Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Egīls Zirnis

Zirnis joko - 22.05.2019.(1)

Iedzēris televīzijas laika ziņu diktors rītdien gaidāmo laiku izsmeļoši raksturoja ar vienu vārdu.

Zirnis joko - 21.05.2019.(1)

Ja tev jau sešus gadus nav bijis sievietes, neuztraucies! Sāksi iet skolā, viss mainīsies.

Dimantu meklētāji

Šajās dienās Latvijā sāk rādīt filmu par dimantu rakšanu – "prātnieka" Kaspara Rogas un žurnālista Sandija Semjonova dokumentālo kinostāstu Meklējot Mr. Kauliņu. Apslēptas vai vienkārši zemē atrodamas mantas meklēšana laikam gan ir doma, kuru, tāpat kā masaliņas, ir izslimojis ikviens puika, bet dažs sasirgst tik nopietni, ka no lāpstas netiek vaļā visu mūžu. Tā kā Latvijā zeme ir diezgan irdena, te racēju gēns ir varējis nostiprināties ne pa jokam

Labs rīts!(1)

Maijam ir tās dienas skaistās, visi, kam nav slinkums, slaistās. Daži pat līdz pieciem rītā uzdzīvo un iekļūst tvītā. Sitējs upurim līdz ķūlim, kā tāds ticis šim līdz mūlim? Pilsētā, kur piedzimst vēji, valda baigie izsitēji. Kambala, aun fiksi kājas, būs tev arī jāliepājas!

Zirnis joko - 16.05.2019.(1)

– Katram trešajam vīrietim ir problēmas dzimumdzīvē.
– Nu protams, trešais liekais...

Zirnis joko - 15.05.2019.(1)

Studentu stipendijas paaugstināšanu neviens cits neatbalsta tik ļoti kā lielas un mazas alusdarītavas.

Zirnis joko - 15.05.2019.(1)

Pievilcīgs, bagāts, perspektīvs – tā sākas to īpašību saraksts, ar kurām man nav nekāda sakara.

Režisore Dzintra Geka par Ilmāru Blumbergu un "bandīta meitas" likteni(1)

Droši jūtos tikai tad, kad mugura ir pret sienu, – pirms sarunas izvēloties vietas pie galda, atklāj kinorežisore Dzintra Geka un paskaidro, ka čekisti viņas māti arestēja, no aizmugures uzliekot cimdotu roku uz pleca. Māte tad jau gaidīja Dzintru, varbūt kaut kas no mātes tā brīža sajūtām meitai ir ticis. Nu jau turpat 20 gadu Dzintru Geku pazīst vispirms kā izsūtīto Sibīrijas bērnu atmiņu kopēju, daudzu šai tēmai veltītu filmu un divu milzīgu sējumu Sibīrijas bērni veidotāju, regulāru ekspedīciju rīkotāju uz izsūtīto latviešu dzīves un atdusas vietām Sibīrijā. Taču viņas radošajā biogrāfijā ir arī daudz citu filmu. Pēdējās divas, Kurts Fridrihsons un Ilmārs Blumbergs, kuras pirmizrāde notika 4. maijā, veltītas māksliniekiem. Tiesa, arī viņu liktenī Sibīrijai ir liela nozīme, un Blumberga gadījumā tieši Sibīrija satuvināja mākslinieku un režisori, rezultātā tapa filma. Liktenis bija lēmis tai iemūžināt pēdējo posmu izcilā mākslinieka mūžā.

Zirnis joko - 08.05.2019.(1)

Dzīve ir kā konfekšu kārba – ja esi pielaidis tai klāt sievieti, vari no konfektēm atvadīties.

Zirnis joko - 07.05.2019.(1)

Nav diezcik patīkami nodarboties ar seksu apģērbu uzlaikošanas kabīnē un dzirdēt no meitenes, ka viņai vajadzētu vienu izmēru lielāku.

Tikai atnesiet neatkarību!(39)

Izvēloties Tautas frontes kandidātus vēlēšanām, gandrīz vai galvenais kritērijs bija drosme – vai kandidāts nebaidīsies nobalsot par neatkarību, jo nekādus tūlītējus labumus šis balsojums nesolīja, toties iespēja tikt labākajā gadījumā aizsūtītam uz vēsākām zemēm gan nebija izslēdzama. Nākamais kritērijs bija spēja uzrakstīt likumus, jo tos mēs rakstījām no jauna, – notikumus pirms 1990. gada 4. maija atceras Latvijas Tautas frontes pirmais priekšsēdētājs Dainis Īvāns.

Vēsture Dienā: Apģērbs kā signāls

Pirms ceturtdaļgadsimta, 1994. gada aprīļa beigās, arī bija karsts laiks – politiski karsts. Tālaika Dienas vēsta, ka Rīgā arestēts Haritonovs, savukārt Maskavā 1994. gada 30. aprīlī Guntis Ulmanis un Boriss Jeļcins paraksta līgumu par Krievijas karaspēka izvešanu no Latvijas. Tā bija jāpabeidz līdz 31. augustam (izņemot Skrundas radiolokācijas staciju, kurai tika ļauts darboties līdz 1998. gada 31. augustam; diemžēl līguma podaročnij kompļekt jeb dāvanu komplektā bija iesaiņota arī daudzu PSRS militāro pensionāru palikšana uz pastāvīgu dzīvi Latvijā). Taču kultūras dzīvē lielāks par operas mākslinieku dziedošo piketu ar pašu Kārli Zariņu priekšgalā bija kāds cits notikums – Nepieradinātās modes asambleja. Tai arī Diena veltīja daudz uzmanības, tostarp 30. aprīļa SestDienā 60. gadu modes revolucionāru Pako Rabani intervēja Normunds Naumanis.

Zirnis joko - 03.05.2019.(3)

Krievija pamazām pāriet no stāvokļa "Naudas nav, bet jūs turieties!" uz stāvokli "Naudas nav? Bet ja atradīšu?".