Laika ziņas
Šodien
Migla

Egīls Zirnis

Vēsture Dienā: Ballīšu karalis Oja(1)

"Laikabiedri ar lielu pārliecību apgalvo, ka Oja bija 50. gadu nogales vispopulārākais dziedātājs Rīgā," pieminot igauņu dziedātāju un aktieri Bruno Oju (1933–2002) viņa 85. dzimšanas dienā, rakstīja mūzikas vēsturniece Daiga Mazvērsīte.

Zirnis joko - 22.05.2020.(1)

– Es esmu pūce.
– Vēlu ej gulēt un vēlu celies?
– Nē, zin’, lidoju bez skaņas un ēdu peles.

Zirnis joko - 20.05.2020.(1)

Nez kāpēc tie, kas ierodas nokavējušies, parasti ir daudz jautrāki nekā tie, kas viņus gaida.

Zirnis joko - 20.05.2020.(1)

Kad man ir problēmas, es sāku dziedāt un saprotu, ka mana balss ir daudz briesmīgāka par manām problēmām.

Zirnis joko - 12.05.2020.(3)

Izrādījās, ka vidējais pirksts viņam trūkst nevis tāpēc, ka viņš būtu strādājis gaterī, bet tāpēc, ka strādā par zobārstu.

Sporta vēsture Dienā: Maijs

Lai gan skrējēju un soļotāju šogad jau aprīlī gan galvaspilsētas ielās un parkos, gan citās Latvijas vietās šķita pat vairāk nekā citkārt, visam citam sportam šopavasar karantīnas krusts pāri. Kamēr par uzvaras izredzēm pār koronavīrusu un arī to, kāds pēc tam izskatīsies lielais un ne tik lielais sports, esam lielā neziņā, varam gremdēties nostalģiskās atmiņās, lasot Dienas ilggadīgā sporta nodaļas vadītāja Artura Vaidera pirmajā īstajā atjaunotās neatkarības pavasarī – 1992. gada 6. maija Dienā – rakstītajā: "Savulaik vasaras sporta sezona startēja tieši maija svētkos. Tā teikt, sakrāvuši sarkanos karogus un transparentus grēdās un – uz stadionu! Dažādi turnīri parkos, skvēros un stadionos, stafetes un kritēriji ielās. Viss kādreiz maijā. Daudz kas no to gadu spožuma grimis nebūtībā, arī daža interesanta tradīcija, kā stafetes skrējiens Rīgā. Grimis gan politisku, gan finansiālu iemeslu dēļ."

Šķēps debesīs(2)

Šķēpa mešana, droši vien skaistākā un pavisam noteikti tālākā no mešanas disciplī­nām, Latvijā par īpašu viegl­atlētikas disciplīnu bija kļuvusi tieši tajā gadā, kura beigās man bija lemts pie­dzimt – 1956. gada vasaras olimpiskajās spēlēs Melbur­nā Inese Jaunzeme kļuva par pirmo latvieti olimpisko čempioni. Vairs nav, kam drošības pēc pārjautāt, bet, cik atceros no vecāku stāstiem, es pat vārdu dabūju šķēpa mešanas sakarā – vīriešiem šajā disciplīnā Melburnā bija uzvarējis norvēģis Ēgils Dānielsens.

Zirnis joko - 06.05.2020.(2)

Interesants fakts: strādājot par radio ētera personību, vari sajukt prātā, un neviens to nepamanīs.

Zirnis joko - 06.05.2020.(3)

Nez, savos pāri sešdesmit es vienkārši palieku resns, vai varbūt man joprojām ir augošs organisms?

Zirnis joko - 05.05.2020.(1)

Atradināties no rupju vārdu lietošanas nav grūti, daudz grūtāk ir beigt domāt tādos vārdos.

Vēsture Dienā: Lielais sprādziens(6)

Neatkarības atjaunošanas piecgadi Latvija nosvinēja ar blīkšķi – 1995. gada 4. maijā tika uzspridzināts Skrundas monstrs. Tiem, kas ir jaunāki par tiem laikiem, šo augstceltni, kas Liepājas braucēja acīm parādījās, no Rīgas puses tuvojoties Skrundai, vairs lemts redzēt tikai kinohronikās, bet neko daudz zaudējuši viņi nav – padomju vidēja darbības rādiusa kodolraķetes, ar kurām bija pilna Kurzeme (dzirdat, vaimanātāji par "NATO okupāciju"!), atradās pazemē un nebija apskatāmas, bet Skrundas monstrs arhitektoniskās ieceres un izpildījuma ziņā bija gan garlaicīgs, bet ne tuvu ne sliktāks objekts kā daudzas padomju laikā un arī vēlāk celtās privātmājas Latvijā, no kuru bezgaumības mūs laikam tiešām spētu atbrīvot tikai kodolsprādziens. Kā no Padomju armijas klātbūtni simbolizējošas celtnes no Skrundas lokatora bija jātiek vaļā, un nu šis brīdis bija pienācis.

Kā jūras ērglis sagrozīja horizontu(11)

Latvijas Dabas fonda ornitologs Jānis Ķuze par tiešraidēm no putnu ligzdām, riskanto kāpienu pie stārķēdājiem un par to, kur būvēt vēja parkus būtu noziegums.

Zirnis joko- 30.04.2020.(2)

Vai tu gribētu atpakaļ Padomju Savienībā, ja tev apsolītu, ka tu tur būsi astoņpadsmitgadīgs?

Zirnis joko - 28.04.2020.(1)

Šīs zāļu tējas lapas satur antioksidantus – brīnišķīgu līdzekli, kas ļauj divas reizes paaugstināt tējas cenu.

Grūbe improvizācijas koridorā

Dailes teātra aktieris Dainis Grūbe par atgriešanos "uz kājām", maratona nepietiekamību un to, ko darīs Džilindžers.

Sporta vēsture Dienā: Aprīlis(1)

Bija Dienas vēsturē viens aprīlis, kad sports, konkrēti basketbols, izpelnījās ne tikai karstas diskusijas, bet pat komentāru avīzes pirmajā lapā.

Vēsture Dienā: Karš Grīnvalda acīm(2)

Nupat, 14. aprīlī, 70 gadu būtu palicis dramaturgam Dainim Grīnvaldam (1950–2013). Daudzi viņu atceras kā jauno autoru audzinātāju, bet vēl viens paliekošs Daiņa veikums bija sava tēva, Rīgas 8. Raiņa strādnieku jaunatnes vakara vidusskolas direktora, Jāņa Grīnvalda (1897–1981) kara laika dienasgrāmatu izdošana grāmatā 2002. gadā: Dainis Grīnvalds. Kā es redzēju tās lietas. Mana tēva Jāņa Grīnvalda dienasgrāmata. 1940–1945.

Zirnis joko- 24.04.2020.(2)

Puisis, kurš bija apmeklējis tikai vienas karatē nodarbības, paspēja huligāniem tikai paklanīties.