Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Irānā inficēšanās gadījumu skaits ar Covid-19 dienas laikā pieaudzis par vairāk nekā 1000

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Raul
R
What a timely piece now! Thank you so much for such a fantastic post. I saw your publications earlier, but this one I believe on of the the best, same as this one https://stephmonahan.com/essay-introduction/. How did you find so many details? I like how you organize everything, as it is truly easy to read. In general, I can recommend this article to everyone who is interested in that topic.
Hei , troļļfermas lopi !
H
Raksts par IRĀNU, ne Itāliju ! Jūsu vateņu brigadieris būs ko sajaucis ... stulbeņu izolators .
snm
s
Francijas parlamentā šonedēļ gāja karstas debates (kādam likumam ir iesniegti daži desmiti tūkstoši labojumu). Viena deputāte bija it īpaši aktīva, visu laiku gāja pie mikrofona. Šodien tviterī viņa ir paziņojusi, ka viņu ir aizveduši ātrie un ka viņai ir atklāts koronavīruss. Mediji jau ziņoja, ka Francijas parlamenta ēkā vīruss ir atklāts sešiem cilvēkiem, tostarp trijiem deputātiem. Makrons gribēja samazināt parlamenta deputātu skaitu no 677 uz 400. Var gadīties, ka vīruss to paveiks viņa vietā.
nu nez
n
Latvijas pilsoņiem nav tik bīstami doties uz Itāliju, kā palikt Latvijā un sagaidīt vīrusu tāpat. Latvijā analīžu veikšana ir maksas pasākums - sekas šai "bezmaksas" maksas medicīnai būs bīstamākas.
zin gan
z
Kur tādas tirgo, tavā paRašā ?
 • 5
 • 3
nemokies->zin gan
n
Varbūt tev ērtāk lietot tatstatūru kirilicā?
 • 3
 • 4
zin gan
z
latvijeciem / latvaņiem ir bīstami palikt Latvijā, laiks doties uz jopano maķ roģinu !
 • 4
 • 5
Italy
I
No pasaules izolēta ir Lombardija un vēl šādas provinces (pilsēta ar novadu apkārt): Modena, Parma, Piacenza, Reggio Emilia, Rimini, Pesaro e Urbino, Venezia, Padova, Treviso, Asti e Alessandria.
meh
m
Taisni pirms šī vīrusa ar lidmašīnu dabūju ar pārsēšanos izlidot cauri Bergamo. Latvijā bija auksta ziema(bez sniega) un tur pa nakti bija silts, ka varēja ārā sēdēt un droši vien ka tagad ir vēl siltāks(velta cerība, ka vīruss sprāgs siltumā). Pati lidosta bija nolaista - tualetes nebija tīras un visi cilvēki kas pa nakti gaidīja lidmašīnas gaidīja priekštelpās, kas bija daudz mazākas kā citās lidostās un arī ne ar kādu izcilu tīrību neizcēlās. Pilnīgi iespējams, ka tur bomži nakšņoja uz grīdas vai sēdekļiem. Tā kā tas bija mans pirmais iespaids par Itāliju, tad nav neko labs priekštats par to, ka ar higiēnu nav nekas kārtībā(nu vismaz salīdzinot ar RIX) Ziemeļitālijā, un droši vien ka ir sliktāk dienviditālijā... Tā ka pilnīgi ideāli apstākļi lai aplipinātu citus ar gripu vai koronavīrusu. PS Iesaku apskatīt karti kur vīruss ir "noķerts" - jau sen klejo pa pārējo Itāliju, kur korupcija tāda pati kā Latvijā.
 • 5
 • 1
snm
s
Itālija ir kļuvusi par Ķīnu...
 • 9
 • 3
paradox
p
Latvijas valdība nav aizliegusi Latvijas pilsoņiem doties uz Itāliju, bet Itālijas valdība ir aizliegusi Itālijas pilsoņiem doties uz Lombardiju un vēl 11 Itālijas provincēm. Iebraukt Lombardijā un izbraukt no Lombardijas tagad drīkst tikai nopietnu iemeslu dēļ. Tā raksta Latvijas vēstnieces Āboltiņas ieteiktais laikraksts "Corriere de la sera": Coronavirus, in Lombardia si potrà entrare e uscire solo per motivi «gravi e indifferibili».
P.S.
P
Ja valdība baidās no panikas, tad jāatzīst, ka paniku rada visvairāk tieši patiesas informācijas trūkums vai pat slēpšana. Jo vairāk valdība mierina, jo vairāk iemeslu iedzīvotājiem uztraukties.
 • 12
 • 1
snm
s
65 miljonu lielā Francija pārspēj 80 miljonu lielo Vāciju. Vācijā ir 800 inficētie, Francijā - 949. Dienas laikā Francijā ir 296 gadījumi, Vācijā - 130. Rodas iespaids, ka Eiropas valstis sacenšas par titulu "Vīrusiem draudzīgākā valsts".
->nu jā
-
Ķīna neko nav apturējusi - tikai ierobežojusi. Un nav skaidrs vai šī ierobežošana kaut ko vispār dod, jo nav iespējams visu atlikušo mūžu dzīvot izolēti no pasaules, jo neinficētie var tikt inficēti no pilnīgi veseliem vīrusa pārnēsātājiem, kas šo slimību būs pārslimojuši.
 • 4
 • 4
bet
b
949 ir skaits, ko sniegusi Francijas veselības ģenerāldirekcija, bet laikraksts "Le Figaro" ir saskaitījis datus, ko sniegušas departamentu veselības aģentūras un sanāca par 60 gadījumiem vairāk - 1009. Vārdu sakot, oficiālajiem datiem ne vienmēr var ticēt. Ja jau pat Francijas parlamenta ēkā ir atklāti 6 inficētie, tad patiesa situācija var izrādīties smagāka.
 • 8
 • 0
nu jā
n
Ķīnā šodien ir inficējušies 100, bet Francijā 300. Francijā pašlaik koronavīruss izplatās trīsreiz straujāk nekā Ķīnā. Bet ņemot vērā abu valstu iedzīvotāju skaitu (1,4 miljardi un 65 miljoni), izplatīšanās Francijā ir aptuveni 60 reizes straujāka nekā Ķīnā. Ķīna izplatīšanos ir apturējusi ar drakoniskām metodēm. Eiropā tādas neveic.
 • 7
 • 1
->jautājums
-
Irānā pilnīgi noteikti ir daudz vairāk saslimušo un arī mirušo, nekā Itālijā, jo no šīs valsts statistika nav ticama. Ja Irānā nebūtu saslimis ministrs, tad šī valsts vēl ilgi būtu visveselākā nācija pasaulē. Itālija vai Irāna nu jau nekādu lomu nespēlē... jo nav zāļu ar ko šo vīrusu ārstēt. Kaut kāda nozīme no šīs statistikas būtu tikai tad, ja šo vīrusu ārstētu. Ar laiku visi aplipināsies, saslims(daļa bez jebkādiem simptomiem) un aplipinās citus. Kad cilvēki iegūs dabisko imunitāti, tad šī pandēmija beigsies... līdz nākamajai reizei, kad kāds ķīnietis atkal ar savām nehigiēniskajām rokām gramstīsies gar beigtu sikspārņu vai zvīņnešu gaļu un pēc šīs gramstīšanās bez mazgāšanas lietos tās pašas rokas lai gramstītos gar cituām lietām. Visu koronavīrusu izplatība katru sezonu sākas Ķīnā - visas gripas nāk no turienes. Parastie gripas vīrusi visticamāk, ka nāk no Ķīnas cūkām - kuras visticamāk, ka senos laikos ir aplipinājuši cilvēki, kas tāpat gramstījās gar citiem zvēriem.
->bet
-
Un vēl par irāņiem, bet šoreiz par reliģiskajiem: viņu vidē koronavīruss izplatījās ļoti strauji, tāpēc, ka irāņiem ir reliģiskas tradīcijas, kas liek apsiekalot vienus un tos pašus priekšmetus - nu tāpat kā latvieši vēl nesen godībās dzēra no viena trauka. Arī Krievijā koronavīruss aktīvi izplatās caur pareizticīgo baznīcu, jo tur tāpat jābučo krusts un lieto vienus un tos pašus traukus reliģiskajos rituālos un pilnīgi iespējams, ka nākamais pārsteigums nāks no šīs Latvijas kaimiņvalsts. Tā ka Itālija ir nesvarīga - daudz svarīgāks ir nehigiēniskums, kas ir cilvēku kultūras ieražu pamatā.
 • 6
 • 1
->bet
-
Šis raksts ir par Irānas gadījumu skaitu - tiem kas joprojām mucā, Irānas oficiālie dati tikai nesen pēc Itālijas pieauguši vairākas reizes un būs vēl lielāki. Tie ir interesanti tikai tiem, kas tos nespēja prognozēt. Es nezinu ko tu par Itāliju esi satraucies - vīrusu var saķert ar gandrīz 100% iespēju tikai tur kur apgrozās daudz cilvēki - stipri šaubos, ka tūkstošiem latvju klīst baros pa Itāliju, kur itāļu gids latviešu valodā šiem tīrā letu mēlē stāsta par vietējo arhitektūru, utt. un pēc tam aizved iepirkties - tā kā to dara ķīniešu tūristu grupas. Latviešu tūristiem vislielākā iespēja saķert vīrusu ir lidmašīnā sēžot blakus šādam šķaudītājam un tur nav nekādas nozīmes vai lidmašīna ir no Itālijas.
 • 5
 • 2
->bet
-
Redz, mans provinciālais tautieti, kas mucā dzīvo un pa spundi barots - irāņi nedzīvo PSRS sistēmā un var iekāpt lidmašīnā un aizlidot uz Venēcijas filmu festivālu, arī uz Kijevu, lai lidotu tālāk. Vai caur Baku uz Maskavu un tālāk. Un tu nemaz nezini cik Latvijas ārzemju firmas nodarbina irāņus ar ES pasēm savos uzņēmumos un cik tie regulāri vai reti dodas pie savas sievas uz Irānu. Man bija viens tāds darba biedrs Latvijā - irānis: bija reti pretīgs purns - ir satikti labāki vēlāk. Un ES irāņu ir vesels bars - un tīri glītas meitenes.
 • 6
 • 1
bet
b
Mums ar Irānu nav diplomātisko attiecību, mums ar Irānu nav aviosatiksmes. Toties mums ir ļoti ciešas attiecības ar Itāliju. Tāpēc dīvaini, kāpēc "Diena" nepublicē datus par Itāliju.
 • 10
 • 2
ha, ha
h
Irānā 1000, bet Itālijā 1200 kopš vakardienas. Jābūt stulbam kā politiķim, lai nesaprastu, ka pandēmija attīstās pēc dabas noteiktiem un virusologiem sen zināmiem likumiem un būs līdzīga 1918-1920 gada spāņu gripai, kad saslima 1/3 no pasaules iedzīvotāju skaita un nomira ap 50 000 000. Tikai toreiz cilvēku bija 4x mazāk. Tā ka tagad būs 200 miljoni.
īsi
ī
Lombardijā par problēmu ir kļuvis sabiedriskais transports. Tas veicina vīrusa izplatību. Mediķi prasa stingrākus pasākumus sabiedriskajam transportam. Bet kādus? Neviens īsti nezina.
Ira un Chi
I
Irana un Kjina ir no retajam, kas pretojas Asv un Izraelas agresijai, un tieshi shajas valstis visvairak shis viruss izplatas....
Latvju puika
L
Tas ir patiesi labi !
 • 4
 • 3
jautājums
j
Kāpēc Krievijā vēl neizplatās tik strauji kā Irānā? Un kad Amerikai ir pretojusies Itālija?
 • 7
 • 2
īsi
ī
Itālijas valdība ir piešķīrusi 1 miljardu, lai pieņemtu darbā 20 tūkstošus darbinieku slimnīcās: 5 tūkstošus ārstu, 10 tūkstošus medmāsu, 5 tūkstošus sanitāru.
īsi
ī
Ķīnā esot sabrukusi 5stāvu viesnīca, kurā cilvēki tika turēti karantīnā.
īsāk
ī
Nopietns vīruss, ārda nost pat mājas !
 • 5
 • 1
Eiropas vērtības bez maskas
E
Francijas parlamentā jau 6 gadījumi, 3 deputāti un 3 darbinieki. Parlaments steigā dodas brīvdienās. Arī Itālijas parlamentā ir 1. Arī tas ir slēgts. Francija un Itālija gan nav slēgtas, par pilsoņiem parlamenti nerūpējas tik labi kā par sevi.
ha, ha
h
Itāļu sociāldemokrātu līderis arī, pēc dažām dienām droši vien strīpā sekos pārējie deputāti. Kad valdības nebūs, sāksies īstā demokrātija.
 • 4
 • 2
Ķīna kā mērvienība
Ķ
Pieņemot vīrusa izplatību Ķīnā (pret iedzīvotāju skaitu) par 100%, tad Irānā tie 124%, bet Itālijā 172% - drīz būs divreiz smagāks stāvoklis nekā Ķīnā. Citur: Šveicē 56%, Norvēģijā 45%, Igaunijā 13%, Polijā mazāk par 1%.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits