Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Egīls Zirnis

Zirnis joko - 13.07.2018.

Ne jau tādēļ cilvēks ir izcīnījies līdz barības ķēdes augšgalam, lai kļūtu par veģetārieti!

Zirnis joko - 11.07.2018.

Šonedēļ gaidāmas klimata anomāljas – gaisa temperatūra atbildīs mēneša vidējai temperatūrai.

"Austrumi" un "Rietumi" ir mākslīgi jēdzieni, kas neatbilst realitātei. Saruna ar kultūrvēsturnieku Kasparu Kļaviņu(11)

"Islamizāciju cenšas realizēt cilvēki, kas paši no islāma un Tuvo Austrumu kultūrvēstures mantojuma zina maz. Drīzāk tā ir stulbināšana. Un viss ir atkarīgs no pašas Eiropas pārvaldniekiem. Vienlaikus Eiropai draud sociāli ekonomiska un tehnoloģiju disfunkcijas noteikta katastrofa vēl daudz ātrāk nekā jebkas cits," norāda kultūrvēsturnieks Kaspars Kļaviņš, grāmatas Savienotie trauki autors, kurš ieniris Austrumu un Rietumu starpkultūru aisberga dziļumā un ieraudzījis tur islāmistu radikalizācijas iemeslus, depresijas reitingus un bēgļu problēmas risinājumu.

Vēsture Dienā: Svētki brīvvalstī(1)

Arī pirms 25 gadiem bija Dziesmu svētku gads – XXI Vispārējie latviešu dziesmu svētki un XI Latviešu deju svētki notika no 1993. gada 27. jūnija līdz 4. jūlijam. Pirmo reizi Dziesmu svētkos plaši uzstājās tautas mūzikas ansambļi. Goda virsdiriģenti bija Haralds Mednis, Leonīds Vīgners un Roberts Zuika. SestDiena brīdi pirms svētku sākuma, 1993. gada 22. jūnijā, Elitas Pētersones rakstā ieskatījās Dziesmu svētku norisēs brīvvalsts laikā – 1926., 1931., 1933. un 1938. gadā.

Zirnis joko - 06.07.2018.(1)

Brāļu nav un māsu tev?
Nebūs ar, kā rādās?
Parādu par brālīti
Ātrais kredīts gādās!

Zirnis joko - 03.07.2018.

Skleroze ir tad, kad tu sēdi kinoteātrī, nodziest gaisma un tu sievai prasi: "Tas ir pie mums vai visā mājā?"

Labrīt!

Ūja vējš, ūja, vējš,
trīs uz viena kumeliņa!
Jānis jāja, Juris jāja,
vēl mazais Pēterītis!

Šī tautasdziesma nāk prātā, mēģinot aptvert tos neskaitāmos svēt­kus un tiem pielīdzinātos pasākumus, kuri mums šogad jau ir bijuši un vēl stāv priekšā.

Zirnis joko - 27.06.2018.(1)

Pār gadskārtu Jānīts nāca
Savus bērnus apraudzīt.
Šogad vairs neraudzīja -
Mums ir datu aizsardzība!

Zirnis joko - 26.06.2018.(2)

Jāņu rītā latvju tauta
Izskatās kā karā kauta:
Visi sapampuši, stīvi
Nekustas pat tie, kas dzīvi.

Zirnis joko - 22.06.2018.(1)

Tautu meita nedabūja
Jāņu nakti izbaudīt:
Īsa bija Jāņu nakts,
Puisītim vēl īsāka.

Sildieties, jāņubērni!(4)

Pirms dažiem gadiem SestDiena ieteica latviešiem dažas viņu tradicionālās pozas, lai papardēs iegājušajiem nebūtu ilgi jālauza galva, kā darīt, jo Jāņu nakts ir īsa. Atgādinām populārā­kās.

Zirnis joko - 21.06.2018.

Cilvēka mūža ilgums ir radīts tāds, lai cilvēks no piedzīvotā nespētu izdarīt nopietnus secinājumus.

Zirnis joko - 21.06.2018.

Sieva saka, ka man esot divi lieli trūkumi – es neklausoties, ko viņa saka, un vēl kaut kas...

Nav spējis nogalināt pat vistu. Saruna ar režisoru Valteru Sīli(5)

Nevienas brīvas vietas pat teātra darbiniekiem – tādas ir pirmās ziņas par abu dusmīgo putnu Baloža un Sīļa tandēma, proti, dramaturga Jāņa Baloža un režisora Valtera Sīļa, jaunajai izrādei Mežainis veltīto publikas interesi. Sīlis, kura radošajā biogrāfijā ir tādas populāras izrādes kā Svina garša, Osedžas zeme, Visi mani prezidenti, Leģionāri, Būt nacionālistam, Veiksmes stāsts, tiek dēvēts arī par konsekventāko politiskā teātra kopēju Latvijā. Mežaiņa pamatā ir stāsts par pēdējo mežabrāli, 1995. gadā pēc 50 gadu slēpšanās no pagrīdes iznākušo Jāni Pīnupu. Vispirms izmēģināts Lietuvā Kauņas teātrī, tagad Pīnupa stāsts sākas Nacionālā teātra Jaunajā zālē.

Vēsture Dienā: Kā mēs atkal vēlējām(1)

Pirms 25 gadiem Latvijas pilsoņi pēc 62 gadu pārtraukuma atkal vēlēja savu parlamentu. Turklāt uzreiz izmēģinot, ko nozīmē rīkot vēlēšanas vasarā. 5. Saeimas vēlēšanas notika 1993. gada 5. un 6. jūnijā. "Redz, ka Saeimu sagaidīju!" Dienas korespondentei Dacei Zvirbulei 4. jūnijā priecīga teica Bauskas simtgadniece Anna Šlāgane, kura bija dzimusi 1893. gada 18. martā Bauskas apriņķī, Brunavas pusē. Piedzīvojusi gan vācu baronu laikus, gan Pirmo pasaules karu, gan sarkanos, gan baltos, pirmās Saeimas vēlēšanās Šlāgane balsojusi par Kārli Ulmani.

Zirnis joko - 15.06.2018.(1)

Filmu Staļina nāve nedrīkst rādīt valstī, kurā ne visi vēl zina, ka viņš ir miris.