Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus
Rīgā +6 °C
Smidzinošs lietus
Otrdiena, 18. februāris
Kintija, Kora

Visviltīgākā Dienas sēne

Noslēdzies konkurss Dienas sēne 2018!

Kopš 2011. gada, kad laikraksts Diena kopā ar akciju sabiedrību Latvijas valsts meži sāka rīkot fotokonkursu sēņošanas entuziastiem, bijām pieredzējuši gan bagātākus, gan knapākus sēņu gadus, bet tik viltīgu gadu kā šis gan vēl ne. Šajā skaistajā un supergarajā vasarā, kas vienprātīgi atzīta par Simtgades vasaru, sēnes auga, bet tik neprognozējami, ka pat mobilie sakari neko daudz nepalīdzēja īstā brīža noķeršanā. Senāk baravikas uzvedās diezgan paredzami – kad sāka augt, tad gandrīz vai visā Latvijā, un tu tās varēji palaist garām tikai tad, ja visu nedēļu netiki līdz mežam. Toties šovasar un šoruden pat tie sēņotāji, kuriem ir savas slepenās vietas, kurās baravikas aug pat tad, ja citiem neaug, stāstīja, ka parasti šajās vietās tās var lasīt vismaz trīs dienas pēc kārtas, toties šogad tikai vienu. Arī sēņu izplatība, kad tās beidzot bija sākušas augt pēc lielā sausuma, kad pat gailenes tikpat kā nebija atrodamas, bija neparedzama – kamēr no Vidzemes nāca ziņas par lieliem baraviku klājieniem, Kurzemē bija tukšs, un otrādi. Citur bija tādi brīnumi kā netārpaini podiņi lielā skaitā. Tomēr tie, kam, tāpat kā veiksmīgā biznesā, trāpījās būt īstajā vietā īstajā laikā, varēja būt gandarīti arī šogad, un konkurss Dienas sēne 2018 bez sēņu fotogrāfijām nepalika.

 

Rezultāti

Tā kā vēl tiek solīta atvasara, sēņošanas sezonu nevar uzskatīt par noslēgtu, bet fotokonkurss gan beidzies. Tas noritēja 12 nedēļas – no 27. jūlija līdz 21. oktobrim. Visas konkursā iesniegtās fotogrāfijas līdz pat nākamajai sēņošanas sezonai varēs aplūkot www.diena.lv/sene.

Visvairāk lasītā sēne šogad, tāpat kā iepriekšējā gadā, ir beka. Pēc fotokonkursā iesniegto fotogrāfiju sēņošanas vietām, kas atzīmētas www.diena.lv/sene kartē līdz ar katras fotogrāfijas pievienošanu, var secināt, ka visaktīvākie sēņotāji šogad bijuši Kurzemes pusē un Pierīgā. Varbūt Latgales sēņotāji vienkārši nav tik aktīvi bildētāji, jo augusta sākumā bija laiks, kad tieši Latgalē, kur drusku tomēr lija, varēja atrast vairāk sēņu, kamēr slavenie Kurzemes un Vidzemes sēņu meži bija kā izslaucīti.

Laikraksta Diena un a/s Latvijas valsts meži astotā fotokonkursa Dienas sēne galveno balvu – laikraksta Diena pilna komplekta abonementu pusgadam saņem Elvīra. Autores fotogrāfija triju mēnešu balsojuma laikā ieguvusi 1389 balsis, un tajā redzama beka, kas atrasta Medņevas pagastā.

Skaistākās iesūtītās sēnes fotogrāfijas autors ir Haralds Dulmanis, viņš balvā saņem laikraksta Diena pamatkomplektu + KDi abonementu 3 mēnešiem.

Interesantākās sēnes atradēja šajā gadā bija Liene no Nautrēnu pagasta. Balvā viņa saņem laikraksta Diena pamatkomplektu + SestDienas abonementu 3 mēnešiem.

Fotokonkursa rosība šogad aktīvi norisinājās arī sociālajos tīklos, kur ikviens aktīvais sēņotājs varēja publicēt fotogrāfiju kopā ar tēmturiem #dienassene un #mammadaba, lai iegūtu konkursa organizatoru simpātiju balvu – īpašos sēņotāju gumijas zābakus. Šogad balvu iegūst Raimonds Romāns. Fotogrāfija aplūkojama sociālā tīkla Instagram profilā – @raymoonds.

 


https://www.diena.lv/sene

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas