Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Egīls Zirnis

Zirnis joko - 04.08.2020.

– Esi ar mani! Es tev nesīšu kafiju gultā!
– Es esmu precējusies!
– Divas kafijas!

Vēsture Dienā: Karam nesagatavoja(7)

Padomju okupācijas pēcstaļiniskajā periodā latvietis dzimtenē varēja vilkt dzīvību tīri mierīgi, atskaitot vienu – dienestu armijā. Tas gan attiecās tikai uz vīriešiem, toties perspektīvas bija stipri dažādas, sākot ar vienkārši zaudētiem gadiem un beidzot ar sabeigtu fizisko vai psihisko veselību vai, it sevišķi kopš 1979. gada padomju invāzijas Afganistānā, pat ar atgriešanos cinka zārkā. Tad nu izvairīšanās no armijas kļuva par īpašu mākslas žanru (ja neticat, varat pajautāt, piemēram, Alvim Hermanim). Gluži loģiski atmodas laikā viena no protesta tēmām bija protests pret dienestu okupētājvalsts armijā.

Ēdiens vieno cilvēkus

Pavārs Uvis Janičenko par to, kā izdzīvot restorānu kosmosā, fugu zivs garšu un par 30 kārtu vakariņām.

Labrīt!(4)

Vasara mūsdienās vismaz pilsētās, bet ne tikai tajās, nozīmē vispirms gandrīz nepārtrauktu un stipri nepatīkamu jandāliņu. Kur tie gadi, kad lielākais troksnis laukos bija izkapts švīkstoņa rasainā zālē un zirga pakavu dunoņa, bet pilsētās rets auto un, jā, ripzāģi gan zāģēja malku dūšīgi, bet vasarā tomēr retāk. Laukos pēc tam nāca kāpurķēžu traktoru laiks, bet tie jau gluži bez vajadzības apkārt nebraukāja, lai arī degviela bija tik lēta un tika izsniegta tik plānveidīgi, ka mēneša beigās dažreiz traktoristiem nācās to liet grāvjos.

Zirnis joko- 30.07.2020.(1)

Attālinātās strādāšanas pamatlikums: ja tu kaut ko nevari aizsniegt no dīvāna, tātad tev to nevajag.

Zirnis joko- 30.07.2020.(3)

Ja tu dzersi tik knapi, mēs piedzersimies tikai ap vieniem naktī un atkal neizgulēsimies!

Zirnis joko - 28.07.2020.(1)

Cīņa ar korupciju kā "ķer un atlaid" princips makšķerēšanā – noķēra, parādīja, palaida vaļā.

Vēsture Dienā: Kad sportot drīkstēja

Tā kā šovasar olimpiskie prieki izpaliek, atliek vien atskatīties uz pagātnes slavas mirkļiem. (Varbūt labi vien ir, ka spēles atliktas, jo latviešiem nekādu dižu cerību tajās šoreiz nebija, bet pandēmijas laikā, iespējams, ka ar koronavīrusu tiksim galā labāk nekā konkurenti un pēc tam viņiem sporta laukumos parādīsim.) Atskatīsimies uz spēlēm pirms 28 gadiem, kurās baltieši izcīnīja savu pirmo medaļu pēc neatkarības atjaunošanas, – Barselonas olimpiādi 1992. gadā.

Sākas konkurss Dienas sēne 2020

Savā jubilejas – desmitajā – gadā a/s Latvijas valsts meži un Dienas rīkotais fotokonkurss Dienas sēne sākas, divu jaunu apstākļu stiprināts.

Zirnis joko - 24.07.2020.(2)

Kā atšķirt matemātiķi no fiziķa? Matemātiķim "paralēli" antonīms ir "perpendikulāri", bet fiziķim – "virknē".

Neslepenais eksperiments(3)

Notikumi Tērbatas ielā liek citēt bijušajam Krievijas premjeram Viktoram Černomirdinam pierakstītu teicienu: "Nekad tā nebija bijis, un še tev – atkal!" Nebija jābūt lielam pareģim, lai nojaustu, ka kārtējais fiksais eksperiments ar ielu slēgšanu izraisīs kārtējo viļņošanos un pretēju viedokļu sadursmi, bet diez vai kāds paredzēja, ka būs tāds ļembasts.

Zirnis joko - 23.07.2020.(1)

Karantīnas laikā nepaļaujieties uz pidžambiksēm, tās var maldināt, drošības pēc ik pa laikam pamēģiniet uzvilkt džinsus.

Zirnis joko- 21.07.2020.(4)

Man iesaka valkāt to, kurā man ir ērta jušana. Bet es taču nevaru staigāt apkārt ar dīvānu.

Laika bikses(2)

Laiks ir garāks par Porziņģi, savā dzejoļu krājumā skolas vecuma bērniem Laika bikses rakstīja Juris Kronbergs (1946. gada 9. augusts–2020. gada 6. jūlijs). Grāmatā bērniem raksturīgā vēlme paātrināt laika plūdumu sastopas ar pieaugušā bailēm no laika, teikts anotācijā. Lai gan pieaugušais nebaidās no laika, viņš baidās no laika beigām.

Zirnis joko - 14.07.2020.(1)

Kādā jaukā dienā koronavīruss, dzīvodams Ķīnā, uzzināja, ka visi ceļi ved uz Romu...

Vēsture Dienā: Sirdsapziņa un filma(5)

Pirms 25 gadiem, 1995. gada maijā, tika parādīta un tovasar lielas skatītāju diskusijas izraisīja Zigurda Vidiņa dokumentālā filma Kurzemes zvans. Filmā runā Kurzemes notikumu līdzdalībnieki Otrā pasaules kara beigās, izmantoti arī kinooperatora Andra Slapiņa (1949–1991) filmētie materiāli viņa nepabeigtajai filmai par Kurzemi Baltijas sāga. 1995. gada 8. jūlija SestDienā par filmu rakstīja un Zigurdu Vidiņu iztaujāja Vita Pētersone. Vidiņš viņai atklāja, ka uzskatījis par savu pienākumu pabeigt Andra filmu. Saruna skāra arī "čekas maisu" tēmu.

Zirnis joko - 10.07.2020.(1)

Stāvu rindā uz kasi lielveikalā ar čipsu paku. Visi pārējie, kam līdz augšai piekrauti rati, skatās uz mani kā uz idiotu.