Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +5 °C
Daļēji apmācies
Svētdiena, 25. februāris
Alma, Annemarija

Skolotāju apmācības programmā gatavos mūsdienīgas izglītības līderus Latvijā

“Samsung Electronics Baltics” ir izsludinājis pieteikšanos vērienīgai “Samsung Skola nākotnei” bezmaksas apmācību programmai “Skolotājs 3.0”. Augstākās raudzes pasniedzēji, treneri un mentori četru mēnešu garumā desmit Latvijas skolu komandām palīdzēs apgūt pārmaiņu vadību, līderību, digitālās prasmes un prezentācijas mākslu. Programma veidota tā, lai skolās ienāktu digitālajam laikmetam atbilstošas mācību metodes, savukārt skolotāji un direktori kļūtu par mūsdienīgas izglītības līderiem Latvijā.

“Samsung Skola nākotnei” apmācību programmai “Skolotājs 3.0" aicinātas pieteikties skolu komandas no visas Latvijas. Komandā jābūt četriem dalībniekiem – skolas direktoram, IT skolotājam (ja tāds ir) un diviem jebkuru priekšmetu skolotājiem. Pieteikšanās anketa jālejupielādē un jāaizpilda mājaslapā www.skolanakotnei.lv līdz 2015. gada 9. janvārim. Dalība apmācību programmā ir bez maksas. 

“Latvijas veiksme un sasniegumi ir atkarīgi no tā, cik gudri, prasmīgi, zinoši būs mūsu jaunieši. Savukārt jauniešu zināšanas un prasmes ir atkarīgas no tā, kādi būs viņu skolotāji,” izsludinot pieteikšanos uz “Samsung Skola nākotnei” otro mācību gadu, teica izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile. Ministre pauda pārliecību, ka šogad jaunajai apmācību programmai “Skolotājs 3.0” būs liela skolu atsaucība, jo programma paredz skolotājiem un direktoriem veiksmīgi apgūt ne tikai digitālās prasmes, bet, īstenojot nozīmīgas pārmaiņas, saprast, kā labāk izvirzīt mērķus, kā tos sasniegt un kā šīs zināšanās nodot tālāk saviem kolēģiem.

“Runājot tehnoloģiju terminoloģijā, skolotājiem šodien jābūt gluži kā viedtālruņiem – jāveic vairākas darbības vienlaikus, jāatbild uz visiem jautājumiem, jābūt jaudīgiem, ātriem, vienmēr uzlādētiem, ar neierobežotām izklaides iespējām un arī triecienizturīgiem. Tas ir varoņdarbs, kas jāpaveic ik dienas, un vienas ideālas formulas visiem, kā to īstenot, nav,” atklājot programmu, pauda Iveta Bojāre, Samsung Baltijā Korporatīvās komunikācijas vadītāja. “Tieši tāpēc esam izveidojuši “Skolotājs 3.0” programmu, kura skolotājiem sniegs idejas, prasmes un risinājumus, kas palīdzēs sagatavoties šīm jaunā laikmeta skolēnu un vecāku prasībām un kļūt par mūsdienīgas izglītības līderiem skolā un ārpus tās.”

“Samsung Skola nākotnei” apmācības programmas pamatā ir izglītības ekspertu un pētnieku komandas izstrādāts nākotnes skolotāja portrets “Skolotājs 3.0”. Tajā apkopotas mūsdienīga skolotāja zināšanas, prasmes un īpašības, kas ļauj tam sagatavot skolēnus nākotnes izaicinājumiem. “Skolotājs 3.0” ir aizrautīgs mūsdienīgu pārmaiņu vadītājs skolā, novators un inovāciju mednieks. Viņam ir pārliecība par savām digitālajām prasmēm, un tehnoloģijas ir līdzeklis, lai ieinteresētu skolēnus mācīties, atraisītu un izceltu viņu talantus. “Skolotājs 3.0” atbalsta jauniešu radošumu un inovatīvu domāšanu, zina, kā reālo dzīvi sasaistīt ar skolas solu un kādas prasmes jāmāca skolēniem šodien, lai viņi nākotnē iegūtu savu sapņu darbu.

Apmācību programmas izstrādē piedalījušies arī “Samsung Skola nākotnei” padomnieki – padomnieku grupas vadītājs ir Latvijas Universitātes rektors prof. Mārcis Auziņš, zinātnieks un Latvijas Universitātes profesors Andris Ambainis, “Iespējamā misija” valdes locekle doktore Zane Oliņa, UNESCO Latvijas Nacionālās komitejas ģenerālsekretāra p. i. Baiba Moļņika, bankas “Citadele” valdes locekle Baiba Rubesa, Latvijas Vecāku apvienības “VISI” Rīgas pilsētas koordinatore Aira Rika, VSIA Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma metodiķe doktore Anita Zaļaiskalne, TechHub Rīga dibinātājs un Rīgas Ekonomikas augstskolas pasniedzējs Viesturs Sosārs. Padomnieku grupa sniedz konsultācijas par mācību saturu, izvērtēs skolu pieteikumus “Skolotājs 3.0” apmācībām un noteiks uzvarētāju programmas noslēgumā.

“Skolotājs 3.0” praktiskās un radošās nodarbības notiks no 2015. gada februāra līdz maijam. Mācības sāksies ar pieredzes apmaiņas braucienu uz Igauniju, lai iedvesmas lektoru vadībā apgūtu 21. gadsimta izglītības pamatprincipus, emocionālo inteliģenci un mūsdienu skolēnu vajadzības. Mācību laikā skolu komandas profesionālu mentoru vadībā izstrādās pārmaiņu projektu savai skolai, kura uzdevums būs atrisināt kādu skolas definētu problēmu ar mērķi uzlabot skolēnu sasniegumus. Skola, kuras projekts žūrijas vērtējumā tiks atzīts par labāko, balvā saņems 10 000 eiro jaunākajām Samsung tehnoloģijām savai skolai. 


Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!


Jaunumi

Vairāk Jaunumi