Bucks uzvar spēcīgo Lakers, kļūstot par NBA vienīgajiem līderiem

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komanda Milvoki Bucks ceturtdien grandu duelī uzvarēja Losandželosas Lakers, kā rezultātā klubs tagad ieņem pirmo vietu visā līgā.

"Bucks" mājās ar 111:104 (23:17, 42:29, 24:35, 22:23) uzvarēja "Lakers", sagādājot tai izbraukumā jau otro zaudējumu pēc kārtas.

Uzvarētājiem 34 punktus un 11 atlēkušās bumbas iekrāja Jannis Adetokunbo, bet vēl 21 punkts Džordžam Hilam. Adetokunbo šajā spēlē iemeta piecus "trejačus", kas basketbolistam ir karjeras rekords.

"Lakers" komandā ar "triple double" izcēlās Lebrons Džeimss - 21 punkts, 12 atlēkušās bumbas un 11 piespēles -, bet Entonijs Deiviss pievienoja 36 punktus un desmit atlēkušās bumbas.

Viesi pirmajā ceturtdaļā guva vien 17 punktus, kas līdz šim ir vājākais sniegums šīs sezonas visos mačos. Otrās ceturtdaļas sākumā "Bucks" panāca jau 29:17, bet jau tuvojoties pirmā puslaika beigām, izdevās iekrāt pat 21 punkta pārsvaru - 49:28.

Noslēdzošajā ceturtdaļā "Lakers" jau bija pietuvojusies līdz -8 (81:89), bet "Bucks" regulāri spēja atbildēt ar kādu tālmetienu. Veslija Metjūza "trejacis" pēdējā minūtē panāca drošo 106:94, bet Džeimss bija neprecīzs no tālienes, kā rezultātā neizdevās ātri sadeldēt pārsvaru, piedzīvojot vien piekto zaudējumu šosezon.

"Bucks" ar 25 uzvarām 29 mačos Austrumu konferencē ieņem pirmo vietu, kamēr šādā pašā pozīcijā Rietumu konferencē ir "Lakers".

Citā spēlē Losandželosas "Clippers" mājās ar 117:122 (28:27, 41:27, 18:36, 30:32) kapitulēja Hjūstonas "Rockets".

Uzvarētājiem 40 punktus un desmit bumbas zem groziem iekrāja Rasels Vestbruks, kuram iepriekš šosezon nebija izdevies gūt tik daudz punktu. Vēl 28 punktus un desmit rezultatīvas piespēles pievienoja Džeimss Hārdens.

Pols Džordžs "Clippers" rindās izcēlās ar 34 punktiem un deviņām atlēkušajām bumbām, bet Kavai Lenardam tikpat bumbas zem groziem un 25 punkti.

Visbeidzot Atlantas "Hawks" savā laukumā ar 106:111 (30:28, 26:24, 28:31, 22:28) zaudēja Jūtas "Jazz", piedzīvojot jau sesto neveiksmi pēc kārtas.

Jūtas komandā 30 punkti Donovanam Mičelam, bet Rūdijs Gobērs izcēlās ar 20 punktiem un 13 atlēkušajām bumbām. Pretinieku rindās 30 punkti un astoņas rezultatīvas piespēles Trē Jangam, savukārt Džabari Pārkers iekrāja 23 punktus un deviņas atlēkušās bumbas.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Latvijas basketbolists Rodions Kurucs ceturtdien NBA spēlē laukumā pavadīja vien nedaudz vairāk nekā minūti, bet viņa pārstāvētā komanda Bruklinas "Nets" piedzīvoja zaudējumu.

"Nets" viesos ar rezultātu 118:105 (33:27, 23:23, 25:33, 24:35) zaudēja Sanantonio "Spurs", pārtraucot divu uzvarēto spēļu sēriju.

Kurucs laukumā pavadīja vienu minūti un trīs sekundes, kuru laikā reizi izpildīja tālmetienu, kas bija neprecīzs, kā rezultātā latvietis palika bez punktiem. "Nets" ar Kurucu laukumā nedz iemeta, nedz ielaida vairāk nekā pretinieki.

Cēsīs augušais basketbolists šosezon jau četrās spēlēs nav guvis nevienu punktu. Kopumā viņš šajā sezonā piedalījies 13 no 28 "Nets" spēlēm.