Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Egīls Zirnis

Vēsture Dienā: Kapos bez helovīna

Nejautā bērniem, kuri svētki šoruden svarīgāki – Latvijas simtgade vai helovīns –, ja negribi dzirdēt necerētu atbildi. Taču ilgdzīvotāji atceras laikus, kad Latvijā helovīnu vēl nesvinēja.

Zirnis joko - 09.11.2018.

Tas, kurš domā, ka fakti ir neapgāžama lieta, sievietes pazīst tikai pa gabalu.

Ko šausim svētkos(14)

Latviešu tautas pašnoteikšanās tiesību īstenošanas akta svētki mēdz būt diezgan dažādi laika un politisko apstākļu ziņā.

Zirnis joko - 06.11.2018.(1)

Mīlestība ir tas, kas saista vīrieti un sievieti pēc tam, kad viņi ir apģērbušies.

Zirnis joko - 06.11.2018.(1)

Jo vairāk manu paziņu dabū autovadītāja tiesības, jo uzmanīgāk es skatos apkārt, pirms izeju uz ielas.

Vēsture Dienā: Veļu laika murgi

Sensenos laikos laikrakstā Diena bija arī rubrika Aģentūra Krēsla ziņo. Kādu dienu aģentūra Krēsla dziļā krēslā devās uz vēstures mēslaini. Gados jaunākiem cilvēkiem jāpaskaidro, kur tajos laikos (Krēslas gājiena tekstuālais un vizuālais atreferējums bija publicēts 1991. gada 26. oktobra SestDienā) Rīgā atradās lielākā vēstures mēslaine – Esplanādē, kuru padomju okupācijas gados sauca par Komunāru laukumu.

Zaļie cilvēciņi nenāks, bet...(61)

Zviedrija nesen izpētījusi, ka konflikta gadījumā tā spētu aizstāvēt tikai vienu Zviedrijas reģionu vienu nedēļu, – stāstot par Krievijas atturēšanas iespējām Eiropā, cita starpā min politikas zinātņu doktors LU Sociālo zinātņu fakultātes asociētais profesors Toms Rostoks un piebilst, ka šāds iznākums ir loģiskas sekas ilgai pārliecībai, ka Baltijas jūras reģionā militāri konflikti vairs nevar notikt, tātad militāros izdevumus var samazināt.

Zirnis joko - 02.11.2018.(1)

Paskatījos spogulī un ar gandarījumu konstatēju, ka izskatos visnotaļ sportisks – kā sumo cīkstonis.

Zirnis joko - 01.11.2018.(1)

Tava iekšējā pasaule nevienu neinteresē. Cilvēkiem ir svarīgi, lai tev būtu tīrs apģērbs, lai tu smietos par viņu jokiem un nesprūstu durvīs.

Zirnis joko - 31.10.2018.(1)

Kad ar mēli ķersi pirmās sniegpārsliņas, vispirms pārliecinies, vai visi gājputni jau aizlidojuši.

Zirnis joko - 30.10.2018.(1)

Ieviesu kārtību savā dzīvoklī, un izrādījās, ka tas ir nevis divistabu, bet trīsistabu.

Visiem pietiks!(1)

Gaidu to brīdi, kad iestāsies rutīna un mēs domāsim par lietu risināšanu, dažas dienas pēc Nacionālās enciklopēdijas drukātā, Latvijai veltītā sējuma atvēršanas atzīstas vēsturnieks Nacionālās enciklopēdijas redakcijas vadītājs Valters Ščerbinskis un atklāj, ka darbs līdz sējuma laišanai klajā bijis aizraujošs, bet reizē arī pārāk stresains, lai tādā režīmā darbotos ikdienā. Nevienā grāmatnīcā sējums vairs nav nopērkams, Nacionālajā bibliotēkā tika izpirkts vienā rāvienā. Ščerbinskis mierina – novembra otrajā pusē būs papildtirāža.

Zirnis joko - 26.10.2018.(1)

Ja tev šķiet, ka tava fotogrāfija izmantota Tūrista brokastu konservu reklāmā, laiks tievēt.

Zirnis joko - 23.10.2018.(1)

Ja runcis pielaidis istabas kaktā, iepilini tajā peļķē baldriāna pilienus, viņš pats izlaizīs.

Māmuļa trijos gadsimtos(2)

150 gadu jubileju svin vecākā latviešu organizācija, Latvijas valsts šūpulis – Rīgas Latviešu biedrība. Tās pirmā nama pamatos tika iemūrētas labākās latviešu avīzes.

Vēsture Dienā: Kopīgs nē, bet ne jā(3)

30 gadu jau ir vēsture, 2018. gada 12. oktobra SestDienā saka vēsturnieks Gatis Krūmiņš, vaicāts par Latvijas Tautas frontes 30 gadu jubilejas konferenci. Desmit gadu vēsturei ir par īsu, toties jubilejas svinēšanai gan der. Latvijas Tautas frontes desmitgadei 1998. gada rudenī Dienā tika veltīti vairāki lieli raksti. 1998. gada 9. oktobrī Tautas frontes vēsturisko misiju izvērtēja LTF pirmās domes valdes loceklis, garīdznieks Juris Rubenis. Viņa rakstā atrodamas arī aiz auss liekamas atziņas visiem tiem, kas vēl nav pārliecināti par to, ka demokrātiskas vēlēšanas ir nevis veids, kā paātrināt mannas biršanu no debesīm, bet asinsizliešanas alternatīva cīņā par varu.

Zirnis joko - 19.10.2018.

Ja sēņu mežā tev ceļu sāk rādīt apustulis Pēteris, tu esi apmaldījies.