ka pēdējos gados Krievijas Kriminālkodeksā parādījušies jauni panti, kuri var tikt izmantoti politisko oponentu un citādāk domājošo vajāšanai. Valsts iestādes, politisko represiju veicējas, ziņojuma autoru ieskatā ir analoģisku padomju struktūru mantinieces.

Kā ziņots, tuvākajā laikā Latvijā plānots dibināt Krievu pilsoniskās sabiedrības veicināšanas un krievu emigrantu atbalsta asociāciju (AREM), kurā plāno apvienoties Latvijai lojāli krievi un personas, kas iestājas pret Krievijā pastāvošo politisko režīmu.

Organizācijas iniciatīvas grupā darbojas gan Latvijas krievvalodīgie iedzīvotāji, gan arī krievu politemigrācijas pārstāvji. Jaunās organizācijas mērķis ir apvienot Latvijai lojālus krievus, kā arī atbalstīt pilsonisko sabiedrību Krievijā.

Top komentāri

Nevis
N
tiesiskās sistēmas, bet juridiskas sistēmas. `Tiesisks` ir apstākļa vārds - atbild uz jautājumu 'kāds'. Tiesisks nozīmē, ka lietas ne tikai tiek darītas atbilstoši likumam, bet arī to, ka likums ir atbilstošs cilvēktiesībām. Vārdu tiesisks izmanto, lai aprakstītu juridisko sistēmu. Krievijas juridiskā sistēma noteikti nav tiesiska, tāpēc saistībā ar to lietot "tiesisks" ir ļoti nepareizi...
Šeit ir jautri
Š
Bet šeit lauž rokas pensionāriem un sit neapbruņotus cilvēkus.
ko nu melšat:)))
k
Sorosa pamaksāts ziņojums (denunciācija?) Bet kas notiek Latvijā? Man riebjas lindermans, bet par runu apcietināt... kaut kā neož pēc tiesiskas valsts...
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Vai veido uzkrājumus nebaltai dienai?

Kopā nobalsojuši: 392

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Meja lūdz atlikt Brexit līdz 30.jūnijam(7)

Lielbritānija trešdien lūgusi Eiropas Savienību (ES) atlikt 29.martā paredzēto Brexit uz trīs mēnešiem, taču Eiropas Komisijas (EK) jau brīdinājusi, ka tas varētu radīt "nopietnus tiesiskus un p...

Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits