Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +18 °C
Skaidrs
Ceturtdiena, 29. jūlijs
Vidmants, Edmunds, Edžus

Egīls Zirnis

Zirnis joko - 29.07.2021.

Neraugoties uz virusoloģijas straujo attīstību, cilvēku skaits pasaulē turpina palielināties.

Zirnis joko - 27.07.2021.(1)

Mazāk zināsi, labāk gulēsi – atcerējies šo atziņu, nolēmu šorīt uz skolu neiet.

Vēsture Dienā: Katastrofa svelmē(1)

Liels karstums ir bijis arī citas vasaras un turēts aizdomās par dažu traģēdiju izraisīšanu vai veicināšanu. Viena no skaļākajām katastrofām notika pirms 20 gadiem, 2001. gada 29. jūlijā ap pulksten 13.30 Berģos. "Svelmainajā svētdienas pēcpusdienā pie Rīgas robežas uz Vidzemes šosejas avarēja un sadega helikopters, tikai laimīgas nejaušības dēļ nesaduroties ar kādu automašīnu uz pārpilnās maģistrāles," rakstīja 30. jūlija Diena. Negadījumā gāja bojā tā pasažieris, bet pilots guva smagus apdegumus un trīs dienas vēlāk Valsts apdegumu centrā nomira.

Aizklauvēties līdz senioru sirdīm(3)

Kardiologs Andrejs Ērglis par to, vai karstā laikā jārušinās dobē, par pozitīvo un negatīvo antivakseru kustībā, par vecuma relativitāti un par to, kādā valodā runā politiķi.

Sākas konkurss Dienas sēne 2021

Fotokonkurss Dienas sēne šogad notiek jau vienpadsmito reizi. Vienpadsmit gadu ne tuvu nav tik ilgs laiks kā Latvijas Nacionālā Dabas muzeja sēņu izstādēm, kuras tiek rīkotas jau kopš pagājušā gadsimta 50. gadiem, tomēr arī Dienas sēne jau ir paguvusi pieredzēt dažādus sēņu gadus.

Zirnis joko - 23.07.2021(1)

Tetovējumi uz kājām padara vienlīdzīgas tetovētās jaunietes un padzīvojušas sievietes ar varikozām vēnām.

Zirnis joko - 23.07.2021(1)

Sievietes lielākais noslēpums ir nevis tas, cik viņai gadu, bet tas, ko viņa darīja pirms šī vecuma.

Cik ilgi karsēs?(3)

Vērīgākie tviterpublikas pilsoņi bija pamanījuši, ka amerikāņu meteoroloģijas kompānija AccuWeather pavasarī prognozēja Baltijai šo vasaru vēsu un mitru, un, tā kā tviterī jau kaunu neprotas, nekautrējās šo prognozi atgādināt jūlija vidū, kad Latvijā tikai kapitālisms izglāba cilvēkus no pārkaršanas vairāk nekā 30 grādu svelmē un organisma izžūšanas, piepildī­dams veikalu plauktus ar dažādiem šķidrumiem, visupirms jau alu, kuru, kā zināms, var izdzert vairāk nekā ūdeni.

Zirnis joko - 21.07.2021.(1)

– Atvainojiet, vai jūs neesat redzējis manu dvīņubrāli?
– Jūs jau vienreiz man to jautājāt.

Zirnis joko - 21.07.2021.(1)

Drīz vien tiem neveiksminiekiem, kuri nepaguva nopirkt bitkoinus, piepulcēsies neveiksminieki, kuri nepaguva tos pārdot.

Zirnis joko - 20.07.2021.(1)

Bērnudārza audzinātājas izdomāja bērniem pievilcīgus nosacījumus: kurš pirmais aizmigs, tas drīkstēs dienasvidu negulēt.

Karsts laiks dzīvnieku pasaulē

Dabas aizsardzības pārvaldes vecākais eksperts Vilnis Skuja par to, kas putnus un zvērus nospiež vairāk par svelmi, par bērnu ēšanu un par jaunās paaudzes karu.

Zirnis joko - 16.07.2021(3)

Ja sieviete tev parādās kaila, tas vēl nenozīmē, ka viņa tev uzticas. Ja bez kosmētikas, tad gan.

Labrīt, auksts alus ir?(2)

Globālā sasilšana, ja tāda vispār ir un ja tā izskatās tāda kā šīs dienas – nu jau nedēļas – jūlijā, kad pat pēc negaisa temperatūra ātri vien atgriežas virs trīsdesmit grādu latiņas, laikam tiešām ir briesmīga lieta. Bet ne jau tāpēc, ka Rīgā visa zāle dzeltena, ārpus Rīgas stārķu ligzdās visi putni elš kā suņi un līdakas neķeras pat tam makšķerniekam, kurš pamanījies paņemt atvaļinājumu, tātad var būt pie ūdeņiem gan rītā, gan vakarā.

Zirnis joko - 15.07.2021.(1)

Zināmā vecumā tu uz grābekļiem turpini kāpt ieraduma pēc, ne vairs jaunu izjūtu meklējumos.

Zirnis joko - 14.07.2021(3)

Mazdēliņš bija sācis lolot cerības beidzot padzīvot viens pats, bet tad viņa vecmāmiņa un vectētiņš sapotējās.

Zirnis joko - 14.07.2021(1)

Par satiksmes autobusā pamanītiem aizdomīgiem priekšmetiem jāziņo autobusa vadītājam, lai viņš pagūtu aizbēgt.

Zirnis joko - 13.07.2021.(2)

Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns uzaicinājis Krievijas prezidentu Putinu uz Phenjanu apmeklēt samitu G2.

Vēsture Dienā: Viesuļvētra Rīgā un lietusgāzes laukos 2001. gada vasarā

Nevar prognozēt, kas būs noticis līdz šā raksta publicēšanas brīdim, bet tā tapšanas laikā, 9. jūlijā, vismaz Rīgā solītie zibeņi un pērkoni kā nenāk, tā nenāk, pat parasts lietiņš skopojas, kur nu vēl virpuļviesulis, kas sagrieztu debesi ar zemi un, kas zina, vēl Pārdaugavas uzvareklim pieķertos un aiznestu pa gaisu līdz Daugavai kā Lāčplēsis Melno… Tik ilgstošs karstums vasarā virs plus 30 grādiem pat ilgdzīvotājiem atmiņā nav saglabājies, taču negaisi gan nav likuši sevi gaidīt.

Zirnis joko - 9.07.2021(1)

Sliktais puika, ieraudzījis krītošu zvaigzni, vēlējās nākamās zvaigznes krišanu un īsā laikā iznīcināja visu Galaktiku.

Zirnis joko - 08.07.2021.(1)

Havaju salās sērfings esot iekļauts skolu programmās. Acīmredzot havajiešiem liekas, ka pasaule viņus nepietiekami apskauž.