Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +1 °C
Apmācies
Sestdiena, 20. aprīlis
Mirta, Ziedīte

Valdorfa..Montesori. Uz skolu raujas pat sestdienās

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Marga
M
Mana krustmeita pabeidza tikko Valdorfskolu. Bija jāmeklē kāda "viegla" izglītības turpināšana, jo kopumā zināšanas tir ir vājas, tik vien ir kā lielas ambīcijas un iepotēta pārliecība par to, par ko bija pārliecināti skolotāji... Nu var jau būt, ka tikai mūsējai tā sanācis...
Juhans
J
Ja šinīs skolas tiek stāstīts par minoritātēm, tad ir OK.
Mjā...
M
Cilvēki, mīļie, liela daļa no Jums patiešām paši nezinat, ko runājat! Pirmkārt, Rīgas Valdorfskola ir pašvaldības skola, tur ir arī pirmsskola, kas vecākiem nesagādā nekādas papildus izmaksas, tas nav tikai privāts bizness. Otrkārt, Valdorfskolai nav nekā kopīga ar visatļautību. Brīvība un atbildība kopā ir atslēgas vārdi. Treškārt, mācību plāns un metodes atbilst bērna attīstībai, tajā pašā laikā katrs bērns ir individualitāte... Tradicionālo skolu lielākais trūkums manā izpratnē ir virspusēja dzīšanās pēc rezultāta, ātrāk izņemt vielu, ātrāk izņemt grāmatu, lai gan visbiežāk iegūtās zināšanas ir virspusējas, nemaz nerunājot par to, ka vismaz pusei skolēnu ir stress un nepatika pret skolu. Izpratne par radošumu parastajās skolās arī ir ļoti dažādos līmeņos, diemžēl dažiem šķiet, ka gatavot visiem zaķa aplikāciju no vienāda figūru komplekta pēc parauga, ir radošs process ;)
Valdorfiete
V
Pabeidzu Riigas Valdorfskolu, peec tam aizgaaaju uz ''normaalu'' vidusskolu. Trieciens un citu beernu izsmiekls pret ,mani kaa pret diivainiiti bija liels, bet tad jau sanjeemos - noliku visus vidusskolas eksaamenus uz A. Veel tagad ar visiem Valdorfskolas draugiem tiekos un esmu labos draugos. Lai gan jau vairaak nekaa 10 gadi pagaajushi, kopsh beidzaam.
Lee
L
Teiktu tā, ja parastajā skolā būtu skolotāji, kas kaut ko sajēdz no alternatīvajām pedagoģiskajām metodēm un prastu tās izmantot, viss būtu kārtībā. Diemžēl, pedagogu zināšanas ir tādas kādas nu viņas ir, tikai retajam pēc studijām vai studiju laikā ir padziļināta zināšanas par kaut ko savādāku. Visi pabeidz un domā, ka ir ļoti gudri. Un tā arī rullē visus gadus pēc kārtas. Interesanti, cik pedagogu iet uz kursiem? Laikam tikai no privātajām skolām sūta, jo tur naudiņa mazliet apgrozās.
Gunita
G
Tieši Valdorfskolā mans bērns attīstīja pašmotivāciju mācīties un pārliecību par saviem spēkiem - izteikties, socializēties ar citu valstu jauniešiem kopējos projektos,komunicēt, radoši izpausties.Tur tiek radīta vide, kas veicina patstāvīgus spriedumus, ļauj veidoties pašapzinīgam un atbildīgam. Konkurences apstākļos nozīme ir gan cilvēka spējām un zināšanām, gan tieši rakstura īpašībām - tam, cik esi neatlaidīgs, pārliecināts par saviem spēkiem un prasmīgs sevi piedāvāt.
ucacā
u
Nu nevar pasaulē neko iemācītie- ko gribu, cik gribu kad gribu tad un daru.Kas būs ar tiem bērniem pēc izlaiduma, kad izies uz reālās ielas? Tikai konkurence motivē, virza uz priekšu,Iedomājieties visu sabiedrību no šādiem cilvēkiem.Ļoti daudz bērnu dzīvo pozitīvu aktīvu veselīgas konkurences dzīvi parastā skolā un izveidojas par reāliem cilvēkiem reālā pasaulē.Nu nevar visu laiku darīt ko gribu.tad šamējiem jādzīvo pirmatnējā ciltī, jāgriež figūriņas, jāzīmē uz klints sienas, gan jau kāds pabaros.
Aija
A
Vai atpazīstamība ir tik svarīga? Ja interesē, tad slaveni Montesori skolu absolventi ir uzskaitīti šeit: http://www.mslf.org/famous-montessori-students/ Manuprāt, svarīgāk tomēr, lai bērns ir laimīgs. Ir tāds teiciens (angliski) - "It is easier to fix a child than an adult."
reklāma
r
Tas ir privāts bizness, kurš meklē naudīgus vecākus. Rakstiņš pēc būtības ne ar ko neatšķiras no stāsta par Dormeo matraci. Ne tā ziņa, ne analīze,tīrā reklāma.
Daudzbērnu māmiņa
D
Mani 4 bērni ir gan valdorfbērnudārzu pabeiguši, gan valdorfskolā gājuši. Man par rezultātiem ir prieks. Domājoši, gudri, atbildīgi jaunieši, kas veiksmīgi turpina uzsākto izglītības ceļu. Nav skolas pasaulē, kur viss būtu tikai ideāli.Labi, ka tā.Tas ir garants turpmākai attīstībai.
Pilnīgas aplamības.
P
Palasot lielāko daļu komentāru sametas skumji. Cilvēki padzird no malu malām kaut kādu informāciju,kā tur esot un baumo tālāk. Vai tiešām visi uzreiz tic tam,ko tiem kāds mēģina ieskaidrot? Sektantisms,visatļautības atļaušana? Kas par absurdu un vientiesīgu apgalvojumu. Cilvēki,aizejiet paši uz to skolu,painteresējieties,pajautājiet un tad arī varat paust savu viedokli,nevis izgrābstītus stereotipus. Valdorfskolā IR jāmācās,atšķirība ir tā,ka stundas ir interesantas,pasniedzēji vislabākie! Varbūt izlīdīsim beidzot visi no stereotipiem un raudzīsimies pasaulē ar atvērtu prātu un sirdi,pieņemot jauno,vēloties pilnveidoties! Un ar jocīgajiem un nespējīgajiem te nav pilnīgi nekāda sakara. Kādēļ tad visur citur pasaulē tieši Valdorfskolu absolventi ir uz izķeršanu? Mīļie,pirms runājiet,izglītojieties paši!
Inese
I
šodien mēs to dēvējam par alternatīvo izglītību, kā visu kas ir dabiskāks, cilvēkam atbilstošāks, ilgtspējīgāks - tapat, kā tautas medicīna, kura ir daudz ilgāk pastāvējusi pēkšņi kļūst par alternatīvo un jaunienācēja par tradicionālo... bet tas nu tā. Vienīgais, kas ir ļoti svarīgi - (šeit gan varu runāt par Valdorfa skolu) - bērni tiek iemācīti domāt, drīkst jautāt, izzināt, meklēt atbildes un galvenais viņos tiek saglabāta radošuma spēja - kas diemžēl pēc pieredzes citur tiek iznīcināta. Tās ir īpašības, kas palīdz cilvēkam attīstīties kā saprātīgai būtnei, kas spēj pati domāt, analizēt un rīkoties. Tas ir pats svarīgākais.
skolotāja
s
Inese, kāpēc rakstāt to, par ko nav nekādas jēgas? Ar kādu pamatu apgalvojat, ka parastajās skolās radošums tiek iznīcināts? Domāju, gandrīz jebkurā skolā un stundā skolotāji gaida jautājumus, rosina saprast, izzināt.
  • 4
  • 8
Martini
M
Esmu macijusies gan Adazu gan Riigas Valdorfenee un varu ar prieku atzit, ka abas skolas ir labas, kreativas, un ir taa vertas. Lai gan es tur pavadiju tikai dazus pamatskolaa gadus, zinu, ka mani eks-klasesbiedri ir kaut ko no sevis izveidojusi. Ir juristi, TV zvaigznes, muzikas biznesmenji, utt utt. Par konkuretspeju: Valdorfa sistema katram bernam palidz atrast SEVI un to kas mums katram individuali padodas un attiista radoso domasanu. Manuprat, daudz vairak par to neviens vecaks savai atvasei nevaretu veleties.
Alternatīvā skolā ir tā
A
Tur uzskata, ja bērnu neinteresē, piemēram, pareizrakstība, valodas kultūra, tad nevajag viņu piespiest? Vajag pagaidīt, kad pats par to interesēsies.
  • 4
  • 4
Karls
K
Esmu dzirdējis, ka Valdorfas skolas beidzēji neesot konkurētspējīgi. Skola saudzē, bet dzīve uz paplātes nepienesot tādus saudzīgus apstākļus. Lūdzu, noraidīt vai apliecināt manis rakstīto, ja Jums ir zināmi konkrēti piemēri.
Aleksis
A
Tā nu gluži nav. Lielākoties Valdorfskolu absolventi izcili tiek galā gan ar darba,gan studiju dzīvi. Protams,visi nevar būt izcilnieki, tas ir tikai normāli. Nevarētu gluži teikt,ka no visu pārējo valsts skolu absolventi ir līderi.
  • 8
  • 1
Inese
I
Man dzīvē ir sanācis tā, ka esmu iepazinu diezgan daudz Valdorfa skolas beidzējus - pozitīvā pieredze bija iemesls kāpēc bez mazākajām šaubām tajā mācās arī mani bērni. Tie cilvēki kurus es pazīstu veiksmīgi studē Latvijas augstkolās (izcili studē). Tie kas strādā, ļoti veiksmīgi paši veido savus biznesus... Bet es saprotu tavas bažas - jāsaka, ka dažreiz šķiet tas ko tu mini ir pārspīlēti - vai arī kāds vēlas lai tā cilvēki domā - jo no pieredzes tas nav skolu rasturojošas tēzes. Protams, valdorfskola neatsaka arī mācības bērniem, kuriem citās skolās neiet mācībās, jeb skolotājiem ir apnicis cīnīties - Valdorfskolai tas ir sava veida izaicinājums, strādāt ar to un iemācīt to bērnu, kas citu acīs ir norakstīts - es tādu gadījumu arī zinu... un protams, var teikt, ka valdorfskolā mācās atpalikušie, kā te daži komentāri liecina - bet tādi apgalvojumi ir izrauti no konteksta. Nezinot vai neiedziļinoties lietas būtībā, bet vispārinot atsevišķus gadījumus.
  • 15
  • 1
Vai maz
V
Nojaušiet, cik daudz skolu ir tā saucamajiem problēmbērniem? Kad to uzzināju, biju šokā, tomēr neesmu dzirdejusi, ka IZM tas satrauktu. Nerunāju par fiziskām nepilnībām

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!


Jaunumi

Vairāk Jaunumi